TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaNa Sziget festival míří Lenny i hvězda streetdance Mr. Kriss

01.06.2022

Sziget festival je jednou z největších a nejprestižnějších evropských hudebních akcí. Skvělou zprávou je, že v programu najdeme vedle světových hvězd jako jsou například Arctic Monkeys, Dua Lipa, Kings of Leon, Justin Bieber, Tame Impala, Bastille i zástupci české scény. Letos na ostrov uprostřed Budapešti míří populární popová zpěvačka Lenny. Sziget ale není jen o hudbě a svou stopu na festivalu otisknou i oceňování tanečníci Viktor Černický a duo Mr. Kriss & Marson, ve kterém vystupuje celosvětově oceňovaný Kristián Mensa, známý pod jménem Mr. Kriss, se svým bratrem Marsonem. Sziget také vedle programu Europe Stage, zcela zaplnil program Ticket Swap Areny.
 
Lenny, Mr. Kriss & Marson, Viktor Čechtický jsou zástupci české scény na Szigetu. Famózní program nabídne obří šapitó Cirque du Sziget a festival má í kompletní lineup pro elektronickou  stage Ticket Swap Aréna.
10.-15. srpna 2022
Budapešť, Maďarsko
 
https://szigetfestival.com/cz/
vstupenky: https://bit.ly/Sziget22listky
215€ (3denní)
315€ (6denní)
 

 

Lenny na ibis x ALL Europe Stage

I v tomto roce Sziget připravuje známou Europe stage, na níž vystupují zajímaví umělci, kteří míří na vrchol hudebních žebříčků. Mezi řadou talentů se objeví také česká zpěvačka Lenny, která vystoupí v pátek 12. 8. a neskrývá nadšení ze zařazení do programu: „S kapelou už jsme vystupovali na velkých českých festivalech a hráli pro desítky tisíc posluchačů na akcích v Itálii, ale na Szigetu to letos bude naše poprvé. Mám radost, že tento festival budu moci poznat jak z pódia jako interpret, tak jako divák. Nechci si nechat ujít vystoupení Kings Of Leon a Justina Biebera. Během našeho vystoupení plánujeme zahrát i nějaké novinky z připravované desky a já se už opravdu těším na unikátní atmosféru, která nás na Szigetu čeká.” Na Europe stage budu hrát také SYML (USA), cleopatrick (CAN), Shelter Boy (D), Nova Twins (UK), French79 (F) a řada dalších.
 

 

Tanec, street dance i moderní cirkus v programu

Maďarský Sziget festival však není jen o hudbě a potvrzuje to široký výběr tanečních a divadelních představení či nového cirkusu. Mezi hvězdami nabitým programem se ční jména českých a slovenských tanečníků. Jednou z tanečních hvězd festivalu bude uznávaný český tanečník Mr. Kriss, který se svým bratrem a tanečním partnerem Marsonem přiveze na festival představení Breaking Jazz spojující prvky breakdance a jazzové hudby. “Představení jsme původně chystali na divadelní uvedení ve Francii, pro publikum na Szigetu si plánujeme pohrát s rytmem a dynamikou představení tak, aby v něm bylo silný prvek překvapení a nevypočitatelnosti. Z programu Szigetu se těšíme na FKJ, Jungle nebo BADBADNOTGOOD,” řekl Kristián Mensa, alias Mr. Kriss.
Trenčínský rodák a absolvent Janáčkovy Akademie múzických umění Viktor Černický na Szigetu představí své autorské dílo PLI, v němž vystupuje sám s 22 konferenčními židlemi. Černický byl za své představení oceněn Hlavní cenou České taneční platformy a strhnul na sebe svým osobitým pojetím moderního tance pozornost i v zahraničí.
Se Szigetem je již řadu let spojen také nový cirkus. Stage Cirque du Sziget, která pojem až tisíc návštěvníků, na Ostrově svobody uvede dechberoucí vystoupení předních cirkusových společností z celého světa. V jejich čele budou stát např. Cirque la CompagnieCompagnie Cabas z Francie nebo kanadská Barcode Circus Company.

Kompletní program elektronických scén

Po již dříve oznámeném programu scény Colosseum, která pro elektronickou hudbu vytvoří letos unikátní 360° podium, nyní pořadatelé zveřejnili kompletní program TicketSwap Dance Areny, na které vystoupí nejzajímavější jména současné electro scény. Obrovský party stan pod kurátorskou hlavičkou ElrowQ-Dance a dalších evropských promoterských skupin míří svým programem a unikátním vizuálem k tomu, aby se stal tím nejnavštěvovanějším podiem všech fanoušků techna, trance house a EDM na Szigetu. Během festivalu se na podiu představí třeba Alan Walker se svým hitem Faded nebo dlouholetá stálice taneční a house hudby Steve Aoki, který během své kariéry spolupracoval s hvězdami jako Linkin Park, Iggy Azalea nebo Fall Out Boy.
 
O Szigetu:
Festival Sziget každý rok vítá stovky tisíc návštěvníků a jeho cílem je přivést během 6 dní ta největší hudební jména z nejrůznějších žánrů! Sziget však není jen o hudebních zážitcích: Je o lásce, umění a svobodě ve všech možných formách! Je to hudební a kulturní festival, který návštěvníkům nabízí jedinečné léto plné koncertů, uměleckých programů, představení, besed a mnoho dalšího. Protože Sziget v maďarštině znamená „ostrov”, samotný festival Sziget se nachází na nádherném ostrově Óbuda v srdci maďarské Budapešti. Leží v blízkosti centra města a dává návštěvníkům festivalu možnost prozkoumat Budapešť kdykoli během návštěvy Szigetu. Život na festivalu nezastavuje. Koncerty a hudební vystoupení běží každý den od časného odpoledne a trvají až do úsvitu. Sziget si však můžete užít i jinak než na koncertě. Ať už navštívíte některou z besed a přednášek, zhlédnete některé z divadelních představení nebo se rozhodnete si zasportovat či jen odpočinout na pláži, vyžití na Szigetu najdete vždy.
 

Sziget se vrací 10.-15. srpna 2022. Další podrobnosti o Szigetu najdete na szigetfestival.com/cz

Karel
Author: Karel

Trance.cz

Napsat komentář:

Please Login to comment
  Odebírat  
Upozornit