TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaNova – Existence / Dreamland

19.03.2002

Laurent Veronnez, známějąí pod přezdívkou L-Vee, není na klubových parketech jistě ľádným nováčkem. Pokud si pozorně pročítáte booklety k singlům, jistě jste jeho podpis zahlédli pod takovými prestiľními projekty, jakými bezesporu jsou Velvet Girl, Montera, Magnetix, Fire & Ice, Planisphere … a v neposlední řadě Airwave, s kterými Laurent slaví asi největąí úspěchy (Mysteries Of Life, Lightspeed, Innerspace, Above The Sky, Save Me, Escape From Nowhere a daląí). L-Vee je opravdu velice činorodý producent a neuplyne snad jediný měsíc, aby tento belgický multitalent nevydal nějakou zajímavou věcičku, kterou si oblíbí klubeři po celém světě. V březnu 2002 tomu není jinak a Laurent nám představuje svůj zbrusu nový singl Existence / Dreamland. Tento vinyl vydává L-vee pod přezdívkou Nova (předchozí úspěąný singl se jmenoval Terma), takľe uľ z toho je patrné, ľe půjde o trochu něco jiného, neľ známe z produkce Airwave….a skutečně tomu tak je.
Obě dvě skladby, které na singlu najdete, jsou opravdu o něčem jiném, neľ co Laurent vydává např. pod značkou Airwave nebo Fire & Ice. První nahrávka – Existence začíná vcelku nenápadně, ale uľ kolem první minuty nabírá track vyąąí obrátky, sound se stává tvrdąím a L-Vee vytváří hodně tajemnou atmosféru (ukázka). Existence je tak deep, jak si jen dovedete představit, ale zároveň je to i věcička, která vás dokonale rozhýbe na danceflooru. Ideální soundtrack do nějaké drsné sci-fi! Druhá věcička na vinylu – Dreamland by mohla díky svému názvu vzbudit dojem, ľe půjde o nějaký snivý a sladký track, ale opak je pravdou (ukázka). Pokud při této skladbě budete usínat, nebude se vám zaručeně zdát něco příjemného…Laurent se s námi opět nemazlí a mixuje tvrdé beaty s temně futuristickou atmosférou a podivnou zvonkohrou, při které vám bude moľná trochu běhat mráz po zádech. Opět je ovąem kladen velký důraz na to, aby se na track dobře tancovalo a ani deląí stopáľ skladby není v tomto případě na ąkodu.
Nova a její novinka Existence / Dreamland není ľádná tranceová hymna, která by vás okouzlila svou podmanivou melodií. Není to moľná ani záleľitost, která se vám dostane pod kůľi na první poslech, na to je přílią experimentální….ale v nějakém pořádně ostrém progresivním trance setu si tento kousek jistě najde své místo a to byl jistě také účel, ke kterému byla tato nahrávka vytvořena. Pokud vás předeąlé řádky navnadily ke koupi vinylu, tak se vám bude moľná hodit i informace, ľe singl Existence / Dremland vyąel 04.03.2002 na známém belgickém labelu Bonzai Records.
Tracklist:
01. Existence – 8:07
02. Dreamland – 9:26

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.