TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaPaul van Dyk po roce vydává nový singl

30.11.2021

Německý hudebník Paul van Dyk patří mezi skutečné velikány žánru trance. Už na začátku 90. let byl považován za vycházející hvězdu a stvořil mimo jiné i celosvětově známý song For An Angel, který patří do zlatého fondu historie elektronické hudby. Ale má na svědomí i další skvělé skladby jako Another Way, Tell Me Why či We Are Alive a vybudoval si tak velmi specifický sound, jenž je v jeho produkcích přítomen dodnes. Postupem času se stal jednou z největších osobností v hudebním světě, na vrcholu popularity byl v letech 1998-2011 a dnes je živoucí legendou. Jeho pověst zdaleka přesahuje hranice taneční muziky, i lidé kteří neholdují tomuto druhu zábavy, vědí kdo je to Paul van Dyk.
 

 
Tentokrát však 50letý hudební producent nechal své fanoušky dlouho čekat na nový materiál. Je tomu už rok, co vyšel Awakening, poslední singl z alba Guiding Light. Ale nyní po měsících izolace je PvD konečně zpět se zcela novou hudbou, živější a přímější než kdy předtím. Společně s progressive house talentem Koloniem vytvořil track nazvaný Wishful Thinking (zbožné přání). Svou premiéru si skladba odbila na Transmission v Praze v září tohoto roku, kde se postarala o menší pozdvižení ještě jako neznámý ID track. K slyšení byla i o měsíc později na EDC Las Vegas, ale oficiálně vychází až nyní.
 

PAUL VAN DYK & KOLONIE – WISHFUL THINKING

Release date: 26.11.2021
Label: Vandit Records
Catalog: VAN2431
Hudební služby: https://bfan.link/wishful-thinking

 

Tracklist:
01. Original Mix (2:35) 128 bpm
02. PvD Club Mix (6:09) 138 bpm

 
 
 
Píseň samotná je intenzivní a dojemná jako závan čerstvého vzduchu přicházejícího z moře. Intenzita ikonického zvukového architektonického otisku PvD ve spojení s groovy progresivitou Kolonie vytváří hudební skladbu, která zákonitě zasáhne vaše srdce, a budete si jí pouštět stále dokola. Na singlu se nachází dvě verze. Original Mix spojuje andělskou neuvěřitelně chytlavou melodii s chladnými progresivními vibracemi. Tak ostré a čisté jako byste slyšeli první sněhové vločky padající z nebe. PvD Club Mix je už bez kompromisů určen pro fanouška trancu od začátku do konce. Plný energie, emocí a svižnosti, které očekáváte od něčeho, co pochází z PvD kuchyně. Tento mix boduje na tanečních parketech. Podle oficiální informace od vydavatele bude ještě uvolněn třetí mix pouze pro držitele NFT (non-fungible token), což je transparentní doklad o vlastnictví digitální položky.
 

Dolvich
Author: Dolvich

Napsat komentář:

Please Login to comment
  Odebírat  
Upozornit