TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaNový XMAG s CD od Jamese Zabiely

13.09.2002

Tato zpráva je určena vąem nedočkavcům, kteří denně bombardují vydavatelství časopisu XMAG otázkami, kdy bude nové číslo venku. Inu vězte, ľe první poprázdninové číslo časopisu XMAG se objeví na stáncích začátkem příątího týdne. Pravidelná CD příloha je skutečnou lahůdkou, o kterou se postaral jeden z největąích objevů britské taneční scény – James Zabiela. DJ James Zabiela, který se předvedl jako předskokan DJe Sashy na červencovém trance festivalu ZEN zaujal natolik, ľe se stal residentem nové pravidelné noci Roxy s názvem REASON. Je dobrým příkladem toho, ľe věk není vąechno. 21letý James se seznámil s taneční hudbou v 15ti letech přes svého otce, který pracoval ve vinylshopu a nosil domů kvantitu house a techno desek. Byla to doba inovace a invence a Jamese mixování okamľitě zaujalo. Své první vystoupení absolvoval v 15ti letech na ąkolní diskotéce a záľitek, kdy před ním tančila celá ąkola na pecku “Jump Around!” od House of Pain se mu zaryla navľdy do paměti. Brzy nastoupil do vinylshopu svého otce a dostal na starost nákup desek, a tudíľ měl přehled o celé hudební scéně.
Jeho vinylová závislost vzrůstala kaľdým dnem a přes krám se seznámil s různými promotéry a tak se stalo, ľe jiľ brzy opakovaně předskakoval samotnému Paul Oakenfoldovi v klubech v Southamptonu. Jamese vąak zajímal jiný sound neľ Oakenfolda a nebavilo ho hrát své beaty okořeněné breakbetam místním posluchačům. Tudíľ zkusil daląí cestu, přihlásil se do prestiľní soutěľe renomovaného Muzik Magazine v kategorii “Best Bedroom Bedlam DJ” – a vyhrál.
Tento úspěch samozřejmě nakopl jeho kariéru a James začal na sobě tvrdě pracovat. Obcházel kluby, seznamoval se s vlivnými osobami a rozdával své mix-tape. V klubu Bedrock v Londýně potkal jednoho ze svých idolů, Lee Burridge, který si ochotně poslechl Jamesovu nahrávku a byl uneąen. ” Jeho styl je pestrý, zajímavý a technicky dokonalý. Má veąkeré vlastnosti, které by dobrý DJ měl mít a jako jeden z mála ruąí hranici mezi house music a breakbeatem. Lee Burridge ho okamľitě vyzval ke společnému hraní s ním a Craigem Richardsem v klubu Atlantis. Residence v tomto podniku mu zůstala a přiąel si ho poslechnout dokonce i Matthew Bushwacka B. Slovo se ąířilo. James se začal pravidelně objevovat v prestiľních londýnských klubech po boku hvězd jako Justin Robertson, Danny Tenaglia a John Digweed mu nabídl prime time na své noci v klubu Bedrock. James také začal cestovat do zahraničí, mj. hrál na Daliparade v Istanbulu a na ZENu v Praze. Spojené státy jsou pro Jamese evidentně v brzkém dohledu. Není to pohádka?
Samozřejmě se začal věnovat i studiové produkci a se svým partnerem Lee Mintramem vykouzlil nádherný breakbeatový track pro kompilaci Nu Skool Breakz LP. Rozjíľdí i vlastní projekty (Offworld Colony and Spidermite) a remixoval jiľ jeden track pro label Niche Recordings. V okamľiku, kdy myslel, ľe jeho kariéra se pozastaví, přiąla nabídka snů. Díky doporučení Lee Burridge se Jamesovi ozval jeho největąí idol, superstar DJ Sasha a pozval ho ke spolupráci u agentury Excession. Tak se stalo, ľe se James zařadil ve svých 21 letech po bok hvězd jako Sasha, Sander Kleinenberg či Nick Warren. Budoucnost pro tohoto mladíka vypadá víc neľ růľově a názor, ľe je jedním z mladé generace, která jiľ brzy nahradí na výsluní hvězdy typu Sashy, Digweeda apod., je stále roząířenějąí.
Novinky u Jamese Zabiely:
James Zabiela pokračuje ve svém strmém letu vstříc elitě progressive houseové scény. Převzal pravidelný sloupek v časopise MUZIK MAGAZINE, kde popisuje novinky. Dřív tento sloupek psal DJ Yousef, nyní si Muzik Mag vyhlédl jako svého nového “koně” právě Jamese Zabielu. Jeho remix pro Depeche Mode si Sasha vybral jako svůj “essential new tune” pro londýnské Radio1. K tomuto médiu se vztahuje i daląí Jamesův počin: Byla mu udělena pocta namixovat dvouhodinový “essential mix” pro Radio1, který se bude vysílat 16. března 2002. James také zahájil svou daląí residenturu v Londýně – název jeho nové noci je EXCESSION (jak příznačné, ľe?), a jak sám říká: “Je to malý klub s velmi znalým publikem, kde si mohu ulétnout a experimentovat”.
Jeho hudební kvality si můľete pravidelně ověřit na parties REASON.

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.