TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaMark Sherry a M.I.K.E. Push – dva titáni spojili své síly

05.03.2022

Když dvě legendy elektronické taneční hudby dají hlavy dohromady, tak z toho obvykle vznikne solidní skladba. Nejinak to dopadlo, když spojili své síly skotský řezník Mark Sherry a belgický pionýr M.I.K.E. Push. Než se však budeme věnovat jejich společnému počinu, tak si připomeňme, co jsou tito pánové zač.
 
Prvním pánem na holení je skotský techtrancový specialista Mark Sherry. Skotsko vždy dodávalo kvalitní producenty na elektronickou taneční scénu a není divu, že odtud pochází i mistr svého oboru Mark Sherry. Prosadil se už v roce 2000 s projektem Public Domain a megahitem Operation Blade. Tento hvězdný DJ se dnes těší čím dál tím větší pozornosti a je velmi uznávaný i pro své studiové schopnosti. Jeho neúprosná vášeň a úsilí jsou patrné jak v hudební produkci, tak i během živého vystupování. Jsou plná energie, nechybějí hutné beaty ani působivé melodie, je to dokonale vyvážená rovnováha mezi chytlavým trancem a temnějším klubovým technem. Mark Sherry je také hojně vyhledávaným a vychvalovaným masteringovým inženýrem, je tak zodpovědný za finální zvuk nemalé části trancové scény. Jeho vlastní vydavatelství Outburst Records patří mezi úplnou špičku techtrance labelů a on sám je již považován za vůdčí ikonu tohoto subžánru.
 

 
Oproti tomu belgický průkopník elektronické taneční hudby žijící v USA má na svědomí velké množství titulů, které produkoval pod desítkami různých projektů, především jako M.I.K.E., Push, Plastic Boy, Solar Factor, Extreme Trax a další. V roce 2014 se rozhodl spojit své dva nejúspěšnější pseudonymy a od té doby si říká M.I.K.E. Push. Jako DJ se prezentuje podobným stylem, jenž produkuje, což je euphoric trance. Průlom ve své kariéře zaznamenal na přelomu tisíciletí, kdy vydal skladby Universal Nation, Strange World a The Legacy, které získaly několik ocenění a jsou považovány za jedny z největších klasik trancové éry. Následně dostal možnost remixovat i takové umělce jako Sinead O‘Connor, Moby, Depeche Mode, Armin van Buuren nebo The Bloodhound Gang. A i v současnosti je M.I.K.E Push nadále významným hráčem a velkou inspirací na taneční scéně. V posledních letech oživil i svůj pseudonym Push, pod kterým se prezentuje alternativním soundem oproti svému hlavnímu proudu.
 

 
Oba producenti kromě toho, že si hrajou na vlastním písečku, tak i spolupracují s dalšími umělci. Mark Sherry má společné skladby třeba se Space Brothers, Alex M.O.R.P.H. či Richard Durand a v posledních letech hojně spolupracuje se Scot Project. Zatímco M.I.K.E. Push má zase collaby s takovými ikonami jako jsou Armin Van Buuren, Rank 1 nebo The Thrillseekers a v posledních letech se opakovaně dal dohromady s Robertem Nicksonem. Bylo tedy otázkou času, než na sebe tito dva pánové narazí a vytvoří společný track, ten dostal zajímavý název Big Things Have Small Beginnings.
 
MARK SHERRY MEETS PUSH – BIG THINGS HAVE SMALL BEGINNINGS

Release date: 25.2.2022

Label: Outburst Records

Catalog: OUT200

Hudební služby: https://outburst.lnk.to/OUT200

 

Tracklist:

01. Original Mix (4:01) 131 bpm

02. Extended Mix (7:31) 131 bpm

 
 
Jedná se o jubilejní 200. release Sherryho labelu Outburst Records a Mark si pro tuto příležitost nemohl vybral lepšího sekundanta. Jeho první spolupráce s Pushem je vysloveně trefa do černého. Oba umělci v poslední době posunuli svůj sound kupředu vytvořením inovativních až futuristických techno-trance produkcí, které mají to nejlepší z obou žánrů: tvrdé kopáky a nasycené perkuse v kombinaci s povznášejícími melodiemi. Tento zvuk je zapouzdřen i v Big Things Have Small Beginnings, přirozeně si tak najde přiznivce mezi fanoušky obou žánrů. A jak již název napovídá, od těchto titánů svého odvětví se dočkáme dalších spoluprací. Pevně věříme, že je to pouze začátek a čekají nás ještě epičtější momenty v podání tohoto úderného dua.
 

Dolvich
Author: Dolvich

Napsat komentář:

Please Login to comment
  Odebírat  
Upozornit