TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaMiss Rodriguez přináší svěží vítr na progressive scénu

25.07.2022

I přesto, že se v Mexiku nachází jedno z předních internetových trance rádií Tempo-Radio, tak z této země nepochází žádné významné jméno trancové scény. Z těch alespoň trochu známějších tvůrců připomeňme třeba Diego Morrill, Ed Sanchéz, Impulse Wave, Henry Caster, Allan McLuhan či Leonard A. To se však již brzy může změnit, neboť se tento rok objevilo nové nadějné producentské jméno. Jak již bylo řečeno, pochází z Mexika a překvapivě je to žena. Říká si Miss Rodriguez, celým jménem Veronica Idaly Mariel Rodriguez Velazguez.
 

 
Hned na začátku umělecké dráhy se sličné mexičance povedl husarský kousek. Svůj debut Carrousel stejně jako dva následující singly Your Eyes a Apollo vydala u prestižního vydavatelství FSOE. Konkrétně na sublabelu FSOE Parallels, kterému šéfuje Santos Torres více známý jako Monoverse. Jak asi správně tušíte, Miss Rodriguez se zaměřuje na pomalý trance pod 130 BPM, tedy spíše progressive house s trancovými prvky. Její styl však nepostrádá strhující energii a dobré nápady. Do jisté míry reflektuje aktuální trendy, ale má zjevný rukopis, jenž je patrný v každém tracku. Není tedy divu, že hned její debut byl hrán v prestižní radioshow A State Of Trance Armina van Buurena. To je snový vstup do hudebního průmyslu a skvělá výchozí situace pro úspěšnou kariéru začínajícího umělce. Další singl vydává vycházející latinskoamerická hvězda právě v těchto dnech a byl nazván Space & Mind.
 

MISS RODRIGUEZ – SPACE & MIND

Release date: 22.7.2022

Label: Low Voltage Recordings

Catalog: LVR003

Hudební služby: https://lnk.to/LVSPACEMIND

 

Tracklist:

01. Original Mix (3:22) 128 bpm

02. Extended Mix (6:22) 128 bpm

 
 
Po třech zářezech u FSOE byl nový singl podepsán u Low Voltage Recordings, což je sublabel vydavatelství High Voltage Recordings Allena Wattse zaměřující se na pomalejší hudbu jako třeba progressive či melodic techno. Nutno v této souvislosti podotknout, že majitel labelu Allen Watts je zároveň i manažerem Miss Rodriguez. Aktuální track stojí na podobném podkladu jako předchozí tvorba. Tentokrát však byla instrumentální a melodickou inspirací 80. léta a jejich synthwave sound. Celková kompozice tracku je velmi zdařilá. Krásná melodie a uvolněný, ale silný beat z tohoto díla dělají potencionální letní hit.
 

 

Dolvich
Author: Dolvich

Napsat komentář:

Please Login to comment
  Odebírat  
Upozornit