TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaJohn Askew vydává novou kompilaci Dusk Till Dawn

06.05.2021


 
John Askew, uznávaná trancová legenda a šéf labelu VII, se na scéně pohybuje již více než 25 let a za svou kariéru vydal celou řadu studiových alb a mixovaných kompilací. I na tento rok chystá novou autorskou desku, avšak na tu si budeme muset ještě počkat. Dobrou zprávou je, že si čekání můžeme zkrátit právě vydanou kompilací nazvanou “Dusk Till Dawn“, která je k dostání od 30.4.2021, jak v digitální podobě, tak i v limitované edici na CD.
 
Britský hudebník pro svůj nový počin vybral celkem 36 skladeb, jenž namíchal do dvou setů. První z nich nese podtitul Dusk (soumrak) a reprezentuje noční život tedy temnější a tvrdší stránku taneční hudby zejména techtrance. Druhý set je nazvaný Dawn (svítání) a je více melodištější a eufóričtější, vytváří tedy čistší formu trancu. Přibližně polovina tracků na kompilaci je přímo od Johna. Najdeme mezi nimi jak již publikované autorské skladby, tak i dosud nevydané novinky. A jak už je u Askewa dobrým zvykem, jsou zde i speciální předělávky známých klasik jako jsou například Paul Van Dyk – Crush, Union Jack – Cactus či Nu NRG – Universe. Nemalý prostor dostávají také i další členové seskupení VII jmenovitě Will Atkinson, Sean Tyas a Alex Di Stefano a reprezentován je na kompilaci i Johnův druhý label Deep In Thought zaměřující se na vokálovou hudbu. Dále se zde dočkáme i skladeb od umělců jako jsou BT, Ronski Speed, Nifra, Greg Downey, Paul Denton, Everlight nebo Calvin O’Commor, kompletní tracklist najdete zde.
 
Celkově mixovaná deska působí konzistentně a díky rozdělenému konceptu si najde své příznivce v obouch táborech trancového světa. Avšak mohlo by si jí užít i žánrem nepolíbené publikum s citem pro kvalitní elektronickou taneční hudbu. Obsahuje spoustu čiré energie, ale i epických momentů. John Askew zde jasně dokazuje, že je elitní DJ a producent, který ani po letech neztratil nic ze svého umu a dokáže stále vytvořit velice solidní kompilaci. Můžete jí poslechnout či digitálně stáhnout zde a fyzické dvou CD lze zakoupit v zahraničním e-shopu zde.
 

Dolvich
Author: Dolvich

1
Napsat komentář:

Please Login to comment
1 Název komentáře
0 Název odpovědí
0 Odběratelé
 
Nejvíce zareagovaný komentář
Hottest comment thread
1 Autor komentáře
Dolvich Recent comment authors
  Odebírat  
Upozornit