TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaKai Tracid zavítá v pátek do Prahy!

10.01.2005

Residentní party dje Martina Grednera otevírá poprvé v novém roce své progressive brány v klubu PARADOGS a hodlá navázat na úspěšné podzimní party s Oliverem Kleinem a Tomcraftem. Začátek party bude jako obvykle v rukou rezidenta Martina Grednera, který si opět připravil to nejaktuálnější a nejkvalitnější z progressive house/trance, máte se tedy určitě na co těšit! Jako Martinův host bude stálice české scény, vynikající dj RAI, který patří do elity české progressive house scény. RAI, se představí v čase 03:00 až 05:30, rozhodně se vyplatí počkat na jeho groovy sound! A kdopak bude hlavním hostem party PROGRESSIVE? Kai Tracid, stálice německé a evropské taneční scény, tedy řekněme si o něm něco.
Jezdit sem a tam – neustále pendlovat někde mezi Frankfurtem, Sydney a jakýmkoli místem se dvěma gramofony: život Dje je tvrdý. Neustále být na cestě v doprovodu svého nejlepšího přítele, zvaného “zpoždění letu” a vždy přítomné otázky: “Kde to k sakru dneska jsem?” Nicméně všechna tato neštěstí jsou zapomenuta, když se roztočí gramofony a v rukou a obličejích lidí vidíte odezvu, na kterou jste čekali. Kai Tracid zná tento způsob života velmi dobře. Úspěšný producent/DJ se vrátil na začátku roku se svým singlem “Conscious”, který masivně kroužil po klubech a setrval v German Media Control jako těžká váha. Ale přijde ještě něco víc: tento rok vyjde nové album. Je to doba pro Kai Tracida.
Ale nejprve se podívejme na jeho minulost: V roce 1995 sedí domácí muzikant a student elektro-strojového inženýrství před svým počítačem a tvoří nesouvislé zvuky a hluk. Náhle přichází s formulí, která z něj později učiní jednoho z nejžádanějších producentů/Dj´s. Kombinací acidové melodie undergroundu s éterickým trancem: “Ano, je to můj druh Tracid Track Soundu – jde o druh trancu, který je perfektní pro party.” Kai pokračuje: ” I přesto, že dodnes neumím zpívat, jsem přesvědčen , že mám cit pro emoční sekce mé hudby.” A je toho více, co Kaie odlišuje od jeho kolegů: ” Hluboké a inteligentní vokály jsou pro mě velmi důležité”. A to můžeme najít v trancu vskutku málokdy. Kai Tracid hraje ústřední roli v německých “Dance Charts” od roku 1997. Měl mnoho #1 hitů, byl nominován na cenu “Viva Comet” v roce 1998, a začal stále víc a víc pracovat s Frankem Farianem, který je dlouhou dobu úspěšným producentem. Kariéra, která začala doma s levným vybavením se vyvinula v první řadu, hi-tech studio umístěné blízko Frankfurtu nad Mohanem.
Přestože to byli především Evropané, kdo poslouchal taneční hity Kaie Tracida, tak v posledních pár letech začíná narůstat počet lidí daleko od Německa, kteří žádají jeho vystoupení. “V poslední době odehraji tak 150 vystoupení ročně a většina z nich jsou mimo Německo.” Kromě toho tento dva a třicátník prodal více než milion desek, které nesou jeho mix amid trance (to je důvod, proč sám sebe nazývá tra-cid). Austrálie, Anglie, USA, Japonsko, Itálie, Rusko, Argentina, Turecko a Brazílie – zdá se, že svět tohoto člověka poslouchá , a to i přesto, že nehraje jen ve velkých halách (s 35000 lidmi) , ale taktéž miluje hraní v malých klubech. Je dost divné, že atletický a přitažlivý muzikant je ve skutečnosti plachý. Nemá rád lidi, kteří se příliš předvádí. Je nekuřák, nebere drogy, dokonce ani nepije pivo, neobléká se výstředně ani nemá na hlavě divné střihy. ” Zejména právě proto, nebyla kolem mé osoby nikdy taková medializace jako u mých kolegů, kteří všechno toto dělali. Jedním z důvodů může být skutečnost, že jsem vždy zůstal stejný jako předtím, než to všechno začalo. Jsem takový, jaký jsem a mám skutečně vlastní styl.”
Před dvěma roky udělal prohlášení týkající se úspěchu Palu Van Dyka: “Ten člověk to dokázal. Jednou chci být tam, kde je on nyní.” A nyní – vlastně to dokázal: “Ano, nyní tam jsem – ale šel jsem svou cestou.” Jeho vlastní cesta – to je pro Kaie velmi důležité. Kai Tracid má svůj vlastní pohled, vlastní chápání světa a nebude poslouchat žádná pravidla. “Zkrátka nemůžu. To je důvod, proč se nepřipojil k německé armádě.” Je posedlým hráčem paintballu – ne jen proto, že je to zábava, ale také proto, že to lidé akceptují a ve stejnou dobu si podají ruce. Podle Kaie, “na této scéně jsou idolové. Lidé, kteří jsou prostě dobří. Vedle toho jsou lidé, kteří jsou jen velmi populární. A potom – jako poslední kategorie – jsem já: Já, ten, který produkuje dopingové skladby.” Jeho úspěch dokazuje toto: Pod jeho labelem, který se nazývá “Tracid Traxx”, je 50 umělců, které můžeme neustále najít v tanečních hitparádách. Lidé ho chtějí vidět víc a víc, jako dje ho chtějí po celé planetě. Taktéž budou mít možnost ho vidět, jak předvádí své schopnosti v přicházejícím “Hey DJ!” – US produkce, film, který bude v kinech na konci roku.
Tak, co ještě chcete? Jaké jsou jeho plány v budoucnu?
“Stále chci dělat věci, které mě baví: chci produkovat svou vlastní hudbu.”
Pánové značící špičkovou kvalitu a nejen to – skvělá atmosféra, sound a světelný park – Vás čeká na party PROGRESSIVE 14.1. v klubu PARADOGS-KARLOVY LÁZNĚ

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.