TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaPaul Oakenfold – Rozhovor + soutěľ o 5 CD!

24.07.2002

Momentálně je on téma číslo jedna v klubové řeči stejně jako v hudebních časopisech. Samozřejmě to nemůľeme opomenout a nezískat ho pro malý rozhovor pro časopis Partysan Austria. Trvalo desetiletí neľ se současně nejdraľąí DJ (udává se honorář € 30.000,-) stal dobře známým ąirokému publiku ve střední Evropě. Muľ, který v 80tých letech objevil Ibizu jako party-ostrov a vybudoval se svým klubem Spektrum jeden z nejdůleľitějąích Acidhouseových klubů v Anglii, mimoto produkoval Happy Mondays a nejvzpurnějąí vinyl své doby (Manchester Rave On, Pills, Thrills & Bellyaches), vytvořil celou spousty remixů pro superhvězdy jako U2 a vydával na svém vlastním legendárním labelu Perfecto, si konečně naąel čas vytvořit své album. Toto jsme si vzali jako důvod pro malý rozhovor s Paulem po telefonu, coľ se ukázalo není tak lehké …
Druhý Creamfields Final Countdown (CFC) patří Paulu OAKENFOLDOVI.
Hraje se o 5 alb Paula Oakenfolda !!!
Jak se jmenuje label, který vlastní a zároveň vydává Paul Oakenfold ?
a) Perpetum
b) Subliminal
c) Perfecto
Svoje odpovědi zasílejte na adresu creamfields@volny.cz
Rozhovor:
Partysan: Ahoj Paule… signál přeruąen… Haló, haló, ah, haló… signál přeruąen… Konec, volání znova…
Paul Oakenfold: Ahoj, promiň, musíme rychle. Jsem v autobuse na cestě z Minneapolis do Kansasu. Máme tu pomoct prosadit nové album ve státech. Promiň, je tu strasně ąpatný signál… signál přeruąen… volání znova.

Partysan: Proč trvalo tak dlouho neľ jsi se dostal k tvorbě vlastního alba?
P.O.: Dělám muziku víc neľ deset let, ale nikdy jsem nenaąel čas pracovat na svém vlastním, osobním albu. Mohlo jsem pracovat s lidmi jako Ice Cube a Tricky a bylo skvělé sedět ve studiu s Hunterem S. Thompsonem.
Partysan: Ale přesně kvůli tomuhle jsi obdrľel velmi ąpatnou kritiku v britském hudebním tisku. Tvoje práce byla staromódní, přílią orientovaná na americký trh, ne dost trance, zní jako tohle, jako támhleto, ani ryba ani rak.
P.O.: Pravděpodobně očekávali tranceové album. Já jsem chtěl trochu experimentovat, pracovat s kytarami a s mými kořeny v hip-hopu.
Partysan: Takľe nejsi v rozpacích z té ąpatné kritiky?
P.O.: Ne, naopak. Nemusím nikomu nic dokazovat. Tisk vľdycky potřebuje na někoho zasednout. Teď jsem to já. Singl je v Top 20, album v Top 10, to mluví samo za sebe, není potřeba říkat víc.
Partysan: Hrajeą 9. a 10.8. na festivalu Sonne Mond und Sterne v Něměcku a na Creamfields v Praze. Proč jezdíą do naąí oblasti tak zřídka? Je tu jiná klubová kultura nebo co je ten důvod?
P.O.: Já skutečně nemohu říct, znám tyto země přílią málo. Moľná jen nejsem tak populární… (usmívá se).
Partysan: Tohle bude změna… signál přeruąen… slova… konec… volání znova…
Schránka: Takľe děkujeme za pěkný rozhovor a přejeme vąe nejlepąí…
Ptal se DJ L.X.

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.