TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaJudge Jules – druhý report

03.03.2004

Jak vąichni víme v pátek 27.2. 2004 vystupoval britský dj, moderátor, producent a publicista v jedné osobě Judge Jules v praľském klubu Radost FX. Těm z Vás, kteří jste tam nebyli bych rád přiblíľil tuto klubovou noc, kterou opravdu stálo za to navątívit. Začněme polohou klubu. Radost se nachází v Bělehradské ulici a nejbliľąí tramvajovou a metro zastávkou je IP Pavlova. Kdybych nevěděl, ľe Radost FX je klub, tak bych si myslel, ľe je to obchod nejspíą s nějakou obuví, protoľe průčelí klubu je “ozdobeno” velkou cedulí jako u krámů s nápisem názvu klubu. Na Judge se čekala velká návątěvnost, proto se klub otevíral jiľ o hodině dříve neľ obvykle – tedy v 21 hodin. Poté, co jsem zaplatil vstupné 400,- Kč a proąel kontrolou, měl jsem na výběr zabrousit buď do kavárny, kde se hraje reprodukovaná hudba nebo jsme mohli jít přímo do klubu.
Po sejití první části schodů jsem s mohl nechat “odbavit” a svoje ostatky nechat v ąatně. Pak uľ se ąlo na to. Uvnitř klubu to mají opravdu krásně zařízené. Gauče, stylové malé stolečky, stropní výzdoba …. Občerstvit jsme se mohli u dvou barů, kde se prodávalo velké mnoľství drinků. “Trojka” “nealkáčů” stála tři pětky, coľ bylo v pohodě, ale, ľe bych si někde dal 0,3l piva a jeątě lahvového za 35 Kč, tak to jsem jeątě nezaľil. To bylo poměrně nuchutné. Kuřáci si zde mohli zakoupit cigarety a to hlavně Lucky Strike, protoľe právě výrobce těchto “klubových” cigaret sponzoroval tuto akci. Co se týče návątěvníků klubu, tak to nebylo ani tak hrozné, jak jsem čekal. Mnoľství “ąampónů” zde nebylo, tak veliké jako třeba na Tomcraftovi (to bylo určitě tím vstupným a těma Lázněma). Důkazem toho, ľe se setkali tranceři budiľ výčet návątěvníků Trance.cz, kterými jsou: Trance Rulezz, Jakub, Konva, Balvan, Fox Mulder, Asja atd.
Nyní k samotnému programu. Klub se otevřel o něco déle neľ bylo hláąeno, řádově o čtvrthodinku. Poté, co jsme se dostali dovnitř klubu a usadili začal akorát hrát resident a promotér Radosti dj Vectif. Jak jsem psal v klubu jsem byl poprvé, a tak jsem nevěděl, ľe tady to je hlavně o housu a taky, ľe nic jiného Vectif nehrál. Moc lidí, jestli vůbec někoho, na parket nedostal. Těľko říct, jestli lidi jeątě neměli náladu nebo je nějak nebrala houseová hudba. House opravdu nemusím, takľe tento dj mě ani trochu neoslovil. Hrál do jedenácti, kdy ho vystřídal vítěz soutěľe Slovák Pico. Ten uľ hrál sympatičtějąí věci. I kdyľ začal nejdříve trochu housem taky, přeąlo to později v trance a progressive . Pico uľ měl na place pěkných pár lidí. Kdyľ končil pustil kluberům věc, která myslím se zapsala do trance classixx a bylo jím boľątí Motorcycle – As the rush comes – a ruce byly nahoře. Blíľila první hodina ranní a uľ dobrou čtvrthodinku sledovala z povzdálí hlavní hvězda večera Judge Jules.
V 1 h za velkých ovací mistr nastoupil! A uľ od začátku na to Judge Jules ąlápnul. Vybíral opravdu křią»álově vybrouąený trance, který bylo radost poslouchat a pařit na něj. Jmenoval bych např. Airscape – Sosei, Tiesto – Traffic, OceanLab – Satellite či v tanečních mixech Junior Jack – E Samba, Michael Jackson – Billie Jean, ale hlavně a to mi řekněte, kdo tenhle remix má na svědomí – Underworld a jejich nestárnoucí klasiku Born slippy. Judge se ukázal jako velký ąoumen a bavič. I ochotný rozdávat podpisy (taky mám) byl. A tak lidi chodili a chodili. A protoľe jsem byl na okraji stage, tak jsem viděl Julesovi přímo pod ruce. Proč to píąu? Protoľe mě ale opravdu hodně překvapilo, ľe hrál převáľně s CD. Trochu mě to zklamalo – z vinylů to má větąí kouzlo. A taky ně dostal, ľe si svých pár vinylů přivezl v obyčejném cestovním batohu. No ale to jsou maličkosti, které rozhodně nepřebijí kvalitu Judgeova hraní. Jediné, co se mi do tranceu na rozdíl od houseu nehodí byl neustále mluvící černý MC. A hlavně pouľíval, tak “oschlé” fráze, jak kdyby tam hrál třeba diskant Jan Wayne (hehe) – prostě “Make some noise!”, “Are you ready for this house?” – coľ jsem opravdu nepobral, kdyľ vzduchem proudil trance. Poté co zahrál své zaplacené dvě a půl hoďky, tak za velkého křiku odeąel, poněvadľ následující den hrál doma v Anglii. Nastoupil Prochy, který opět pouątěl ten utahaný house. Jediné čím právě tento dj překvapil bylo puątěn Energy 52 – Café del mar – ovąem nepřekvapil tím, ľe jako větąinu věci, co hrál nechutně zprznil! Nejsem z Prahy, takľe jsem čekal na vlak, a tak jsem jeątě chvíli v klubu kecal s Balvanem a Foxem. Co říci závěrem? Akce jako taková bych řekl úplně průměrná, ale vystoupení Judge Julese bylo velkolepé!!! Nebýt jeho nepřijde tam ani pětina lidí, co tam byla. Ale ani tak nebylo úplně narváno. Kolik lidí tam bylo mi ovąem nechtěli říci, ale oficiální kapacita klubu je 800 lidí. No a ľe tu bylo jen tak těch 600 lidí nebylo na ąkodu, protoľe se tam dalo dýchat a pohybovat i při hraní hlavní hvězdy. Kdo nebyl prohloupil!
První report + fotografie jsou TADY

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.