TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaM.I.K.E. – Massive Motion

14.03.2005

Tak, a je to tady! Dlouho očekávaná věc a předem avizovaná mnoha Dj´s po celém světě – vynil od M.I.K.E. – Massive Motion je v prodeji. Kdybych měl za úkol hned na úvod komentovat tuto skladbu dvěma slovy, řekl bych určitě tohle : “Massive Motion” (pro méně zdatné angličtináře -Masivní pohyb.) A přesně takto na Vás tato skladba bude působit, pokud jste alespoň částečným milovníkem trance hudby. Na úvod jen pár slov o tomto producentovi, který svou nemalou částí přispěl do této sféry elektronické hudby. Mike Dierickx (Dirk Dierickx) říkající si Solar Factor, M.I.K.E, The Blackmaster, Return Of The Native, Plastic Boy a samozřejmě Push pochází z oblastí Antwerp země Belgie, kde je pro jejich národní partypeople něco jako pro naąe maminky Karel Gott. Mezi jeho nejpovedenějąí kousky patří pro tyto projekty: Solar Factor – Urban Shakedown, PUSH – Strange World,The Blackmaster – Black is Black,Return of the native – Raw and Dirty a Plastic Boy Twixt. Předchozí veleúspěąný kousek, který M.I.K.E pod tímto producentským pseudonymem vytvořil, byla nahrávka ve spolupráci s Arminem van Buurenem – Pound. Ale teď uľ mi dovolte přesunout se k tomu, co pro nás připravil v této době.
Tato placka obsahuje klasicky original mix a remix, který je pro mě malou záhadou, nebo» dopátrat se nějakých informací o tomto počinu bylo nad mé lidské síly. Original mixzačíná typickým dunivým bítem pro M.I.K.E.a, který je opravdu “masivní”, a hned ve Svém úvodu doplňen o bongo bubínky, které dokreslují základní rytmus. Posléze se vąak v pozadí začíná objevovat synthetizovaný opakující se tech trance zvuk, který nás doprovází aľ do samého konce (ukázka). Ten vąak přejde do melodie nenechajíc nikoho v klidu a basová linka, která vąe dokresluje dává Tracku onu potřebnou ą»ávu pro vřící masy trancechtivých posluchačů.
Enter Ku Remix mě při úvodu velmi překvapil a pěkně pobavil, nebo» robotický hlas oznamující název skladby zní velmi podivně aľ směąně. Jenľe to, co se po tomto výroku odehraje je nepředstavitelná emotivní krása, pomalu přecházející v melodii original mixu. Zprvu není nikterak pozměněna, coľ si myslím, je na ąkodu, avąak po uplynutí pár vteřin je konstrukce zcela odliąná. Massive Motion je tech-trance plný obrovské energie, která se nehodí nikam více neľ na halové party. Oproti tomu je remix slabým konkurentem a pokulhává za originálem. Vynil vyąel na labelu Armind.

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.