TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaLange – nové album Harmonic Motion + interview pro trance.cz

28.06.2010

Tento rok je na vydávání trancových alb neobvykle bohatý a daląí potěąující zprávou je chystaný release nové desky “Harmonic Motion” trancové stálice Stuarta Langeho z Velké Británie. Tento producent je známý tím, ľe netvoří pouze tuctový povznáąející trance a k tvorbě nového alba si přizval hned několik vokalistů z různých hudebních odvětví. Jiľ první dlouhohrající deskou “Better Late Than Never” prokázal svůj potenciál a vytvořil rozmanité dílo, jenľ je i po letech aktuální. A jak sám říká s “Harmonic Motion” se pokusil o podobný výlet různorodostí trancové potaľmo taneční hudby. Na plánu uľ je také srpnový singl “Strong Believer” s vokály Alexandera Klause z německého houseového projektu Bongoloverz. Více se můľete dozvědět v níľe uvedeném rozhovoru či na webových stránkách k albu zde.
TCZ: Ahoj Stuarte, tvoje první album bylo výborné a někteří ho povaľují za nejlepąí LP roku. Jiľ nyní se těąíme na novou desku. Můľeą nám říci něco o “Harmonic Motion”? Co bylo tvou inspirací?
Lange: Díky! Moje nové album “Harmonic Motion” vyjde na CD 5. července (27. června pre-release na itunes). Inspiruji se často během cestování či hraní na akcích. Taktéľ jsou mou inspirací vokalisti, se kterými pracuji a taneční scéna celkově. Moje sety se staly za poslední rok a půl umírněnějąími a přesto neztrácí energii a i toto reflektuje část mého nového alba. Ale také jsem chtěl aby album bylo rozmanité, a proto tam jsou mezi techno / electro trancem také více upliftingové věci a také nějaké downtempo.
TCZ: První singl z alba nazvaný “Live Forever” je povedený. Je příjemné slyąet, ľe někdo nedělá jenom upliftingové kopie. A z tracklistu nového alba je patrné, ľe jsi si k tvorbě přizval vokalisty z různorodých ľánrů. Je teď Lange style více vocal / trance / electro / progressive nebo můľeme očekávat nějaké experimenty?
Lange: Album je rozděleno půl na půl mezi instrumentální a vokálové skladby. Chtěl jsem spolupracovat s těmito výbornými vokalisty hlavně proto, ľe jejich styly jsou odliąné, inspiruje mě to k tvoření různorodé hudby. Na albu je také několik “experimenálních” skladeb, z nichľ jedna je “Angel” s vokály z “The Hall Of Mirrors”. Vokály jsou velmi unikátní, přesně to co jsem hledal, abych vytvořil zajímavou rozmanitost alba. Stejně jako v případě mé první desky “Better Late Than Never” jsem se snaľil udělat něco na domácí poslech, co obsahuje i klubové tracky.
TCZ: Řekni nám něco o tvých budoucích plánech. Co nový singl či turné? Můľeme tě letos slyąet v České republice?
Lange: Můj nový singl je jedna z mých oblíbených skladeb na albu a obsahuje muľský vokál. Nazval jsem jí “Strong Believer”a vyjde v srpnu. Celosvětové turné k albu bude končit na konci roku, tak doufám, ľe se v jeho rámci vrátím i do České republiky.
TCZ: A co si myslíą o české trancové scéně a producentech jako Ronny K., Spark7 nebo Thomas Coastline?
Lange: Skvěle jsem si uľíval hraní v Sasazu v Praze na konci minulého roku, dav byl výborný, rozhodně velmi váąnivá scéna! Větąina českých producentů, které jsem slyąel včetně těch jmenovaných dělají dobrý energický trance!
TCZ: Jako producent jsi byl aktivní jiľ v 90. letech. Můľeą shrnout svůj pohled na rozvoj trancové scény?
Lange: Trancová scéna se za posledních deset let hodně vyvinula. Styl nyní zahrnuje mnohem více sub ľánrů neľ kdy předtím a scéna je velmi otevřená k ovlivňování z jiných ľánrů, v posledních letech předevąím house a electro. Je to taky více světovějąí scéna, díky internetu byla vytvořena obrovská komunita trancových příznivců po celém světě. V současnosti pro mě není výjimkou, kdyľ vidím některé své fanouąky na akcích v několika různých zemích. Mě osobně opravdu baví rozmanitost scény a moje sety často pokrývají ąiroké spektrum od house / electro aľ po uplifting a tech trance.
TCZ: Díky za rozhovor a přejeme ti mnoho úspěchu nejenom s novým albem.

Lange – Harmonic Motion (Album Teaser)
Lange ft. Alexander Klaus – Strong Believer (Official)
Lange ft. Emma Hewitt – Live Forever (Official)
Lange ft. Sarah Howells – Let It All Out (Official)

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.