TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaMr Sam se vrací ke kompilaci Opus ve velkém stylu

03.06.2022

Pro francouzského DJe Samuela Paqueta je specifické vystupování v obleku, kravatě a slunečních brýlích. Tento poznávací znak si drží dlouhodobě a stal se nedílnou součástí jeho image. Ve světě elektronické taneční hudby se takto elegantně pohybuje již přes 20 let a do povědomí fanoušků se dostal pod uměleckým pseudonymem Mr Sam. V počátcích mu byl hudebním producentem a parťákem Fred Baker, toho později vystřídali Tim Coltrane a Dimitri Andreas. Na vrcholu kariéry se Mr Sam nacházel v roce 2006, kdy vzniklo ceněné album Lyteo. Po roce 2010 se však produkčně zcela odmlčel a z velké části odstavil stranou i DJing a místo toho se zaměřil na svou další vášeň, kterou je grafický design. Na hudební scénu se však vrátil během posledních let.
 
Samostatnou kapitolou v kariéře Mr Sama je kompilační řada Opus, kterou vydával v letech 2007-2010. Celkem čtyři díly čítala tato série mixovaných výběrů a nyní po více než deseti letech přidává Sam páté pokračování. Opus Quinto přináší 240 minut mysl rozšiřující hudby, zvuků a zážitků, které opět slibují, že budou rezonovat hlouběji a žít v myslích posluchačů déle než běžná konzumní elektronická hudba. Samův současný sound reflektuje aktuální deep, progressive, melodic trendy a francouzský hudebník je tak dalším umělcem, jenž byl oživen právě touto novou vlnou. Jeho výběr však jde ještě dále, je tak eklektický, že Samova série pravděpodobně nemá vůbec žádný hudební dluh a přináší z každého směru něco zajímavého.
 

 
Sám autor při svém návratu k sérii Opus poznamenal, že to byl: “Výsledek dobrých pár měsíců tvrdé práce. Chtěl jsem udělat album svých snů bez jakýchkoliv uměleckých omezení. Mám štěstí, že můj label Black Hole Recordings mi k tomu dal 100% volnou ruku a podporoval mě až do konce. Nechtěl jsem dělat žádné hudební ústupky, což je v dnešní době luxus. Takže dopřál jsem si a udělal album, které jsem chtěl udělat. Hudebně to jde od ambientu, přes breakbeat k house music a dále do progressive a trance. Cítím, že je to zatím moje nejlepší mixované album a jsem na něj nesmírně hrdý. Jedna konkrétní věc, na kterou bych také rád upozornil, je, že 100 % skladeb z limitované edice dvojitého 12″ vydání nebylo nikdy předtím vydáno na vinylu. V ceně exkluzivně najdete legendárního Sashu spolu s Franky Wahem, což mě obzvlášť těší!
 
Opus Quinto Mr Sama vychází 3. června a ukazuje, že ani desetiletá pauza není žádnou barikádou pro zásobování nápaditě sestavenou a rozmanitou hudbou. Kompilaci lze poslechnou a stáhnout digitálně či zakoupit na CD nebo vinylech. Více informací včetně tracklistu, odkazů na hudební služby a obchody najdete zde.
 

Dolvich
Author: Dolvich

Napsat komentář:

Please Login to comment
  Odebírat  
Upozornit