TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaMarkus Schulz a Haliene je osvědčená dvojice

02.10.2022

Německý rodák Markus Schulz patří v současnosti k největším jménům na trancové scéně. Již v útlém věku se přestěhoval do USA, kde v první polovině 90. let zahájil svou hudební cestu. Do obecného povědomí se však dostal až o deset let později se svou radioshow Global DJ Broadcast. Následovala úchvatná kariéra, během které vydal více než deset studiových alb, založil vlastní úspěšné vydavatelství Coldharbour Recordings a získal několik významných ocenění. Stylově se vždy zaměřoval zejména na progressive trance, ale v současnosti koketuje také hodně s technem. Oproti tomu americká zpěvačka Haliene si získala pozornost až v posledních letech. Pod jménem Kelly Sweet se v hudebním průmyslu sice pohybuje již od roku 2006, ale po popové kariéře, jenž nenaplnila její očekávání, se zaměřila o šest let později na taneční hudbu a změnila si umělecké jméno právě na Haliene. A nedávno vydala pod tímto pseudonymem debutové album Heavenly, kde pokryla širokou škálu stylů elektronické hudby.
 

 
Markus a Haliene za sebou mají již nějakou historii spolupráce. Od ztvárnění klasické Ave Maria, což je Markusova pocta jeho zemřelé matce z roku 2019, po Schulzův remix singlu Walk Through Walls a další spolupráci Tidal Waves. V této dvojici rozumí oba umění toho druhého, což se v branži nestává až tak často. Proto ani není překvapením, že se Markus Schulz podílel na aktuálním singlu Haliene, kterým je mash up dvou tracků z alba Heavenly a to Butterfly a Metamorphosis.
 

HALIENE & MARKUS SCHULZ – BUTTERFLY METAMORPHOSIS

Release date: 23.9.2022

Label: Black Hole Recordings

Catalog: BH1282

Hudební služby: https://blackhole.lnk.to/butterfly

 

Tracklist:

01. Original Mix (4:38) 138 bpm

02. Extended Mix (6:52) 138 bpm

 
 
Ne náhodou jsou obě zmiňované skladby zařazeny hned po sobě na chvostu alba Heavenly. I když jsou stylově jiné, tak se v nich vyskytují podobné nálady. Markus podtrhuje Halienin sentiment povznášejícím tahem. Vzal klavírní složku a zpěv z Butterfly a umístil je do Metamorphosis, jenž představuje pro změnu rychlejší element tanečního parketu a dokončuje tak transformaci obou skladeb v celek, který je oslavou toho, že můžeme být čímkoli, o čem sníme.
 

Dolvich
Author: Dolvich

Napsat komentář:

Please Login to comment
  Odebírat  
Upozornit