TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaMoby – We are all made of stars [Mixes]

20.03.2002

Vlastním jménem se nazývá Richard Melville Hall, celý svět jej ale zná pod zkratkou Moby (podle knihy H.Melvilla Moby Dick). Ano, opravdu mluvíme o tomto newyorském géniu taneční hudby, který patří mezi nejuznávanějąí umělce taneční hudby jiľ po více neľ deset let! Singly Go, Feeling so real, Everytime you touch me, či novějąí James Bond Theme, Why does my heart feel so bad? a Run on, to je jen malinký výčet toho, co z Mobyho udělalo takovou hvězdu. V roce 1995 vydal své první album nazvané “Everything is wrong”. Do dneąka těch alb stihl jeątě pět, včetně veleúspěąného alba “Play” z roku 1999. Od té doby utekly jiľ tři roky, by» se to ani nezdá. Tři roky je poměrně dlouhá doba a proto Moby celý minulý rok pracoval na zbrusu novém albu!, které se jmenuje “18” a na pultech obchodů jej najdeme od května. Bude obsahovat 18 skladeb, i kdyľ jak se Moby na svých stránkách www.moby.com přiznává, “18” se album nejmenuje jen kvůli stejnému počtu skladeb.
Na recenzi alba si musíme jeątě cca. 2 měsíce počkat, my se zatím podíváme na singl “We are all made of stars”, který album otevírá a který je zároveň prvním, tvz. pilotním singlem, který kdyľ se stane úspěąným, je zde předpoklad, ľe i s albem to bude podobné. Moľná i proto si Moby pozval k zremixování singlu samá velká jména. Houseového mága Bob Sinclaira, tranceového DJ Tiësta a progresivního Timo Maase! Tři velmi zajímavá jména, kaľdé reprezentující jinou odnoľ taneční hudby. Kaľdý z umělců vytvořil dva remixy, které se liąí zpravidla tím, jestli jsou v nich pouľity vokály, nebo ne. Dohromady tedy máme nyní ąest remixů a lze předpokládat, ľe jeątě nějaké přijdou.

Začněme mixy od Timo Maase. Oba si jsou poměrně podobné, a přestoľe se mi tvorba T.Maase v poslední době moc nezdála, je nutno přiznat remixům vysokou kvalitu (ukázka). Zvuk se nese v podobném stylu jako třeba slavný remix pro Azzido Da Bass – Doom’s night. Jakoby se T.Maas snaľil sloľit daląí remix, který jej vynese v popularitě jeątě výą. Sice se mu to nepodařilo, ale já osobně jsem čekal, ľe remixy půjdou poslouchat pouze se skřípěním zubů. To se naątěstí nestalo a já tak mohu s klidem ve své duąi vzhlédnout na dva remixy od Bob Sinclaira. I tyto mixy jsou docela povedené, by» jsem čekal trochu sviľnějąí provedení (ukázka). Poměrně často se objevují vokály “no one can stop us, because we are all made of stars”, které si za pár týdnů budou prozpěvovat i vrabci na střeąe, to» můj skromný odhad .
Na konec jsem si nechal dva remixy od DJ Tiësta. Tento dj remixuje v posledních měsících opravdu kde co, skoro není týdne, kdy by nevyąel nějaký Tiěsto remix. Ze začátku jsem na to koukal tak trochu skrze prsty, Moby a Tiěsto, ehmm, to přeci moc dohromady nejde. Kdyľ jsem Tiěsto mixy poslouchal podruhé, potřetí či počtvrté, moc se mi nelíbily, bylo to takové pomalejąí, ne moc výrazné a uľ jsem je chtěl odbýt slovy, ľe jde pouze o průměrné mixy. Pak ale doąlo k zásadnímu obratu a Tiěsto mixy patří k tomu nej, co jsem měl letos moľnost slyąet (ukázka). Zvuk je to trochu jiný, neľ jaký známé z typických Tiësto remixů (viz. třeba naposled remix pro M.Picotto – Pulsar 2002), je více progresivnějąí, ale stále hodně trancy!
ZHODNOCENÍ: O tom, ľe Moby zvolil dobré remixéry pro svůj singl není sporu. Z mixů je cítit, ľe si T.Maas, B.Sinclair i DJ Tiësto dali na remixování hodně záleľet, přeci jen remixovat Mobyho je čest sama o sobě, bez ohledu na tučnějąí bankovní konto .) Moby je prostě Moby, singl brzy stoprocentně uslyąíme z kaľdého druhého rádia a tak je jasné, ľe i nové album má sluąně zaděláno na velký úspěch.
Tracklist:
Moby – We Are All Made Of Stars [Timo Mass Instrumental Remix]
Moby – We Are All Made Of Stars [Timo Mass Vocal Remix]
Moby – We Are All Made Of Stars [Bob Sinclar Kutz Dub]
Moby – We Are All Made Of Stars [Bob Sinclar Main Vocal Mix]
Moby – We Are All Made Of Stars [DJ Tiesto Vocal Remix]
Moby – We Are All Made Of Stars [DJ Tiesto Vocal Remix 2]

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.