TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaJohn O’Callaghan je stálicí trance scény již 20 let

13.07.2023

Hudební kariéra irského DJe a producenta Johna O’Callaghana započala v roce 2003, od té doby žije svůj sen a věnuje se hudbě, kterou má rád. A i přesto, že se na scéně pohybuje úctyhodných 20 let, tak nikdy nesešel z cesty a vždy byl věrný žánru trance potažmo tech trance. Jeho nejvíce známé skladby jsou instrumentální klasika Exactly (ve spolupráci s Bryan Kearney) a vokálové hity Big Sky (s Audrey Gallagher) či Find Yourself (se Sarah Howells). Tyto tři singly vyšly krátce po sobě v letech 2006-2009 a pozvedly Johnovu kariéru takovým způsobem, že byl rázem považován za absolutní špičku mezi trance DJs. Ve výroční anketě popularity DJ Mag Top 100 DJs obsadil v roce 2009 velice pěknou 24. příčku. A i když se hudební trendy od té doby hodně změnily, tak John se stále drží svého trancu, což fanoušci žánru velice kvitují a jeho popularita v trance komunitě je tak i po letech stále na vrcholu.
 

 
Na začátku své kariéry vydával John O’Callaghan svou hudbu zejména na vydavatelství Discover, které založil v roce 2002 John Askew. Později byla jeho tvorba publikována prioritně na Armada Music a sublabelech jako Armind či Captivating Sounds. Světlo světa spatřily kromě desítek singlů i tři studiová alba Something To Live For, Never Fade Away a Unfold. John je však také znám i díky kompilacím, které namixoval, ať už to bylo hostování na kompilacích Trance Energy, A State Of Trance, Techno Club, Trance World a Live As… či jeho vlastní kompilační série Subculture, jejíž kořeny sahají do roku 2006 a zatím poslední díl vyšel v roce 2018. Název Subculture použil John i pro své vlastní vydavatelství, které založil v lednu 2010. Jak správně tušíte, tento label je od té doby domovem většiny Johnovi produkce a to včetně aktuálního tracku Reality, na němž spolupracoval zkušený americký producent a kytarista Tom Colontonio a mladá americká zpěvačka a skladatelka s irskými kořeny Sinéad McCarthy.
 
JOHN O’CALLAGHAN, TOM COLONTONIO & SINEAD MCCARTHY – REALITY

Release date: 16.6.2023

Label: Subculture

Catalog: SUBC312

Hudební služby: https://subculture.complete.me/reality

 

Tracklist:

01. Original Mix (3:29) 140 bpm

02. Extended Mix (6:37) 140 bpm

 
 
John O’Callaghan a Tom Colontonio se znají prakticky od počátku svých kariér, již spolu měli co do činění ať už ve formě collabu či remixu a často spolu sdílí své nápady. Avšak od dob vydání jejich spolupráce Through The Light z Johnova druhého alba a Johnova remixu Tomova tracku Lifetime Connection uplynulo již skoro 15 let. Tom Colontonio se poté stal významnou součástí rané struktury labelu Subculture a dnes se po dlouhých letech vrací zpět na místo činu, aby s labelbossem našel ten správný akord nebo přesněji řečeno riff. Jak jste si jistě všimli, na obalu singlu Reality lze zahlédnout kromě syntetizátoru i kytaru a z tohoto nástroje čerpá song hodně ze svého kouzla. John a Tom společně postavili skladbu, která mísí troubení basových strun, teskné kytarové brnkání a klasickou klavírní akustiku, aby vytvořili hudební chuťovku plnou baleárských příslibů. I vokálový part je v souladu s touto filozofií. Sinead McCarthy šla hluboko do svého nitra, aby do textu písně Reality vnesla moudrý význam přesahující její mladý věk a posunula release na výšší úroveň. Tento uplifting summer trance Vás rozhodně bude bavit.
 

Dolvich
Author: Dolvich

Napsat komentář:

Please Login to comment
  Odebírat  
Upozornit