TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

Reklama



Nový singl: Ultra – Free

04.12.2000

Tak tahle věc patří k malému mnoľství skladeb, které mě v tomto pozvolna končícím roce opravdu hodně zaujaly. A protoľe právě tento víkend měli Ultra ľivé vystoupení v pořadu Club Rotation, nemohl jsem si nechat ujít příleľitost napsat recenzičku na tento tranceový projekt …
Tuto skladbu je velmi snadné splést si se zpěvačkou Ultra Naté, která rovněľ před časem vydala singl s názvem “Free”. Zajímavá situace nastane v případě, kdy chcete Ultra – Free najít pomocí Napsteru. Stane se totiľ to, ľe 95 % výsledků hledání bude právě zpěvačka Ultra Naté 🙂 Inu, není snadné dopátrat se k Ultra …
Ultra nemá dlouhou historii, “Free” je prvním a doufejme ľe ne posledním singlem. Celý projekt má na svědomí německá dvojka Ulli Brenner a Michael ‘Mitch’ Phadt. Známějąím jménem je určitě Ulli Brenner, residentní dj v Německu legendárního pořadu HR 3 Clubnight. Michael ‘Mitch’ Phadt je zase tvz. “lightjockey” ve známém klubu Paramount Park. Jejich spojením vznikl velmi povedený eurotranceový singl, který byl ąest týdnů v TOP 10 oficiální německé taneční hitparády ( DDC ) a zdatně tak konkuroval jménům jako Paul van Dyk, Sven Väth, Azzido Da Bass, nebo Delerium.

Dost jsem se těąil na vystoupení Ultra v Club Rotation, nakonec jsem se ale zase musel spíą smát … Ono ale asi moc dobře nejde hrát na diskotéce klubovou music, kdyľ lidi jenom stojí a koukají na vás a skoro vůbec netancují. Ulli Brenner mě ale potěąil, protoľe svoje “dj-jování” bral s nadhledem a vľdy, kdyľ ho kamera zabrala, usmál se do ní, aby byli vąichni spokojeni.
Výborný je i videoklip, kombinace skateboardistů a jezdců na BMX kolech se opravdu povedla a tohle video je podle mě jedno z nejlepąích v tomto roce.

ZHODNOCENÍ: Singl je přesně takový, jaký je jeho název. Je to jednoznačná, vaąi mysl občerstvující pohodová taneční hudba, u které asi těľko budete usínat nebo kterou po půl minutě vypnete. Na CD jsou čtyři mixy, 01. Free Short Cut, 02. Free Club Mix, 03. Free Extended Mix a 04. Free Dub Mix.
No a CD by mělo vyjít právě dnes takľe jestli chcete někoho potěąit dost dobrou trance hudbou k jeľíąku, určitě se po Ultra porozhlédněte.
P.S. “Free, we wanna be free, do, what we wanna do …”

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.