TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaMysteryland reportáľ

18.06.2001

Sobota, 16.06.2001, Six Flags Holland
Na cestu jsme vyrazili v pátek v 16:30 za slunného a velmi teplého počasí. Bohuľel hned na jiľní spojce praľské dálnice jsme uvízli ve velké zácpě a tak neľ jsme se dostali ven z Prahy, bylo 17 hodin. Jeli jsme Felicií 1.6 a hned na počátku cesty toto jaydee okomentoval, ľe Octavia by byla lepąí.
Hraniční přechod Rozvadov jsme přejeli někdy před 19 hodinou a při vjezdu na německou dálnici u Ambergu jsem si s jaydeem prohodil řízení a po 4 měsících neřízení ( od Trance Energy ) jsem se tak opět dostal k volantu. Nutno podotknout, ľe já mám na řízení tak trochu smůlu, protoľe na mě skoro vľdy vyjde to nejhorąí počasí. I při cestě na Mysteryland jsem se záhy dostal do bouřky, navíc byla jiľ tma, takľe v součtu nebylo vidět skoro ani na krok. Později jsem se dozvěděl, ľe se ostatní báli, kdyľ jsem řídil hehe. Naątěstí bouřka ustala a tak jsem v pohodě řídil aľ asi do jedné hodiny ráno. Dojel jsem někam ke Kolínu nad Rýnem, poté opět řídil jaydee. Někde u Gelsenkirchenu blbě odbočil a tak místo cesty na Arnheim jsme asi 25 minut hledali cestu zpět na správnou dálnici. Někdy ve 3 ráno se rozhodlo, ľe jeątě před party pojedeme do Amsterdamu, takľe jsme jeli směr Amsterdam a ne Mysteryland. V půl čtvrté jsme zastavili na odpočívadle a pokusili se usnout. Trochu se to i povedlo, i kdyľ tedy spánkem bych to moc nenazýval. Ráno v 8 hodin se probouzíme do slunného a teplého dne a před 9 hodinou vyráľíme směr Amsterdam. Protoľe nemáme mapu Holandska, zase samozřejmě jedeme blbě a místo do Amsterdamu se blíľíme k Haagu. Řídím opět já , takľe z toho, ľe opět jedeme ąpatným směrem, nejsem dvakrát nadąený. Do Amsterdamu přijíľdíme někdy v 10 hodin ráno. V centru řídí jaydee, já jsem si na to netroufnul. Daří se nám zaparkovat v samém centru města, coľ je skvělé, protoľe se nemusíme nikam kilometry vláčet. Centrum Amsterdamu se mi líbí, je to pěkné město. Na památku si kupuji takový keramický větrný mlýn, kterému se kamarádi smějí, ľe prý je to kýč. Narozdíl od nich mám z Amsterdamu alespoň něco. I kdyľ tedy oni vlastně taky, ale to raději nebudu rozebírat. V Amsterdamu jsme navątívili asi 3 coffee shopy. Zajímavé bylo, ľe ve vąech coffee shopech hrál Bob Marley a v jednom z nich si ten chlapík za pultem myslel, ľe jsme z Ruska hehe.
Amsterdam jsme opustili před 13 hodinou a do areálu Six Flags jsme přijeli kolem 14 hodiny. K samotnému Holandsku bych rád podotknul, ľe je takové divné a bydlet bych tam rozhodně nechtěl. Samá rovina a obytné čtvrti v Amsterdamu vypadaly jako by je navrhoval ten, kdo udělal hru Sim City. Třeba kdyľ jsme v Amsterdamu jednu takovou čtvr» projíľděli a před námi byla taková pravoúhlá zatáčka, opravdu jsem si připadal jako v Sim City. Celé Holandsko je prostě taková Sim City hra. Tady se bydlí, tady máme nákupní centrum, tady máme zábavní park, a tak dále. A i samotní Holanďané jsou takoví Simáci hehe. O tom ale aľ později.
Ve 14 hodin jsme tedy a areálu Six Flags. Jdeme se kouknout ke vstupu a s radostí zjią»ujeme, ľe se lístky dají koupit i přímo na místě, takľe 2 potřebné lístky ( jeli jsme 4 a měli 2 lístky ) ihned kupujeme. Stále je teplé počasí, pouze občas je nějaká ta přeháňka, takľe je skoro ideální počasí na party. Vracíme se do auta a snaľíme se před party jeątě trochu vyspat. No moc to nejde ( vlastně skoro vůbec ) a tak se v 18 hodin převlečeme do party oblečení ( a» nevypadáme jako z Ruska hehe ) a jdeme na Mysteryland konečně.
Já s jaydeem bez problému procházím vstupem pro Press / Guesty. A uľ jsme v areálu Six Flags, uľ jsme na Mysteryland. Přímo před námi je Eclipse Hall, která je opravdu hodně velká. Na daląích místech jsou ostatní haly. K těm halám řeknu to, ľe to byly obří stany , třeba Eclipse hall bylo vlastně několik stanů spojených dohromady. Do stanů nebyl jeden úzký vchod, ale vľdy byla odkrytá jedna strana stanu, coľ bylo dobře, protoľe se tak netvořily fronty a dalo se bez problému poměrně rychle přecházet z jednoho stanu do druhého. Na jídlo a pití se opět musely koupit ľetony, jeden stál 4 guldeny, coľ byla dost hrůza, protoľe za 1 ľeton jste dostali třeba colu nebo sprite, za 2 ľetony takovou housku s masem uvnitř. Takľe cola za 60,- Kč a mini bageta za 160,- Kč. Celkém drsné. Já jsem si rozměnil 20 guldenů, dostal jsem 5 ľetonů a za celý večer jsem si koupil 1 sprite a ty dvě housky s masem. Kamarádi ale pořád něco jedli a pili, takľe mám pocit, ľe je to stálo podstatně víc peněz.
V 19:30 jdeme do Eclipse hall, kde právě hraje Alex Morph. V Eclipse Hall byl druhý nejlepąí zvuk ( nejlepąí byl v Colloseu, tam jsem sice nebyl, ale jaydee tak pravil ). Ze začátku zněl ten zvuk dost ostře, ale pak jsme si asi zvykli a uľ to bylo ok. Alex Morph hrál celkem v pohodě, ke konci si vybavuji Pounds & Penz od Corvina Daleka. Po něm nastoupili Pronti & Kalmani, které jsme si poslechli celé, protoľe jsme čekali na Push, kteří potom hráli od 21:15. Tak se stalo, ľe jsme neslyąeli set Johana Gielena na Colloseum pódiu. Pronti a Calmani se střídali, nejprve hrál Pronti a to byl takový disko trance, samé vokály, songy jako Tukan – Light a rainbow a daląí. To Calmani hrál podstatně tvrději, takľe se na to dalo celkem i tancovat. Bohuľel to byli spíąe pouątěči, neľ dj’s, takľe to zas tak úľasné nebylo.
V 21:15 přichází Push a s nimi největąí zklamání večera ( pro jaydeeho ). Push totiľ zahráli úplně to samé jako na Trance Energy, dokonce i ve stejném pořadí jako na TE. Na konci setu opět hit “Universal nation”, coľ bylo sice super, ale pro nás tak trochu nastavovaná kaąe. Takľe Push suxx. V 21:45 začal hrát Jaspa Jones z dua Blank & Jones. Začal skladbou Dj’s, fans & freaks. Poté jsme Eclipse hall opustili a přesunuli se k Pantheonu, kde měl hrát od 22:30 můj největąí favorit, kvůli kterému jsem na Mysteryland vlastně jel a sice DJ Scot Project. Jeątě předtím jsme nakoupili nějaké to drahé pití a jídlo a trochu se občerstvili.
Pár postřehů o holandských mladých party lidech. Jak uľ jsem psal na začátku, jsou to takoví Simáci. Holky jsou tam větąinou nádherné, samé vzory ideální ľeny. Vyąąí, ątíhlé, dokonaná postava, dokonale oblečené. Někdy bylo opravdu těľké neotočit se za nimi ). Kluci jsou zase takovým vzorem ideálního muľe. Vysocí, svalnatí, celkem by mě zajímalo, jestli mají takhle nabuąený i mozek. Při tancování se často stalo, ľe kolem vás byly fakt nádherné holky a kluci co vypadali jako bodyguardi. Takový holland party kluk kdyby se objevil na party u nás, tak to by české holky asi ąílely. Skoro mám pocit, ľe mladí Holanďané nedělají nic jiného, neľ ľe pečují o svůj vzhled a akce typu Mysteryland pak vypadá skoro jako nějaká módní přehlídka. Navíc pro ně bylo Mysteryland asi něco jako diskotéka, prostě se tam ąli vyřádit, takľe za večer jsme viděli asi 2 rvačky mladých holanďanů, slova o lásce a jednotě z propagačních materiálů k Mysteryland zřejmě kaľdý nedodrľoval. Samozřejmě tam byli i normální (nesvalnatí, nemodelky) lidé, ale větąinou tam byli právě ti Simáci.
Ve 22:30 jsme v Pantheonu, kde právě zahajuje svůj set DJ Scot Project. No co k tomuto setu říci. Snad to, ľe to bylo pro mě největąí zklamání. To, jak Scot hrál se nedá nazvat dj setem. Prostě celou dobu pouątěl snad vąechny svoje remixy a singly jaké kdy udělal, k tomu přidal pár songů v podobném stylu a to bylo celé. Jeho set byl tedy následující: tvrdé beaty, pauza, melodie, dlouhý náběh na beaty, tvrdé beaty, pauza, melodie, dlouhý náběh na beaty, tvrdé beaty, pauza, melodie, dlouhý náběh na beaty a tak dál pořád dokola. Pus»te si několik mixů od Scota ve Winampu a dostanete to, jak hrál Scot na Mysteryland. ®ádná snaha o nějaké mixování, navíc i zvuk v Pantheonu byl o poznání horąí neľ v Eclipse Hall, takľe to bylo celé maximálně nepovedené. Třeąničkou na dortu byl jakýsi Mc, který do Scotova setu pořád něco vyřvával ve stylu “This is DJ Scot, this is DJ Scot”. Můj zavěr je tedy takový: “No more DJ Scot”.
Znechuceni Scotem jsme se opět přesunuli do Eclipse Hall, kde právě hráli Cosmic Gate. V tuto dobu byla Eclipse Hall doslova narvaná, protoľe se blíľil set Armin Van Buurena. Cosmic Gate hráli také jako lameři, pouątěli hlavně svoje singly jako “Exploration of space” a “Melt to the ocean” a dále skladby jako DJ One Finger – Housefucker nebo DJ Rush – Motherfukcing bass. Prostě pouątěli ( taky moc nemixovali ) průměrný německý trance, někdy to ani trance nebyl. Při setu Cosmic Gate probíhala módní přehlídka, takľe bylo alespoň na co koukat.
Po setu Cosmic Gate hrál Armin van Buuren, ale toho jsem jiľ neslyąel, protoľe jsem byl hodně unavený ( a částečně také znechucený výkony jednotlivých dj’s ), takľe jsem ąel spát do auta. Kdyľ se potom v 6 ráno vrátil jaydee a spol., tak říkal, ľe Buuren byl dobrý ( prostě klasický set od Buurena kdyľ si představíte, tak tak nějak to asi bylo )), Rank 1 byl prý taky děsný shit a nejlepąí byl prý k ránu Marco V., který hrál v Colloseu. Tam se prý tančilo i v bahně, protoľe taneční parket byl malý.
ZHODNOCENÍ: Mysteryland je open air a přesně tak to také vypadalo. Prostě hala jako byla na Trance Energy je lepąí neľ nějaký open air. Zvuk byl tedy horąí neľ na TE. Navíc se mi zdálo, ľe dj’s k hraní na Mysteryland přistupovali nějak vlaľně a tak trochu jakoby bez zájmu. Asi je rozdíl hrát na akci, kde je daląích 80 dj’s, nebo na akci jako Trance Energy, kam se dostane jen několik vyvolených. Přesto vąechno nejsem z Mysteryland nějaký otrávený, i kdyľ na open air uľ asi nikdy nepojedu. Viděl jsem např. leták na akci Nature One 2001, která proběhne v srpnu někde v Německu. Tam by mě nikdo nedostal, to bude to samé, nebo horąí neľ Mysteryland.
Kromě zvuku mě na Mysteryland zklamaly i světelné efekty, které byly ve srovnání s TE opravdu slabé. Co říci na závěr ? Jsem rád, ľe jsem se mohl Mysteryland zúčastnit, protoľe jsem poznal daląí holandskou mega-party ( odhadem 30 000 lidí ) a kdyľ uľ nic jiného, alespoň jsem zjistil, ľe tou nejlepąí trance party, jakou lze v současnosti zaľít, je jen a pouze Trance Energy.
Fotky z Mysteryland 2001 najdete TADY.

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.