TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaLemon Jelly – Lost Horizons

27.02.2003

Větąina z Vás pravděpodobně o Citrónovém ®elé nikdy neslyąela a to přesto, ľe Lost Horizons je uľ jejich druhé album a ľe se jejich skladby objevovaly na různých chill-out výběrech. Uľ jen dle názvu kapely a pěkně nakreslenému bookletu, lze soudit, ľe půjde o hodně veselou záleľitost. Aľ skoro dětská hravost, samply dětských hlasů, úryvky z dětských říkaček a celková jemnost se spousty ľivých nástrojů, ale i třeba lehké skratche na správných místech, dělají vydařené a pohodové album, které se jen tak neoposlouchá. Díky svým postupům a hravému stylu si troufám tvrdit, ľe se na downtempové scéně rozhodně neztratí.
Hned v první skladbě Elements bude postupně servírován zvuk kytary, harmoniky a nakonec jeątě elektronického piána a k tomu promyąleným beat z muľským vokálem (ukázka). I daląí skladba Space Walk je plná nástrojů a a» je to klavír, kytara, housle a samply muľského hlasu na začátku skladby a naopak lehký ľenský vokál na konci, tak je to opět bohatá skladba ve které si i po několika posleąích najdete něco nového a nebo vás dokonce něco nové překvapí. Teď je čas na chvilku odběhnout od popisu skladeb a povědět Vám něco o Lemon Jelly jako takových. Projekt tvoří dva pánové Nick Franglen a Fred Deakin a jak bylo řečeno v pořadí druhé album Lost Horizons předcházelo v roce 2000 album Lemonjelly.ky. Jestliľe se zdá název alba jako adresa webových stránek, tak je tomu opravdu tak. Stránky jsou totiľ zaregistrovány na Kajmanských ostrovech a jsou udělány prostřednictvím skvělých kreslených animací ve stylu alba, určitě se nezapomeňte podívat! Abychom měli vąechna jména po hromadě, bylo by dobré uvést, ľe právě o skvělé malůvky na obalu Cd, potaľmo na stránkách se zaslouľil Fred Deakin, který je známým ilustrátorem pro různé časopisy typu The Face atd.
Ve zkratce bych Vás jeątě provedl daląími skladbami alba a tak jestliľe u třetí v pořadí Rambin’ Man si je pohráváno s názvy měst z celého světa, tak následující Return To Patagonia zrychlí tempo a jemně koketuje z jazzem (ukázka). Právě saxofon a ke konci skladby mohutný muľský chorál vtisknou zajímavou podobu opět originální skladbě. Následující skladbu mám snad nejraději z celého alba, jedná se o Nice Weather For Ducks. Hned od začátku poznáte, ľe jde o nadmíru zábavnou věc. Dětská říkanka odstartuje tu pravou jízdu plnou nevinného dětského dovádění, radosti a neuvěřitelné porce optimismu (ukázka). Chvilku působí jako filmová hudba z Francouzských komedií a chvilku Vás zase nutí k tanci, zkrátka hrozně moc silná, hravá a hlavně optimistická věc a kdyľ máte ąpatnou náladu, rozhodně vyléčí. Experiment Number Six má nejblíľe k filmové hudbě a Closerje zase příjemně hravá a jemná. Poslední a nejdeląí skladba celého alba The Curse Of Ka’Zar, se nejvíce za vąeho zdá být v porovnání s ostatními skladbami trochu zádumčivá, ale kaľdopádně opět pohodové zakončení skoro přesně 60 minutového alba.
Závěr je zcela zřejmý, album Lost Horizons Vás hodí do pohodové nálady a to tak, ľe se na něj můľete stoprocentně spolehnout. Daląí hvězda na downtempové scéně září jasně a doufám, ľe jí to dlouho vydrľí.
Styl: chill-out
Hodnocení: 5/5
Internetové stránkywww.lemonjelly.ky
Tracklist:
01. – Elements
02. – Space Walk
03. – Ramblin’ Man
04. – Return To Patagonia
05. – Nice Weather For Ducks
06. – Experiment Number Six
07. – Closer
08. – The Curse Of Ka’Zar

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.