TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaKevin and Perry Go Large / Klub Sráčů (DVD & CD)

29.01.2002

Právě v tento čas se dostává do videopůjčoven film Kevin And Perry Go Large, u nás uváděný s poněkud zavádějícím překladem Klub Sráčů (asi paradující název na film Klub Rváčů). To sice moc dobře nechápu, protoľe oba filmy jsou si podobné asi jako jablko a hruąka. Hold je třeba si zvyknout na naąe a být k ním aspoň trochu shovívavý. Výběr mezi DVD a videokazetou byl předem jasný a celý netrpělivý jsem se těąil na bonusový materiál v podobě soundtracku k filmu a na daląí překvapení, která u DVD bývají. Nechci tady psát o filmu jako takovém, a» uľ se jedná o příběh a nebo o jeho dvou hlavních postavách, ale hlavně o hudbě, která ve filmu hraje. O hudební stránku filmu se nestaral nikdo menąí, neľ sám Judge Jules a výběr skladeb se mu celkem povedl. Namátkou jmenuji například jeho vlastní projekt Yomanda – Sunshine, Underworld – King Of Snake (Staight Mate Mix), Wiseguys – Ooh La La, Ayla – Ayla (Dj Taucher Mix), Southside Spinners – Luvstruck, CRW – I Feel Love (R A F Zone Mix) a nebo Mauro Picotto – Lizard (Claxxix Mix) a dokonce i ve filmu zazní skladba Williama Orbita – Berber´s Adagio For Strings.

Nedá mi to a jeątě neľ se vrhnu na hudební stránku filmu, potaľmo soundtrack, tak si neodpustím aspoň krátké seznámení z dějem filmu. Určitě jsou mezi námi ti, co film neviděli.
Celý film se točí kolem dvou pubertálních týpků, kteří myslí jen na dvě věci, jak se stát super slavnými dj´s a vydělat kopu peněz a zadruhé jak co nejrychleji dostat nějakou pěknou roątěnku. Náhodou se dozvědí, ľe to vąechno se dá při troąe ątěstí najít na Ibize a tak tam vyráľejí, bohuľel i s rodiči. Na Ibize potkají známého Dje Paula Bulvu, kterému se snaľí podstrčit svoje ulítlé mixy. Nakonec se jim to podaří a ke konci filmu, po pár trapných situacích si zahrají dokonce v klubu Amnesia.
Je třeba napsat, ľe celý film, a» uľ co se první úvodní scény ze středověku týče, je okořeněn velmi černým humorem a někdy to dojde aľ tak daleko, ľe se snad dá mluvit aľ o humoru fekálním (viz. Obrázky s filmu). Například scéna s mačkáním uhříku proti sklu, či plovoucí hovínko a o zvratkách ani nemluvě a také vąude přítomné obří erekce hlavních týpků. Mimochodem jsem celkem koukal, kdyľ při sledování bonusového filmu o filmu, vyąlo najevo, ľe jednoho ze dvou kamarádů hrála ľena. Ve filmu je tento fakt naprosto k nepoznání a kdyľ jsou oba herci svým věkem někde blízko třicítky, ani ve snu Vás nenapadne, ľe ten menąí z nich je ľenského pohlaví.

Samozřejmě, ľe je třeba film brát s velkou nadsázkou, ale v poslední době si na ľádný film okolo taneční scény nevzpomínám. Také je jasné, ľe se nemůľe Klub Sráčů srovnávat například s filmem Human Traffic, kde byl pohled na taneční scénu braný úplně jinak a rozebírala se tam i problematika drog. Klub Sráčů je prostě veselá komedie s fekálním humorem, která se točí hlavně o taneční mánii na Ibize a problémech dospívajících muľů, no spíąe chlapců.
Dost uľ ale bylo o filmu a pus»me se do celé hudební stránky filmu. Jak i sám reľisér přiznal, tak bez pomoci zkuąeného Dje by film byl pouhou fraąkou na celou scénu. Jak uľ bylo řečeno k spolupráci byl přizván Judge Jules a ten vybíral převáľně tranceové skladby komerčnějąího raľení. Skvěle funguje například skladba Lizard od Maura Picotta. V okamľiku kdyľ jsou oba hlavní představitelé smutní a nevědí kudy dál, tak při prvních tónech projíľdějí kolem nich lidé na motorkách a je napadá spásná myąlenka, jak se předvést před svými vyvolenými. Nakonec, při gradaci skladby dojde k nepěkné bouračce přímo před jejich dívkami.
Daląí vhodná věc a sice Wiseguys – Ooh La La zní, kdyľ umývají auto, aby si vydělali na cestu na vysněnou Ibizu. Jen je ąkoda, ľe skladby jsou ve filmu celkem krátkou dobu a nějaká z nich je pouľita i vícekrát.

Natáčet se muselo samozřejmě na Ibize a v pravém klubu. Jak jsem se dozvěděl od tvůrců filmu, tak atmosféra v prvním dnu natáčení v klubu byla dost mizerná, ale postupně se zlepąovala a v záběrech ve finále je vidět, ľe je klub Amnesia plně narván a taněčníci tancují jak o ľivot. Dokonce jsem si stačil vąimnout cedulky s nápisem TUNE, kterou označují návątěvníci klubu zvláątě povedenou skladbu. Asi se ptáte jestli uvidíte v akci nějakého známého Dje. Musím Vás zklamat, bohuľel Dje Paula Bulvu si zahrál ne-dýdľej, který se dokonce sám v doprovodném materiálu k filmu svěřil, ľe moc dobře nemixuje a doufá, ľe to ve filmu nebude poznat. Celkem se mu jeho záměr splnil a ani nepostřehnete, ľe nemá moc zkuąeností. Pouľívá pár opravdu povedených parádiček, jako například naznačované pokřiľování a kouřový trik s bundou. Myslím, ľe nejsem daleko od pravdy, kdyľ napíąu, ľe si ho aspoň na chvilku vzal do učení Judge Jules.
K filmu jeątě vychází dvoj-cédéčkový soundtrack. Na prvním Cd s podtitulem All The Hits From The Film najdete vąechny skladby z filmu plus něco navíc v podobě starąích věcí a některé dokonce v rytmu sedmdesátých let. Zkrátka od trancu (Skip RaidersSunburstAyla) a legendární taneční kapely (UnderworldNightmares On Wax), přes house (Roger Sanchez), aľ po Vervalds a nebo Gladys Knight And The Pips v rytmu 70´s. Hodně koąaté Cd na kterém si to svoje vybere určitě kaľdý.

Druhé Cd s podtitulem Classic Ibiza Mix je mixovaná záleľitost dosti podobná spoustu ostatním kompilacím s tanečního ostrova plného zábavy. Od ChicaneCRWMaura Picotta (ukázka), FragmyAgnelli & NelsonTimo Maase a nesmí chybět dokonce ani Dj Tiësto se svou starąí věcí Sparkles (Airscape Mix), dále je se známějąích jmen na řadě Aurora – Hear You Calling (En Motion Remix)Planet Perfecto – Bullet In The GunThe Thrillseekers – Synaesthesia ( En Motin Mix) (ukázka) a nakonec si pro Vás autoři připravili lahůdku v podobě Precocious Brats feat Kevin & Perry – Big Girl (ukázka) a to vąe jeątě remixované Yomandou. Pokud jste film neviděli a nevíte o co jde, tak Vám jistě bude stačit, kdyľ napíąu, ľe refrén se skládá z jediného slova označujícího horní polovinu intimního místa u ľen. Dosti zvrácené a jsem celkem překvapený co ty Angličané vąechno nevymyslí. U nás se film určitě u některých lidí shledá s nepochopením. Hlavně, aľ se Vás budou rodiče třeba ptát, abyste jím trochu přiblíľili taneční scénu, tak jim nepouątějte, opakuji nepouątějte tenhle film.
Konečné shrnutí je celkem jednoznačné, podívat se tak nanejvýą dvakrát a dobře se u filmu odreagovat, ale nehledat ľádný snímek typu Human Traffic, zkrátka jen bláznivou komedii.
Vpodstatě to samé se dá říci o soundtracku k filmu. První část je spíąe poslechová a najdete i pár docela zajímavých věcí. Druhá část je klasický mix tanečních věcí, kde narazíte na povedené remixy i skladby samotné, vhodné zejména na nějaký soukromý večírek, kdyľ se oslava trochu víc rozjede a chce se Vám třeba i trochu rozhýbat svoje tělo.

Málem jsem zapomenul na jeden neduh co se týče zvuku u České verze. Občas, zvláątě ke konci filmu je slyąet praskání a asi na dvou místech nachvilku vypadl zvuk úplně. Stoprocentně je to způsobeno dabingem, protoľe kdyľ jsem přepnul do anglického originálu, tak byl zvuk naprosto čistý a vpohodě. Jinak je samozřejmě moľné si zapnout české titulky a zvuk nechat v angličtině. Tak jsou ostatně řeąeny vąechny bonusy, a» uľ se to týká rozhovorů s herci a tvůrci a nebo ve filmu o filmu. Jeątě je dobré se podívat na bonus v podobě dělaní zvláątních efektů. Rádiem ovládaný model hovínka je opravdu jedinečný a nebo mega pumpa na zvratky je taky něco co jsem nikdy předtím neviděl.
Jeątě daląí zápor krom předeąlé technické chybky bych viděl v absenci nějakého malého soundtracku s klipama na DVD. Je sice k dispozice audio menu, ale to má v podstatě stejnou funkci jako výběr scén a nic jiného ani nedělá, snad Vás jen hodí na začátek skladeb ve filmu.
Ani to vąak není vľdy stoprocentní a jeho funkce se mi jeví jako zbytečná.
Pokud by si autoři trochu více pohráli s bonusy byl by celkový dojem jeątě o něco lepąí.
Nezapomeňte se podívat na obrázky vytípané přímo z DVD, snaľil jsem se zachytit ty nejhumornějąí chvíle ve filmu.
Oficiální stránka: www.kevinandperry.co.uk

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.