TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaJohn 00 Fleming je kurátorem nové vlny trancu na platformě Beatport

04.07.2023

Beatport a John 00 Fleming otevírají novou kapitolu v historii trancu, neboť prodejní portál spustil svou druhou oficiální podnož žánru Trance – Raw / Deep / Hypnotic. John o této změně diskutoval s předním obchodem s digitální elektronickou taneční hudbou již téměř dva roky. Tento krok byl potřeba, aby byla přinesena vetší přehlednost a plynulost neustále se rozšiřujícímu spektru trance music. Nová podskupina následuje po úspěchu srovnatelně označované kategorie Techno – Raw / Deep / Hypnotic, která byla zavedena již v únoru 2020. Vlivem změny byla hlavní klasifikace trancu na Beatportu přejmenována na Trance – Main Floor, aby se přidala větší přehlednost žánrového rozsahu. V hlavní kategorii tak stále najdeme subžánry jako uplifting trance, tech trance, vocal trance, progressive trance či hard trance. Oproti tomu v nové kategorii jsou více undergroundové subžánry raw trance, deep trance a hypnotic trance.
 
John 00 Fleming jako významný odborník na elektronickou hudbu viděl Beatport jako zásadní pro navádění umělců, kteří tvoří méně zjevnou trance hudbu. Řešení nakonec našli díky zkušenostem platformy s jejich žánrově se odlišujícím stylem Techno. Vidíme tak skutečnou rovnováhu toho, co je ve skutečnosti trance v protikladu k tomu, kdy byl trance vídán v jiných žánrech.
 

 
John o svém úsilí o tento krok poznamenal:
 
„Význam slova „trance“ se rozšiřuje již 30 let a je nepravděpodobné, že by se zastavil, a proto je pro Beatport obtížnou oblastí v rámci zavedeného hudebního systému. Já a další umělci jsme se cítili v podstatě „bezžánroví“ během posledních deseti let možná i déle. Proto je pro mě uvedení Trance: Raw, Deep, Hypnotic velkou výhrou. Kdybych měl vybrat tři přídavná jména pro to, co je skutečný trance, nemohl bych vybrat lépe! Doslova to dává nový význam tomu, co dělám! Jak návštěvníci Beatportu uvidí, velká část mých vlastních nepsytranceových tracků nyní spadá do této skupiny Trance: Raw / Deep / Hypnotic. Doufám, že to pomůže milovníkům trance v jeho nejpravdivější a nejklasičtější podobě najít hudbu, umělce a labely, které k nim promlouvají nejvíce.”
 
Beatport – Trance ( Raw / Deep / Hypnotic )

Dolvich
Author: Dolvich

Napsat komentář:

Please Login to comment
  Odebírat  
Upozornit