TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaKobee – Endless thoughts

22.03.2005

Myslím, ľe poprvé jsme tuto skladbu měli moľnost slyąet v pravidelné show Armina van Buurena – A State Of Trance, kde byla prezentována. Kdyľ jsem se snaľil vypátrat o tomto projektu nějaké informace, stopy mě zavedly na ąpatnou cestu k producentovi říkajíc si velmi podobně Kobbe (2 x B:-), který spolupracuje s Austinem Leedsem. Tuto chybu jsem si uvědomil pozdě, aľ ve chvíli, kdy uľ jsem odeslal mail Kobbemu ľádající nějaké informace o této skladbě a labelu na kterém má skladba vycházet. Tudíľ to byl celkem trapas, kdyľ mi musel vysvětlit, ľe on není stvořitelem tohoto tracku. Ale jednu výhodu to mělo, dal mi ten správný odkaz na poľadované info. Projekt Kobee je hudebním dítkem Barta De Smeta & Koena Van Pouckeho.
Bart De Smet pochází z malého městečka East-Flanders v Belgii. Jako asi kaľdý dneąní umělec uľ od malička poslouchal hudbu sedmdesátcý a osmdesátých let. Avąak zlomovým bodem v jeho taneční kariéře byl 14 rok jeho ľivota. Kdy se začala aktivně zajímat o tvorbu hudby. Do té doby neměl jediné zkuąenosti. V současné době, coľ je přibliľně o deset let později začal spolupracovat s člověkem, kterého známe pod nickem Elektroid. Společně vyprodukovaly několikero remixů pro malé či velké belgické hvězdy – např. pro Minimalistix, Jessy a Brooklyn Bounce. V roce 2004 spolu zaloľili jiľ zmiňované Kobee. Koen Van Poucke pochází ze stejného města jako jeho kolega. Jen jeho hudební dráha je jiná. S hudbou se přátelí jiľ od svých 6ti let. Po uveřejnění svých prvních nahrávek se dostal do podvědomí party people z oblasti Beneluxu. Teď právě vydal s Bartem jejich první song s názvem Endless Thoughts, který vyąel na konci minulého roku na německém labelu Moyo.
Original mix začíná velmi zvláątním samplem, připomínajícím indický gong, doprovázený tech-trance smyčkou. Pak následuje obměkčení smyčky a přidávání syntetizované kytary, která mi v této verzi celkem vadí. Skladba se pak vyvíjí velmi příjemně a v necelé třetině přichází ona melodie kvůli, které jsem se vůbec rozhodl tuto dlouhou recenzi psát. Tak něco fantastického uľ jsem dlouho neslyąel. V tracku je hodně cítit experimentování se sowtarem pro tvorbu music, coľ dokazuje tzv. “drcení zvuku a “brejkové nájezdy”. Endless thoughts (Elektrokid remix) je určitě lepąí variantou, nebo» je zde kladen důraz na zmiňovanou excelentní melodii. Jinak se skladba o moc neliąí od originálu. Pokud uvaľujete o tom sehnat si tento vinyl, mám pro Vás radu: jeątě chvilku počkejte nebo» Kobee chystá vokálovou verzi na kterou jsem velmi moc zvědav.

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.