TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaNové informace ke Creamfields 2003

15.05.2003

Creamfields 2003 je největąím letním festivalem, který se za podpory SEMTEX energy drinku koná 8.srpna na stejném místě jako minulý rok – na letiąti v Roudnici nad Labem, asi 45km od Prahy. Hudební produkce začíná v 16:00 a poběľí nepřetrľitě aľ do rána druhého dne. Za tu dobu se na sedmi pódiích představí kolem stovky účinkujících – kapel, projektů a djs. Headlinerem festivalu jsou bristolątí Massive Attack. Jejich vystoupení na Creamfields bude jediným koncertem v České republice v rámci jejich současného velmi úspěąného turné, kdy lámou jeden návątěvnický rekord za druhým. Skupina na turné propaguje svoje aktuální album 100th Window, které vychází u vydavatelství EMI. To ve své tiskové zprávě potvrdilo, ľe ohlasy z turné skupiny hovoří o mimořádné podívané. Massive Attack totiľ připravili pro své fanouąky dosud nevídanou audiovizuální show, kterou můľou návątěvníci koncertu přímo na místě sami ovlivňovat svými mobilními telefony. Massive Attack budou i headlinery anglického originálu Creamfields v Liverpoolu, ale aľ dva týdny po vystoupení v české Roudnici.
Daląím oficiálně potvrzeným jménem je breakbeatová hvězda Roni Size, jehoľ vystoupení jsou vľdy nabita velkou dávkou energie. Ve světě stále populárnějąí styl trance budou na festivalu reprezentovat předevąím dvě slavná jména: dj Tiësto a Paul van Dyk. DJ Tiësto je v současné době nejľádanějąí světový DJ (světová jednička podle časopisu DJ Magazine´s Top 100), kterému se jako jedinému DJ v historii podařilo vyprodat fotbalový stadion pro 25 000 lidí. Paul van Dyk je jméno českému publiku dobře známé. Ti starąí si určitě pamatují na začátky jeho závratné kariéry, mimo jiné třeba na sety v klubu Radost FX. Mladąí znají Paul van Dyka uľ jako dj první velikosti, jako autora a producenta, jehoľ skladby hraje větąina hudebních rádií. Právě v těchto dnech přichází Paul van Dyk s daląí horkou novinkou “Nothing But You”, která měla premiéru 22. dubna ve Spojených státech a je uľ také k dispozici na vinylu, který vyąel v Německu. Na novém singlu zazní i hlas zpěvačky Jan Johnston, která mimochodem s uľ zmíněným dýdľejem a producentem Tiëstem.
Na Creamfields 2003 vystoupí také anglická skupina Dirty Vegas, která získala Grammy za nejlepąí taneční nahrávku (Best Dance Recording). Daląí djskou hvězdou na line-upu je Ital Mauro Picotto proslulý svými hitparádovými trance melodiemi jako Lizard, Pulsar a Commodo. Jeho kufr s deskami je ale ľánrově mnohem pestřejąí. Najdete tam vąe od undergroundového techna aľ po veselé komerční hitovky. Picotto vydává muziku pod několika pseudonymy. Patří k nim CRW, Megamind, Classix anebo Taub. Uľ dlouho a úspěąně spolupracuje s daląím Italem Mariem Piu a vede label BXR. V současnosti mu vychází deska Nukleuz presents… Mauro Picotto – The Lizard Man. Na Techno Stage festivalu Creamfields vystoupí mimo jiné i dj anglicko-kanadského původu Richie Hawtin, který je úzce spjat se současnou detroitskou techno scénou a kterého dobře známe i v ČR. Hawtinovy tracky, kombinující ranné vlivy evropského synth-popu skupin Kraftwerk a New Order se syrovým techno futurismem detroitskych inovátorů, jakými jsou například Juan Atkins a Derrick May, jsou stejně tak nasáklé tradicí Detroitu jako se od ní liąí svou texturou a rytmickou sloľitostí.
Novinkou na Creamfields 2003 je World & Alternative Music Stage ,kde vystoupí Kočani Orkestar z Makedonie, Anima Sound Systém z Maďarska, Stanley Backford Band z Jamajky, Věra Bílá a Kale z ČR a mnoho daląích, coľ potvrzuje , ľe festival Creamfields není jen o taneční hudbě. V tuto chvíli jsou potvrzena i daląí důleľitá jména: Jeff Mills, Sonique, Layo & Bushwacka, Ed Rush & MC Ryme Tyme, Corvin Dalek, Michael Burian, The Ecstasy Of Saint Theresa. Na konečné podobě line-upů na vąech sedmi pódiích se jeątě intenzivně pracuje a jména daląích umělců budou zveřejněna, jakmile potvrdí svoji účast.
Prostor pro festival se oproti loňskému roku zvětąuje na podstatně větąí kapacitu. K dispozici bude o 20 000 m2 více (počet očekávaných návątěvníků je 30 000). Aby na tak velké ploąe byl vąude kvalitní zvuk, zajistila agentura JPA silný sound systém, který bude spolu s koncertními pódii přivezen z Německa a Rakouska. Kromě některých vystupujících umělců budou mít v ČR svou premiéru také megastany s kapacitou 10 000 lidí, a to pro případ, kdyby tentokrát festivalu počasí nepřálo. Pro zajiątění stoprocentních sluľeb pro návątěvníky budou připraveny čtyři cisterny s pitnou vodou ( kaľdá s kapacitou cca 7000 l, to znamená, ľe při návątěvě 30000 lidí připadne na kaľdého návątěvníka cca 1 l pitné vody zdarma). Festivalový program poběľí plných 16 hodin, coľ vyľaduje i kvalitní gastronomické sluľby – bary a restaurace s pestrou nabídkou jídel. Pořádající agentura JPA proto zajią»uje cca 450m zastřeąených barů a restaurací. Daląí důleľitou sluľbou pro návątěvníky je zajiątění dostatečného mnoľství mobilních WC. Bude jich 150, coľ je největąí mnoľství ve festivalové historii). Novinkou budou i speciálně vypravené festivalové vlaky – Pilsner Urquell Creamfields Express , které budou nabírat návątěvníky festivalu ve velkých městech v ČR a dopravovat je na festival Creamfields a zpět.
Na festivalu Creamfields bude připraven pro návątěvníky i doprovodný program. Budou to např. prezentace a ukázky nových technologií, workshopy – grafika a design, prezentace světových kultur a ochutnávky exotických jídel v rámci World & Alternative Music stage. Chybět nebude ani osvědčený fotbalový turnaj za účasti známých osobností, velká laserová show(64 barev), velkoploąné projekce a live Vjing a satelitní internetová zóna. A to není ani zdaleka vąechno. Daląí doprovodné aktivity a speciality zůstávají prozatím tajemstvím.
První kolo předprodeje vstupenek na Creamfields 2003 začíná na ceně 590Kč+ poplatky.

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.