TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaKosheen na Creamfields CZ – profil a soutěľ

31.07.2002

Hned od vzniku formace před třemi lety měl Kosheen obrovský a okamľitý dopad na hudební scénu. Po řadě nesmírně vlivných a nezávisle vydaných singlů (Hide U, Catch a (Slip and Slide) Suicide) slavil Kosheen masivní úspěchy v ľebříčcích s Hide U vydaným v září 2001.
Tvůrci hudby propojující tradiční tvorbu písní se ąpičkovou taneční produkcí jsou Markee Substance, Darren Decoder a Sian Evansová. Decoder (Darren Beale) původně účinkoval v různých kytarových skupinách na rodící se punkové scéně v anglickém Weston-Super-Mare. Jeho hudební orientaci změnilo setkání s mladým Geoffem Barrowem, budoucím frontmanem skupiny Portishead, a Darren se pustil do skládání hudby – začal s hardcorem. Markee Substance (Mark Morrison) si proąel podobnou cestu k hudebnímu osvícení. Poté, co se počátkem devadesátých let setkal s Darrenem, společně pomáhali vytvářet klubové akce Ruffneck Ting, které pět let běľely v Bristolu a na jihozápadě Anglie.
I třetí díl do skládačky Kosheen, zpěvačka a autorka písní Sian Evansová, se vynořil z akcí Ruffneck Ting. Markee a Darren poprvé slyąeli Sian zpívat na nahrávce jejich kamaráda, ale po závěru, ľe ve válce a lásce se můľe vąechno, ji kamarádovi přebrali pro svůj vlastní projekt. První setkání ve studiu přineslo okamľité výsledky. Ani jsem si nestačila sundat kabát, kdyľ jsem uslyąela jejich muziku a pustili jsme se do práce. A takhle to funguje dodneąka.
Jejich singl Hide U byl na loňských Drum n’ Bass Awards zvolen singlem roku a stal se hitem hudebních ľebříčků v Belgii a Holandsku, kde se usadil na druhém místě – za nikým jiným neľ Britney Spears.
Debutové album Resist nabízí jiskřivý elektronický breakbeat, mrazivé drum’n’bassové písně o lásce a srdceryvně nádhernou chmurnou melancholii, která dává plně vyniknout celé emotivní ąkále hlasu Sian Evansové. Resist je silná kolekce, která vyuľívá primární sílu breakbeatů s příměsí opojného návalu radosti a eklekticismu, dokonce s občasnými akustickými momenty, které přináąejí do zvukových schémat drum’n’bassu trochu tolik potřebného ľivota.
Hungry je jeden z daląích mezinárodních singlů a koncem měsíce srpna / začátkem září bude následován singlem Harder.
Daląí Creamfields Final Countdown (CFC) patří britské skupině KOSHEEN 
Hraje se o 5 x singl KOSHEEN – Hide U !!!!!!!!!!!
Jejich singl Hide U byl na loňských Drum n’ Bass Awards zvolen singlem roku a stal se hitem hudebních ľebříčků v Belgii a Holandsku, kde se usadil na druhém místě. Kdo obsadil první místo?
a) Fatboy Slim
b) Britney Spears
c) Marie ©uláková
Svoje odpovědi zasílejte na adresu creamfields@volny.cz
Zde jsou vítězové předeąlých soutěľí:
5x CD od Underworld z CFC:
Martin Balík
Rostislav Beneą
Duąan Grof
Roman Skyva
Alena Kindermannová
5x CD od Paula Oakenfolda z CFC:
Pavel Ondruch
Jitka Angelvamp
Ondra Valeą
Lukáą Pattermann
Linda Suchánková
5x CD od Layo & Bushwacky z CFC:
Pavel Jeľek
Kateřina Doleľalová
Martin Pajma
Petr Jáchim
Andrea Ungerová
5x volný vstup na Creamfields z CFC:
Richard Spudil
Kateřina Musilová
Petr Čech
Petr Rozporka
Markéta Mareąová
Datum a místo konání:
Pátek 9. srpna 2002, 16.00 – 7.00
Roudnice nad Labem.
Vstupenky:
v předprodeji 480 Kč + servisní poplatek, k dostání od 22. května v Ticketstream, tel. 24 26 30 49, www.ticketstream.cz a v Ticket Pro, tel. 24 81 40 20, www.ticketpro.cz . Na místě 650 Kč.
Daląí informace o CREAMFIELDS v České Republice Vám poskytne:
Fision group
Belgická 13, Praha 2,
Tel. +(420) 2 2251 6261, 2252 2700, fision@ti.cz
Markéta Fuksová 0777 / 707 747

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.