TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaMoguai – jiľ v pátek v Praze (Karlovy Lázně)

24.03.2004

V průběhu své 12-ti leté práce jako Dj, si Moguai vyslouľil mezinárodní uznání jak v klubech, tak u svých kolegů Djs. Jeho novátorské sety mohou být popsány jako mix tech-house a progressive trance, a přesto je kaľdé vystoupení jedinečné. To je důvod, proč je Moguai schopen dostat davy lidí do klubů jako Tribehouse/Neuss, Space/Ibiza, Oxa/Zurich, Mach 1/ Nuremburg, Gatecrasher/Eden-Ibiza, Tower/Johannesburg, stejně tak na velké akce jako je Time Warp, Mayday, Nature One, Energy Street Parade, Love Parade atd. Na základě tohoto, mu Německé největąí rádio (1 Live) dalo svou vlastní radio show, která dokáľe pravidelně (přesněji 1 v měsíci) vtáhnout kvůli 4-hodinovému setu 2 milióny posluchačů.
Jeho prvního EP z roku 1993 (Moguai Best before End/ Important Rec.) se prodalo přes 6 miliónů vinylů. Druhé vydání jeho 1. videa, které prudukoval X-MIX video artists, zaplnilo hudební stanice MTV a VIVA. Běľná víra v hudbu dala Moguaie v roce 1995 dohromady s Philem Fuldnerem a úspěch uľ byl za rohem. Roku 1998 si naąli cestu do TOP 10 s “The Final / Capture Future Theme”, a stali se producentským týmem. Následovaly daląí úspěąné produkce (pro Ministry of Sound, Kosmo, Eastwest, Positiva, Additive, Virgin atd.) a ustanovily tak Moguaiovu mezinárodní reputaci jako producenta. Jeho produkce “Dial M for Moguai” (Beatbox) zaútočila na prodejní hitparády (Top 40), dokonce i kdyľ se jednalo o přímý club track či ąlo o to, aby se to stalo klubovou klasikou (King of Rock, Bang the Drum, Into Another / Talla calls Moguai). Moguaiovy tracky můľeme najít taky na velkých shromáľděních v UK ( Clubbers, Guide to Ibiza, Headliners, Worlds most famous DJs, The Annual). Poľadavky na remixy přicházely ve velkém mnoľství. Umělci jako Timo Maas (Orinoko, Island), Luzon (Yoshi-Toshie), X-Press 2, 2raumwohnung, Fischerspooner, Cosmic Baby, BBE, Yves Deruyter, Giorgio Moroder a Santos rychle uslyąeli o Moguaiovi soundu a poľádali ho, aby zremixoval jejich věci. Poslední částí skládačky je label: PUNX, platforma pro novátorské klubové tracky, které nejsou omezovány konkrétními kategoriemi electronic music. Prvního vydání , kdy Moguai představil PUNX, se v jeho počátečním stádiu prodalo 2000 vinylů během jednoho týdne.
Timeline
2001- Moguai zakládá PUNX label, aby představil novátorské klubové tracky, aniľ by label omezoval konkrétními styly či ľánrem electronic music.
1.vydání: Moguai představuje PUNX “The Rock”, který je vyprodán po týdnu a licenci získává Eastwest Records. Ministry of Sound si obstarává track pro UK, USA a Austrálii. Moguai získává svou vlastní 4-hodinovou show, vľdy poslední sobotu v měsící na německém největąím rádiu, Eins Live (17 mil. Domácností, 2-3 mil. Posluchačů během show).
2002 – Moguaiův nový singl “U know Y” (Punx 02), jehoľ se jako samotného vinylu prodalo přes 10000 kopií, posbíral “Discomania Sales Award 2002” a pobyl 7 týdnů na vrcholu “DDC club charts”. Licenci tracku pro Německo a větąinu Evropy získává Kosmo, Hope Recordings si ho obstaralo pro UK a USA. V Německu je to nejlépe prodávaný vinyl track roku a dobývá “Sales charts” Raveline (Německý nějvětąí dance magazín) volí Moguaie jako objev roku, stejně tak ho zvolí mezi 5 TOP DJs roku a “U know Y” jako nejlepąí track 2002. Moguai dělá remix pro Fischerspooner – “Emerge”, 1 pro 2raumwohnungs- “Ich und Elaine” (získává cenu čtenářů Raveline, je v TOP 5 v kategorii Best remix 2002) a pro X-Press 2- “Lazy”. Ministry of Sound vydává Moguaiem zremixované double CD v nové “Headliner” sérii, kterého se prodalo přes 10000 kopií v G.S.A. (převyąuje set Sister Bliss a Fergie) Moguai je nominován na “leading award” v Německém rádiu – “Die Krone” po boku WestBam a Sven Väth.
PROGRESSIVE
Fri 26.03.2004 @ Paradogs, Praha
DJs: Moguai (D), Josef Sedloň, Vectif
vstup 50/100 CZK

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.