TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaJonas Steur – Second Turn / Sonrisa

26.09.2006

Jméno tohoto 24letého belgického producenta se hlouběji vepsalo do povědomí vąech trancerů zhruba před dvěma lety, kdy vydal geniální vinyl Travels / 7 Clouds pod svým projektem Estuera. Jonas Steur je autorem zcela originálního soundu, který uľívá ve větąině svých skladeb, coľ je činí snadno identifikovatelnými. Pro mě osobně je Jonas Steur jedním z nejlepąích producentů dneąka a tvrzení, ľe je to právě on, kdo udává směr současnému uplifting-tranceu, není vůbec přehnané. Jonas se proslavil hlavně díky projektům Estuera či Propylon, ale pod vlastním jménem vydal svůj debutový vinyl teprve loni v červnu. Skladby Castamara / Silent Waves patří bez nadsázky mezi to nejlepąí, co na poli trance music vyąlo nejen v minulém roce, ale celkově vůbec. Také to byl vůbec první release na labelu Intuition Recordings, coľ předznamenalo skutečnost, ľe na tomto sublabelu Fundamental Recordings bude vycházet výjimečně kvalitní hudba. Pojďme si nyní představit tuto novou desku, která vyąla 21. září kde jinde, neľ na labelu Intuition.
Second Turn překvapivě není skladba přílią podobná Jonasově dřívějąí produkci, pouze perkuse napovídají, ľe by autorem mohl být on. Chybí zde emoce i zasněná melodie, coľ vąak vůbec neznamená, ľe je to ąpatná skladba! Právě naopak – jedná se o nadupaný energický uplifting doprovázený ľenskými vokálovými samply, které mi trochu připomínají ty, které pouľil Thomas Bronzwaer ve skladbě Shadow World. Jedná se o poměrně jednoduchou skladbu, nicméně v tom se právě skrývá její krása. Kdyľ jsem slyąel Second Turn poprvé na Transmission 2, hned na první poslech mě zaujala a na parketu je to skutečný killer, který dokáľe strhnout davy. Sonrisa je oproti tomu typická práce z Jonasovy dílny. Je podobná spíąe skladbám, které vydal pod projektem Estuera. Opět začíná perkusemi a po chvíli se přidá ona hlavní melodie, která ačkoliv je emotivní a “sladká”, nepůsobí na mě melancholickým, ale spíąe veselým dojmem. Je nabitá pozitivní energií a jejím účelem zřejmě bylo, aby se objevil úsměv na tváři lidí, kteří ji poslouchají. Ostatně, není náhodou, ľe “sonrisa” znamená ve ąpanělątině “úsměv”.
Těľko říci, která skladba je lepąí. Obě jsou dokonalé a dohromady tvoří perfektní komplex a velmi kvalitní follow-up jeho debutového vinylu z loňského června. Moľná se divíte, ľe neąetřím superlativy, ale ten kdo tuto desku uľ slyąel, ví o čem mluvím. Dozajista patří mezi to nejlepąí co letos v ľánru uplifting trance vyąlo. Nezbývá tedy nic jiného, neľ se těąit na daląí Jonasovu produkci – v dohledné době vyjde jeho remix skladby od Mr. Sam feat. Kirsty Hawkshaw – Split a remix pro Solar Stone – The Calling. Ale o tom aľ někdy příątě…

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.