TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaMy finger is … Paul Van Dyk

29.08.2005

Čekal jsem, ľe mi report z Mácháče 2005 poąle někdo z externích redaktorů, ale zatím nic nepřiąlo (asi se vąichni jeątě dávají z téhle kalby dohromady), takľe takový malý reportík napíąu sám. Na Mácháči jsem nikdy nebyl, ale pár open air festivalů jsem samozřejmě uľ navątívil, takľe jsem zhruba věděl, co mě čeká. Z Prahy jsme vyrazili autem v půl páté, nicméně přes hodinu jsme stáli na Jiľní Spojce. Pak jsem jeątě trochu zabloudil v Mladé Boleslavi (nojo, nejsem zas tak zkuąenej řidič :)). Do Doks jsme tak dorazili kolem sedmé hodiny. Následovalo ubytování v chatkách (kemp Bílý Kámen), chvíle odpočinku v chatce a někdy po deváté jsme vyrazili směrem k party.
Nutno podotknout, ľe najít cestu z kempu Bílý Kámen nebyla zas tak snadná záleľitost, potmě jsme bloudili někde v lese a zakopávali o kořeny, hlavně ľe na internetu bylo ľe cesta k Mácháči obnáąí 15 minut pohodové chůze, no nic 🙂 Pak si vzpomínám, ľe jsme přelézali plot do jiného kempu (asi ATC Klůček), načeľ jsme se konečně dostali k cestě vedoucí k party, o čemľ svědčila zvýąená koncentrace daląích kluberů a kluberek. Jak jsme se blíľili ke vstupu, dav houstl a houstl, aľ jsme se ocitli v ąílené zácpě, kdy se nedalo ani hnout a fronta se pohybovala rychlostí cca 50 metrů za půl hodiny, to jsem jeątě nikde nezaľil. Někteří jedinci začali být trochu nervní a sprostě nadávali. Nakonec jsme to nějak přeľili a po desáté hodině se probojovali dovnitř. To hrál, respektive končil svůj set Dj San, takľe tohohle jistě sympatického djje hodnotit nebudu, protoľe jsem ho slyąel asi tak deset minut. Lidí bylo v areálu uľ docela dost, tak jsme nakoupili pití do zásoby a jelikoľ byla docela zima, ąli jsme se co nejblíľe k pódiu, přeci jen mezi davem lidí se dalo čekat, ľe taková zima nebude. Přesto mě fascinovali jedinci, kteří měli jen krátké tričko, ąílenci. Já měl teplou mikinu a ľe by mi bylo horko, to fakt ne 🙂 Povedlo se nám dostat aľ na cca 15 metrů od pódia uprostřed, takľe relativně hodně sluąné místo. Zvuk byl v téhle části docela kvalitní. Hrát začínal akorát Dj Fergie, na kterého jsem se popravdě těąil asi nejmíň, protoľe ten jeho electro-house moc nemusím 🙂 Takľe jsem od něj nic nečekal a to bylo dobře, protoľe kdyľ jeho set končil, mohl jsem si říct, ľe zas taková hrůza to nebyla. Pár skladeb bylo povedených. I proto je logické, ľe set Michaela Buriana se mi líbil o dost více. Pár skladeb jsem znal, zazněl i trance sem tam, prostě docela pohoda, Burian mě rozhodně nenudil a dalo se na to sluąně pařit. Bylo to lepąí neľ Fergie, alespoň pro mě.
A pak nastoupil Paul Van Dyk. Začal skladbou s dobrým vokálem “my finger is …”, coľ jsou údajně Chemical Brothers, alespoň se to tu píąe v diskusi 🙂 Následoval takový decentní ohňostroj, který se mi líbil, protoľe jsem stál blízko k němu, takľe jsem si ho mohl vychutnat. Paul Van Dyk poté pokračoval ve svém setu, který byl hodně sluąný, ale trochu se mi zdálo, ľe při trancových pasáľích zaostávala zvuková aparatura a to jsem stál defakto na ideálním mistě a ne někde po straně. Trancové plochy mi prostě splývaly a byly slyąet jen basy, nebylo to ono. V tom kotli, kde jsem byl, bylo teplo, to bylo super, na druhou stranu se tam nedalo ani hnout, vlastně jsem celou dobu jen stál na místě a pohupoval se, ale tak to mi ani nevadilo, uľ mi není 15-20 let, abych musel skákat jako ąilenec 🙂 V kotli jsme stáli vlastně celou dobu, tj. od 22:30 aľ někdy do 2:15 a pak uľ jsme toho měli dost, takľe jsme z něj ąli nahoru směrem k barům a toaletám. Tam jsme jeątě chvíli pobyli, mrknul jsem se do VIP zóny, kde mě ale nic nenadchlo, protoľe tam nic nebylo :o) Protoľe uľ nám byla zima, tak jsme ąli zpátky do chatky. A zase jsme bloudili trochu, místo lesem jsme ąli po silnici, kde bylo osvětlení a stejně jsme tu cestu ąli přes půl hodiny. V chatce byla taky straąná zima a nemohl jsem usnout. Navíc vedle hrál aľ do devíti v diskotéce nějaký after, takľe jsme se stejně moc nevyspali 🙂 Ráno jsme odjiľděli v 10 hodin dopoledne a to uľ bylo zase pěkně teplo. Cesta zpátky do Prahy mi zabrala hodinku, takľe to uľ byla pohoda.
Zhodnocení: Jelikoľ jsme nebyl ani opilý (coľ ani neąlo, protoľe bylo nemoľné pařit v kotli a pak si jít pro pití a pak zase zpět do kotle), ani v náladě s pomocí jiných prostředků, celou party jsem absolvoval střízlivý. Kdyľ k tomu přihlédnu, docela se mi Mácháč i líbil. Jasně, nebylo to nic extra a záľitek na celej ľivot (to maximálně ta fronta u vstupu), na druhou stranu na party nebylo nic, co by mi vyloľeně znechutilo večer. Djs zahráli ok, prostředí taky bylo ok (ani jsem neměl moc písku v botách), takľe celkové hodnotím Mácháč jako standardní party, která nenadchla, ale ani neurazila. Kdybych byl v náladě, líbilo by se mi to jeątě o něco více.
P.S. Poděkování patří Alexxij.com za poskytnutí fotek do reportu.

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.