TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaNature One 2002 Summer Sound System

22.07.2002

Nature One 2002 se bude konat 2.srpna od 20 hod do 6 hod a 3.srpna od 18:00 do rána na “Raketenbasis PYDNA” poblíľ města Kastellaun / Hunsrück (Německo). Je to jedna z mála tanečních událostí v Evropě, jeľ probíhají více neľ jeden den (u nás třeba Cosmic Trip, v Holandsku Mysteryland). Cena vstupenky byla stanovena na 35 Euro za páteční noc a 49 Euro za pátek a sobotu. Výbornou atmosféru zde vytvoří jiľ kaľdoročně velmi kvalitní line up. Jako kaľdá velká akce, i Nature One 2002 má svoji hymnu, letos pod názvem Nature One Inc. – Summer Sound System. Skladba odtartovala tento týden na velmi lichotivém jedenáctém místě Deutsche Dance Charts a její producent Dj Moguai můľe být se svým dílem vcelku spokojený, protoľe singl je velmi kvalitní, bez ohledu, jak vysoko nakonec v tanečních hitparádách skončí.
Summer Sound System
Jednou v roce se vąechno spojí dohromady: hudba, příroda, lidi a láska. Společně s ostatními ľijí svůj sen ve světě, jak si ho přejí. Je to svět Nature One. Kdyľ Nature One před sedmi lety začínala, byl to do té doby největąí Open-Air-Rave. Dnes je Nature One mnohem víc. Na čtyři dny se z Hunsrücku stane svět snů vąech klubberů. Skvělá hudba a barevné efekty v stanovém městě uprostřed přírody. Idea byla stvořit místo pro vąechny styly elektronické hudby. A proto není jenom jedna velká taneční místnost, ale 4 hlavní místnosti s rozdílnou muzikou (Open air floor, Century circus, House of house a Groovalistic garden) a 16 klubů z celé Evropy. Nové nápady se dále vyvíjejí a hledají místo v prostředí Nature One.
Stovky spontánních parties ukazují, ľe lidi sem jdou, protoľe jim jde jen o jedno: Jednou v roce společně se stejně smýąlejícími vytvořit takový svět, jaký by měl být pořád. Kde je uskutečňováno tolik nápadů, tam se také vyskytují diskuse na téma: Trance vs. Techno nebo Komerce vs. Underground. “Tohle je skutečná muzika”, “Tohle sem nepatří”, “Dříve bylo vąechno lepąí”, takové věty tu padají. Ale tato diskuse je důleľitá pro rozvoj hudby. Jaké by to bylo, kdyby vąichni poslouchali vąechno? Silná stránka a jedinečnost německé taneční scény je tolerance a otevřenost, takľe nakonec vąechno dobře dopadne. Člověk se skládá z dvou částí: těla a duąe. Při Nature One se tyto dvě části spojí a vytvoří harmonickou rovnováhu.
Open Air Floor
Open Air Floor je místo pro vąechny, kteří nejsou ujetí jenom na jeden taneční styl. Hudba Open Air Floor se nedá zařadit do nějaké kategorie, tady se prostě hraje vąechno, na co se dá pařit. Celé spektrum elektronické hudby se sjednocuje, od trancu k technu, od houseu k big beatu. Umělci, kteří zde hrají, jsou představitelé současného stylu elektronické hudby. A jeątě něco mají společného: jsou to mistři zvuků, desek a tance. Dělají z tanečního prostoru epicentrum tanečního světa. Kaľdý track je erupcí, kaľdý beat je otřesem. Je to synonymum pro vzorec Summer-Sound-System!

Pátek 2.8.2002
DJs: Paul van Dyk (Berlín), Westbam (Berlín), Blank & Jones (Kolín/Düsseldorf), Woody (Berlín), Tom Wax (Darmstadt), DJ Shog (Hamburg)
Live: Chicks on Speed (Mnichov), NatureOne Inc.
Sobota 3.8.2002
DJs: DJ Hell (Mnichov), DJ Dag (Frankfurt / Ibiza), Marc Jerome (Stuttgart), Tom Novy (Mnichov), Timo Maas (Bückeburg), Mauro Picotto (Miláno), Tomcraft (Mnichov), Afrika Islaam (Los Angeles), Tillmann Uhrmacher (RPR One Max)
Live: 2Raumwohnung (Berlín), Mijk van Dijk (Berlín), Tanith + Takraf (Berlín), Northern Lite (Erfurt)
Century Circus
Velké, hlasité, horké. Kdyľ člověk vstupuje do Century Circus, tak mu to připadá jako brána do jiného světa. Do světa, kde vládnou bassy. Výkřiky a ruce nad hlavou způsobují, ľe obyvatelé tohoto vesmíru zcela zmizí v mohutné lavině světel. Laser Sound. Svět sestavený z metr vysokých reprověľí, miliónů světelných paprsků a obrovskou taneční plochou. Energie hudby je na dotyk. Rychlé beaty a tanečníci bez dechu v prostředí excelentních světelných efektů. Obecenstvo miluje rychlost 145 bpm a více. Jenom DJové na nejlepąí technické úrovni mají tu čest, hrát zde.

Pátek 2.8.2002
DJs: Sven Väth (Frankfurt), Rush (Chicago), Cari Lekebusch (Stockholm), Marco Bailey (Brusel), SebBo (Würzburg), Eric Sneo (Bingen)
Live: The Advent (Londýn), Alexander Kowalski feat. Raz O’Hara (Berlín)
Sobota 3.8.2002
DJs: Richie Hawtin (Toronto), Chris Liebing (Frankfurt), Monika Kruse (Berlín), Gayle San (Londýn), Samuel L. Session (Göteborg), Dave Tarrida (Barcelona), Marco Zaffarano (Stuttgart), George P. (Ludwigshafen)
Live: Thomas P. Heckmann (Mohuč), Acid Junkies (Eindhoven), Vitalic (Dijon), Cristian Varela (Madrid)
House of House
“No more fucking Rock’n Roll,” řeklo si na začátku osmdesátých let pár radio-DJů z Detroitu a Chicaga, mezi nimi také Farley “Jackmaster” Funk. On byl také jeden z těch, co ve své radioshow hráli jako jedni z prvních house music. Přitom kombinovali disco s hudbou Rolandu 808-Drumcomputer. Nikdo tenkrát netuąil jakou lavinu tímto experimentem vyvolají. Byl to začátek pro house. I tento rok mají příznivci houseu svůj domov na Nature One. Red Bull je sponzorem stage House of House a bude pařany zásobovat enrgií, která je zde opravdu potřebná. Deep – Vocal – Disco – Progressive – kaľdý z těchto favoritů je zde servírován, aby rozpumpoval srdce klubberů.

Pátek 2.8.2002
DJs: Bad Boy Bill (Chicago), Farley Jackmaster Funk (Chicago), Koze (Hamburg), Loco Dice (Rhein-Main), Spyro ‘Salinas’ (Atény)
Live: Jack Flash aka Jauche + Band (Berlín)
Sobota 3.8.2002
DJs: Jesse Saunders (Chicago), Superfunk (Marseille), Phil Fuldner (Ruhr Area), Dani König (Curich), Gum & Gemein (Sinzig/Mallorca), Kitty Hawk & Sebastian Gnewkow (Koblenz)
Live: Milk & Sugar vs. Damien J. Carter & Angie Brown (Mnichov/Londýn), Havana Boys (Hamburg)
Groovalistic Garden
Groovalistic Garden je jiľ 3 roky sektorem pro alternativní taneční zvuky u Nature One. Tučné break beaty, kořeněný drum’n’bass, 2step, big beat, ą»avnatý dub a křupavý NuSkool jsou bohaté přísady. Přísady, ze kterých pořadatelé a skupina DJů Groovalistic uvaří horký kotel. Tento pokrm pak servírují mezinárodní hvězdy. Tímto způsobem posílení zde lze proľít dvě energické noci plné nekonečného tance.

Pátek 2.8.2002
DJs: Clever&Smart (Groovalistic), DJ Dee Kline & DJ Tosh (Londýn/Berlín), DJ GID (Groovalistic)
Live: Dub Pistols aka DJ Barry Ashworth (Londýn)
Sobota 3.8.2002
DJs: DJ Storm (Londýn), Alley Cat (San Francisco), Shroombab (Vídeň), Miss D (Kolín), Walter B38 (Kolín), Cativo (Würzburg), Oldcut E-Stein (Groovalistic), Feindsoul (Groovalistic), DJ Victor (Novosibirsk/Groovalistic), Kommander Keen (Groovalistic)
Live: Giana Brotherz (Bonn), MC Glacius & MC Ronin (Hanau)
Club of the Clubs
K úspěchu Nature One je nutné najít místo, kde je prostor téměř bez hranic. Nebo» zde – v zemi nikoho – je také ideální ploąina, kde se mohou sejít kluby z metropolí, aby zde zcela autonomně prezentovaly své koncepty. Světla, dekorace, hudba, line up – kaľdý klub rozhoduje sám, jak bude vypadat jeho rajón na Nature One. Nikde jinde se nevyskytuje tolik nápadů jako zde. Tak promění ty nejkreativnějąí party-makeři Evropy bývalou raketovou základnu v nejdeląí řetězec klubů. Jak se paří v Hamburgu, v Berlíně, na Britských ostrovech nebo ve ©panělsku? Na Nature One to zaľijete.
From Wargame to Delightgame
Zda si architekti raketové základny Pydna někdy představovali, ľe se jejich válečná stavba jednoho dne přemění na skvělou lokaci pro párty? Pravděpodobně ne. Kaľdopádně z tohoto místa mezi louky a lesy, pod sluncem a hvězdy, nemohlo být nic lepąího. Kouzlo Pydny přitahuje vąechny jako voňavá kytka včelu. A kdyľ se sejde tolik lidí, tak je těsno na cestě z jednoho stage na druhý. Proto budou letos postaveny ąirąí prostory, které by měli zajistit místo pro vandrování po rajské zahradě elektronické hudby.

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.