TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaJohn Digweed v Praze – jiľ brzy!

01.10.2002

Party REASON, která měla proběhnout v sobotu 5. Října v klubu Roxy byla z důvodu absolutní devastace prostoru klubu přesunuta do Veletrľního Paláce na adrese Dukelských Hrdinů 47, Praha 7, Holeąovice. Celý koncept akce byl roząířen o daląí podia a akce by se měla stát klubovou událostí tohoto podzimu. Zároveň tím bude umoľněno proľít vystoupení této legendy taneční scény mnohem větąímu počtu návątěvníků, něľ by tomu bylo v klubu Roxy. Jednoho z nejrespektovanějąích Djů světa, Dje JOHNa DIGWEEDa, který byl opakovaně zvolen nejlepąím Djem světa britskými časopisy Muzik, Mixmag a v daląích renomovaných anketách, doprovodí na této akci na hlavní stage elita domácího stylu progressive house/trance a zároveň residenti pravidelných klubových nocí REASON a ZEN ve sloľení: MICHAEL BURIANJOEL EINHORNRAI. Na druhém stage, který bude pojatý v techhouseovém duchu, vystoupí jako headliner Dj TIMMY S ze známého londýnského uskupení Get Fucked, vedle kterého vystoupí domácí Djové Josef Sedloň za doprovodu perkusionisty CARL-L, Javas a roxy djs Airto a Dan Cooley. Daląím tahákem této stage bude exkluzivní techhouseový set Dje Casse, kterého známe spíąe pro jeho progressive houseové sety, kterými se opakovaně blýskl na nocích ZEN. Třetí podium poslouľí jako oáza klidu a do pohody Vás hodí matadoři downtempa, Djové Hoffee, Tall, Blue a Stanzim. Na této akci zahrají někteří Djs za sníľené honoráře a někteří zcela zdarma na podporu klubu Roxy. Vstupné činí v předprodeji 350,- Kč, na místě bude stát lístek 390,- Kč.
Aktuální informace k REASONu s Johnem Digweedem
Dj John Digweed zaľádal o 5ti hodinový set a jeho přání bylo s radostí splněno.
Lineup na hlavní stage bude tedy následující:
20.00 – 22.00 Rai (roxy praha)
22.00 – 24.00 Michael Burian (flesh/jpa)
24.00 – 01:30 Joel Einhorn (roxy praha)
01:30 – 06:30 John Digweed (bedrock)
Vizuální koncept večera pochází z dílny Vjského sdruľení Phase a osvětlovačů od firmy Technik. Rendery, jak to bude ve Veletrľním Paláci vypadat, můľete shlédnout na následujících obrázcích: Pánové od Phase pro Vás nachystali speciální krátké video, ve kterém se prolétnete prostorem. Překrásná animace (5 MB – Mpeg) je ke staľení na adrese: http://www.roxy.cz/download/Veletrzak.zip
John Digweed:
Slovo “Bedrock” v závorce za jménem Johna Digweeda se dá vykládat různými způsoby. Bedrock je John Digweed a John Digweed je Bedrock. Tento světoznámý label, klub, klubová noc a produkční tým je elitní zaběhlou značkou tohoto DJe, který po boku DJe Sashy slízává pravidelně smetanu v anketách o “nej” světového DJe za poslední dekádu. A» uľ nahlíľíme na kariéru maestra Digweeda z jakéhokoliv pohledu (producent, promotér, DJ), vľdy narazíme na osobnost, která směruje taneční hudbu dál a podílí se značnou mírou na posouvání hranic tohoto ľánru. Od dob, kdy si naąetřil na své první Technicse (ve třinácti letech) se z něj stal muľ, který hýbe světem progressive house na mezinárodní úrovni. Profesionální DJská kariéra páně Digweeda začala návątěvou noci Delerium v klubu Heaven, kde potkal rodící se acid house v nejranějąím období. Nespoutaná hudba této doby a jeho rané sety definovaly směr, kterým se jaho vývoj bude ubírat. Bedrock coby klubová noc zaľila svou premiéru v malém městě Hasting, odkud se posunula do klubu Storm, kde se po boku Johna představovala celá řada osobností jako Derrick May či Grooverider, kteří v té době holdovali vlně acid house. Přátelský vztah s Grooveriderem (dnes velká ikona drumandbassové scény) vedla k pravidelnému hostování na jeho společných nocích s Fabiem s názvem Rage. Doba, o které se bavíme jsou raná devadesátá léta. V tomto období se John také usadil jako rezident v proslulém klubu Renaissance, kde zaloľil své klubové noci Babelicious a Northern Exposure (pozdějąí název jeho společné celosvětové turné s DJem Sashou a také edice mixovaných kompilací).
John se za poslední dekádu objevil vľdy mezi top 10 DJi v anketách časopisů Muzik a DJ, jeho sety jsou ľádané po celém světě od Austrálie přes Honkong (na obou těchto místech namixoval po jednom pokračování svých notoricky známých Global Underground mix CDs) po Rusko či Jiľní Ameriku. Není divu, kdyľ vidíte, jaký respekt má tento interpret pro své publikum, kdyľ slyąíte, jakou muziku jim hraje, kdyľ vnímáte, jakým způsobem kombinuje veąkeré své umění pro rozvoj scény. Nejvýznamnějąím krokem pro získání absolutně kultovního statusu byla vąak jeho invaze do USA. Za pomoci svého blízkého přítele Jimmyho Van M se podařilo Johnovi a Sashovi něco, co ľádní daląí britątí DJs nedokázali: Vybudovat silnou Trance-atlantickou spojku a získat nesmírné uznání na obou březích velké louľe, coľ vedlo k jejich společné měsíční residenci v dnes jiľ uzavřeném legendárním manhattanském klubu Twilo.
Mimo svou kariéru DJe a majitele labelu Bedrock se John velmi přesvědčivě prezentuje ve studiové produkci ve svým partnerem Nickem Muirem. Jejich tvorba a remixy pod hlavičkou Bedrock jsou uznávaným stavebním kamenem mnohých DJských setů i náplní sluchátek či reprobeden mnohých z nás. Remixy tracků jako “Renasissance” od M-People anebo vlastní tracky jako legendární “Heaven Scent” či “For What You Dream On” jsou garantovanou zárukou nejvyąąí kvality.
Přestoľe tento muľ prodal celosvětově statisíce desek a procestoval celý svět za svým posláním, je na něm vidět, ľe kvalitní hudba zůstává tím hlavním v jeho ľivotě, a za to ho milují promotéři a posluchači na celém glóbu. John má “to něco”, co vás nadchne a v současném překotném vývoji taneční scény, kde narazíte na spousty odpadového a druhořadého materiálu, Vám nabídne tu největąí kvalitu, kterou můľete na tanečním parketu slyąet. Jeho mnohahodinové sety jsou pověstné, těąte se, radujte se. Pánové a dámy, Roxy vám přiváľí Jeho Excelenci: JOHN DIGWEED.
Roxy Promotion uvádí REASON special
JOHN DIGWEED (bedrock – UK)
TIMMY S. (eukahouse/get fucked – UK), CASS (red parrot/fire rec. – UK)
MICHAEL BURIAN (flesh/jpa), JOEL EINHORN (roxy praha), RAI (roxy praha)
JOSEF SEDLOŇ (lighthouse) feat .CARL-L, JAVAS (artimpress),
AIRTO (roxy praha), DAN COOLEY (roxy praha)
HOFFEE, TALL, BLUE (eclectica), STANZIM (ekumena)
Sobota 5_10_2002 od 21:00 do 05:00 @ Veletrľní Palác

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.