TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaMonika Kruse – Latin Lovers. A trocha historie k tomu

15.11.2003

Monika Kruse. To jméno asi kaľdý nebude znát, tak bych jí představil. Její hudební kariéra začala uľ v dětství, kdy se teprve učila hrát na klavír. Odjakľiva byla blázen do hudby, a tak hned po maturitě začala pracovat v hudebním magazínu Musikexpress. Zde se poprvé dostala do styku s vinyly. Začala si je kupovat a kdyľ doąly peníze, tak se vrhla také na modeling. V roce 1991 nastal zlom a to protoľe si jí vąimnul manaľer z nahrávací společnosti Chrystalis. Prvotní kousky vycházely Monice pod pseudonymy Gangstarr, Adeva nebo Monie Love. První klub, kde hrála ani tak nebyl klub jako spíą bárek a byl jím mnichovský Babalu bar, kde se hrál hip hop, funky a house.
Její první opravdové rezidentsví je aľ v klubu Parkcafé, kde hrála na parties House of Love. V roce 1993 se Monika stává členkou techno/rave projektu Ultraworld Crew, s kterým v létě 1994 otvírá dnes jiľ legendární Ultraschall-Club. Přiąel rok 1995 a Monika poznala Richarda Bartze aka Acid Scouta, s kterým vydala svou první mixovanou kompilaci Pomelo compilation Nr.1. Úspěch kompilace měl za následek, ľe se na rok upsala labelu Kurbel records a ľe si mohla zahrát v mnoha světových klubů. Mimo jiné i některých s těch slavných v Londýně (kde přesně jsem nevyą»oural). Monika Kruse svým zatím spíąe djským umění zaujala i německý Goethe Institut, u kterého v Londýně společně s daląími reprezentovala moderní hudbu. Rok 1997 začal daląí zatím z mála Moniky produkcí, nebo spíąe v tomto případě koprodukcí, kterou byl track “Robot Wars”. Tento track sloľila namixovala společně s Dr.Walkerem. Skladba vyąla u amerického labelu Smile records. Na konci roku pak namixovala druhý díl kompilace “Loop Compilation”, která vyąla u newyorského labelu Seretonin records. Jeątě v tomto roce stihla namixovat pro berlínský label Fine audio recordings (do Berlína se v roce 1997 mj. přestěhovala) kompilaci s názvem “DJ Mix Series Vol.1”.
Na konci roku 1997 byla vyhláąena třetím nejoblíbenějąím německým djem. Předběhli ji jen Sven Vath a DJ Hell. Kdyľ v roce 1998 vzniknul label Frisbee, Monika dostala příleľitost vyprodukovat svůj daląí track. Tentokrát to bylo pod názvem Monika Kruse in Voodooamt, coľ byla M.K. s Patrickem Lindseyem. Pod nickem Hoschi pres. Monika Kruse vyąel třetí singl a tentokrát u britského labelu Primeevil. Na podzim 1998 se Monika vrátila zpět do SRN, aby zahrála poslední noc v frankfurtském klubu Omen. Akce se jmenoval jednoduąe “The last night” a byla na počest labelu Lindseys school-label. V roce 1999 vydala M.K. druhý díl úspěąného Monika Kruse in Voodooamt. Kdyľ se psal duben roku 2000 vyąel Monice a Patricku Lindseyemu první společný singlů na jejich novém labelu Trackland. Věc se jmenovala U like…? V dubnu jeątě stihla přijmout pozvánku a přijít poprvé mixovat do rádia do pořadu HR3 – Clubnight.
V tomto roce jí vyąel jeątě singl s názvem “Needlehopper” a také se jí splnil sen, a to kdyľ hrála před 1,5 miliony lidí na Loveparade. V roce 2000 také přejmenovala svůj label na Terminal M a vydala první kompilaci pod tímto labelem, kterou bylo “On the road vol.1”. Na konci roku pak vydává track “Stringrise”.V květnu následujícího roku jí vychází první album “Panorama”, jemuľ předcházel singl “Route 27”, jeľ obsahoval remix od Thomase Schumachera a bylo to takové techníčko říznuté electrem. V minulém roce objíľděla svět a dobré jméno si udělala hlavně v Mexiku, Japonsku, Kolumbii a Belgii, kde hraje pravidelně ve Fuseclubu. Byla také nominována nejlepąího domácího dje. Tento rok vyąlo u Xmagu druhé pokračování Orbithovi kompilaci Progressive session, na které jsem naąel také track “Shake that”. Není to ani měsíc a tato německá djka vydala novou věc, kterou je “Latin Lovers”. Kdybych měl porovnávat s věcmi, který jsem od ní slyąel, tak L.L. se přibliľuje, nebo spíą vzdaluje kousku Shake that, který byl do tribalu jen trochu a hlavně bez vokálů. Skladba Latin lovers bude určitě dobrá do setů techno djů, protoľe to není tuctové techno, ten tribal je fakt zajímavý. Nevím, jestli to vyjde i na MCD, ale vinyl uľ vyąel. Kdo se postaral o remixy jsem se nedozvěděl ani z odsvědčeného zdroje Amazon.

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.