TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaNový singl: Delerium ft. Sarah McLachlan – Silence [ Remixes ]

18.11.2000

Je opravdu těľké psát recenzi na singl, který větąina z vás jiľ zná a který máte pravděpodobně i troąku oposlouchaný. Za opoľděnou recenzi můľe i to, ľe prostě nebyl aľ do této chvíle čas pro její napsání. Nyní, dva týdny po oficiálním vydání CD singlu v Evropě je tady slibovaná recenze. Projekt Delerium má mnohem bohatąí historii, neľ byste si asi mysleli. Vznikl v době, kdy mě samotnému bylo 11 let, kdy jsem nevěděl, ľe budu jednou dělat internetové stránky, kdy jsem nevěděl, co je Internet, co je trance. Moľná, ľe bylo lepąí nevědět. Ten rok měl číslici 1989.
Delerium zaloľili chlapíci Bill Leeb a Rhys Fulber jako vedlejąí projekt své hlavní skupiny Front Line Assembly. O FLA najdete na českém internetu výborné stránky na adrese www.fla.cz a dozvíte se zde i o historii samotného Deleria. Pokud jste líní dívat se na stránky o FLA, resp. Deleriu, shrnu pro vás ve stručnosti historii tohoto projektu. Za 11 let existence bylo vydáno přes 10 alb, samotných singlů vyąlo 5. Nás zajímá nejvíc historie skladby “Silence”, která má rovněľ dlouhou historii.
Originální verze se objevila jiľ v roce 1997 na albu “Karma”, které vyąlo v reedici na jaře tohoto roku. V létě 1999 vychází “Silence” jako samostatný singl a ke konci roku objevuje např. v Deutsche dance charts, kde vąak přílią velký úspěch nesklízí. Jaký je tedy rozdíl mezi prvním vydáním singlu v roce 1999 a tímto na podzim roku 2000 ? Zůstal skvělý a jedinečný vokál od Sarah McLachlan, který jsem si já osobně pasoval na “vokál roku 2000”. I kdyľ je teda starý uľ pár let :-). Sarah tedy zůstala, ale aby se tato skladba dočkala velkého a jistě zaslouľeného ocenění, bylo třeba dostat “Silence” na taneční parkety, protoľe rok 2000 a taneční music k sobě velmi úzce patří. Byly proto vytvořeny dva taneční remixy, jeden od holandského DJ Tiestä a druhý od projektu Airscape.
Jestliľe na jedné straně je singl postaven na bezvadném vokálu zpěvačky Sarah McLachlan, na straně druhé je to remix od Tiestä, který jsem si zas já osobně pasoval na “remix roku 2000”. Tento remix vyąel uľ na jaře 2000, ke mě se dostal aľ teď na podzim, coľ ale ľádná tragédie rozhodně není, aspoň se nemůľu Deleria pořád nabaľit :-)) DJ Tiestö patří k nejlepąím tranceovým dj-jům na téhle kulaté planetě a remix pro Delerium se mu opravdu povedl na jedničku. Kombinace boľské melodie a boľských vokálů vytváří dvojnásobně boľskou skladbu, prostě jednoznačně nejlepąí remix tohoto roku. Kdo s tím nesouhlasí, nech» přispěje do naąí diskuse 🙂
Tiestö toho v tomto roce zremixoval opravdu neskutečně hodně ( připomenu např. remixy pro Green Court – Shining, Goldenscan – Sunrise, nebo naposled Kid Vicious – Re-Form ), ale remix pro Delerium je jednoznačně nejpovedenějąí a těľko Tiestö v tomto roce udělá něco lepąího. Díky tomutu remixu se Tiestö zařadil mezi dj-je, jejichľ produkci sleduji velmi pozorně a to asi ani nemusím připomínat, ľe jinak jsem fanouąek spíąe německé produkce 🙂
Takľe to byl Tiestö remix, ten ovąem není na CD singlu osamocen. Jako první je radio edit, který je vlastně zkrácenou verzí Tiestöva remixu, druhý je právě Tiestö remix, trojku má Airscape remix. Airscape tvoří dvojka Johan Gielen a Sven Maes, Sven je rovněľ znám pod jménem Svenson. Airscape remix také není ąpatný, ale má tu smůlu, ľe je na jednom cd-čku s remixem od Tiesta :-). Je o něco více komerčnějąí a je pouľit ve videoklipu k “Silence”. Čtvrtou a předposlední skladbou je Sanctuary mix ( vyąel uľ na původním singlu “Silence” v roce 1999 ), který je asi nejméně komerční, tudíľ nejméně líbivý na první poslech. Kdyľ si ho ovąem poslechnete dejme tomu jednou kaľdý den, tak mi věřte, ľe za týden bude právě tento mix patřit k vaąemu nejoblíbenějąímu.
Poslední skladbou je čtyřminutová Arie, která příjemně zakončuje jeden z nejlepąích CD singlů tohoto roku. A takové je tedy mé zhodnocení, takřka 40 minut obsahujících “vokál roku 2000”, “remix roku 2000”, přesně to je singl Delerium – Silence [ Remixes ].
P.S. Na světě je rovněľ remix od Paula Oakenfolda, ten se ale na singl asi neveąel 🙂
P.S. No a dobrou zprávu nakonec pro vąechny nové i staronové fanouąky Deleria. 21.11. vychází nové album Deleria nazvané “Poem”. ©patná zpráva je, ľe v Evropě vyjde někdy v polovině roku 2001. Jeątě ľe internet je bez hranic :-))
P.S. Oficiální web Deleria je na www.delerium.com
P.S. A co Sarah vlastně v “Silence” zpívá ?? No přeci tohle 🙂
“Give me release
Witness me
I am outside
Give me peace
Heaven holds a sense of wonder
And I wanted to believe that I’d get caught up when the rage in me subsides
Passion choke the flower
Until she cries no more
Possessing all the beauty
Hungry still for more
Heaven holds a sense of wonder
And I wanted to believe that I’d get caught up when the rage in me subsides
In this white wave I am sinking
in this silence In this white wave in this silence
I believe I can’t help this longing
Comfort me
I can’t hold it all in
If you won’t let me
Heaven holds a sense of wonder
And I wanted to believe that I’d get caught up when the rage in me subsides
In this white wave
I am sinking
In this silence
In this white wave
In this silence I believe
I have seen you in this white wave you are silent
You are breathing in this white wave
I am free”

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.