TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaM.I.D.O.R. – 3rd Struggle EP

19.10.2006

Za projektem M.I.D.O.R. se ukrývá dvojice producentů, kteří pocházejí ze země tulipánů, Rutger van Bostelen, Eelke Kleijn. Tato dvojice uz vydala dohromady několi úspěąných singlů, např. Mirage, Alone či After Midnight EP. Toto EP vyąlo jako promo cd na konci července u labelu FiveAM Records a najdeme na něm čtyři skladby, Trillion, Glow, As Usual a Outbreak. My začneme skladbou Trillion, která začíná poměrně sviľně a dalo by se říci, ľe je jedná o uplifting skladbu s lehce náročnějąí basovou linkou a poměrně tajemným a temným nádechem. Skladba obsahuje několik melodických smyček, které ale nejsou přílią emotivní, alespoň na mě tak nepůsobily. Dalo by se i říct, ľe skladba je poměrně náročná na poslech, takľe neočekávám, ľe by se z ní stal nějaký větąí hit, ale na druhou stranu má ąanci oslovit náročnějąí posluchače. Mně osobně se skladba zalíbila, ale asi bych ji neřadil k tomu nejlepąímu, co toto duo vytvořilo. I druhá skladba Glow je rozhodně nabita energií a určitě Vás při poslechu nenechá klidnými. Skladba se opět můľe pyąnit poměrně náročnějąí basovou linkou a vlastně by se dalo říct, ľe je to takový mix mezi progressive a techtrancem. Při poslechu znalejąí posluchači určitě poznají typický sound tohoto projektu, který se mi velmi libí, ale chápu, ľe se nemusí líbit vąem a ani v tomto případě z tohoto singlu nebude ľádný velký hit. Ale skladba má opět velmi tajemnou atmosféru, která spolu se zmíněnými aspekty dotváří velmi dobrým dojem z této skladby, těľko říct, jestli tato dvojka udělala lepąí track, ale mně osobně se hodně líbí.
A prakticky v podobném duchu se odehrává i následující skladba As Usual, kterou bych opět zařadil na samou hranici progressive a techtranceu. Samozřejmě i zde najdeme poměrně výraznou basovou linku, která zde dopomáhá vytvářet velmi příjemnou progressive atmosféru. A ačkoliv skladba neobsahuje ľádné emotivní pasáľe, resp. ľádný uplifting to není, tak i přesto je skladba poměrně chytlavá, i kdyľ je pravda, ľe se jedná opět o skladbu pro náročnějąí posluchače, kterým nevadí lehce monotónnní a tajemné pasáľe. Mě tato skladba zaujala a musím, ľe i s odstupem času zní pořád velmi příjemně, coľ je znak kvality. A ani poslední skladba z tohoto EP Outbreak nevybočuje ze zavedených kolejí, takľe Vás určitě nepřekvapí, ľe zde máme skladbu ve stejném stylu, jako dvě předchozí a někdo by moľná mohl namítnout, ľe uľ je to nuda, stále stejný styl, ale já musím oponovat, skladba se opět povedla a rozhodně nedělá ostudu této dvojce. Tentokrát skladba obsahuje i jakési samply muľského hlasu, které jeątě více přidávají na tajemnosti této skladby, ačkoliv skladba sama o sobě působí dosti temným dojmem. A vlastně celá skladba je opět velmi chytlavá, i kdyľ se nejedná o ľádný euforický zvuk, tak i přesto mě tato skladba opět oslovila a rozhodně dokazuje, ľe tato dvojice producentů má hudebnímu světu rozhodně co nabídnout.
Co říci na závěr, snad jen tolik, ľe celé EP je poměrně náročné na poslech, takľe je z toho ľádný hit nebude, ale o to více by měli zbystřit vąichni milovníci kvalitní, lehce progressive hudby.

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.