TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaPaul Van Dyk v Sasazu – praktické informace a časový line up

17.04.2013

Legendární DJ a producent Paul van Dyk se přesně po čtyřech letech vrací do pražského prostoru SaSaZu, které naposledy beznadějně vyprodal. V pátek, 19. dubna 2013,zde opět vystoupí se svojí exkluzivní audiovizuální show, kde mimo jiné představí své aktuální album Revolution. Vedle Paul van Dyka se v SaSaZu představí domácí hudební špička Michael Burian, Michal Poliak a Jean Luc. Zde jsou praktické informace a časový line-up k páteční klubové události tohoto jara.

21:00 doors open
21:30 Jean Luc
23:30 Michael Burian
01:30 PAUL VAN DYK ( 2,5 hour set )
04:00 Michal Poliak
06:00 end
Vstupenky na akci Paul van Dyk – 19.4.2013 v SaSaZu Prague, jsou v prodeji exkluzivně v síti www.ticketportal.cz. V prodeji jsou poslední kusy Deluxe vstupenek do VIP galerie za 1490 Kč, a základní vstupenky také mizí velice rychlým tempem, proto doporučujeme nákup v předprodeji. Na místě budou v prodeji poslední základní vstupenky za 890 Kč.
Event page: https://www.facebook.com/events/334594869981160/?fref=ts
————————————–
Paul Van Dyk v Sasazu – Rozhovor
Německý DJ a producent Paul van Dyk zažívá v poslední době opravdu velký comeback. Jeho loňskou desku “Evolution” chválí nejen fanoušci, ale dokonce i odborná kritika a jeho aktuální turné je prakticky na všech zastávkách vyprodané. Před pár týdny Paul navíc vydal další kolekci songů, a to remixy k poslednímu studiovému albu. I když je Paulův kalendář zaplněný téměř do poslední minuty, v návaznosti na jeho show, která ho 19. dubna zavede do pražského klubu SaSaZu, si na nás přeci jenom pár minut našel.

Paule, nedávno Ti vyšlo dvojalbum “(R)Evolution”, na které si zařadil 17 remixů k písním z Tvé poslední desky. Jak těžké bylo z desítek možných vybrat ty pravé?
Kritéria byla jasná – chtěl jsem vybrat ty nejlepší a konečně je nabídnout i svým fanouškům. Některé už znají z dosud vydaných singlů, ale v mnoha případech jde o doposud oficiálně nevydaný materiál, po kterém toužili. Sice to nebylo snadné, ale myslím, že jsme opravdu vybrali ty úplně nej.
Pro mě osobně je deska “Evolution” snad tou nejlepší v celé Tvojí kariéře. Jak tuto desku hodnotíš Ty sám po zhruba ročním odstupu? Změnil bys něco?
Vlastně ani ne. Album “Evolution” jsem chtěl vydat už o dva roky dřív, než nakonec vyšlo. Většina písní již byla hotová a já čekal na startu a byl natěšený na to, že s novými tracky vyjedu i na turné. Avšak se v poslední době objevilo v hudbě mnoho strukturálních novinek, a to především v souvislosti se způsobem jejího vydávání. Musel jsem nejprve pár věcí vysondovat a pak s těmito informacemi správně naložit, abych udržel krok s ostatními.
Mezi nejlepší DJe patříš již dlouhá léta. V čem jsi oproti ostatním jiný, že jsi stále tak populární a úspěšný?
Ono je to prosté – jednoduše miluji to, co dělám, zůstávám sobě i své hudbě věrný a především na sobě stále hodně pracuju.
Povolání DJe je určitě hodně atraktivní, ale nedokážu si představit, že si o něm snil i jako malý. Nechtěl jsi být třeba požárníkem?
Budeš se divit, ale ne. Rádio, jakožto médium, pro mě bylo velmi vzrušující už od dětství, neb jsem vyrůstal ve Východním Berlíně. Takže jistě chápeš, že právě rádio pro mě bylo jedinou bránou a uchem do světa. Už tehdy jsem tedy toužil dělat v médiích, zamlouvala se mi práce novinářů a asi největším snem byla právě práce v rádiu, kde jsem úlohu rádiového DJe bral jako naprostý vrchol…
Za pár dní se po hodně dlouhé době opět představíš v Praze. Co si na návštěvníky show, která proběhne v klubu SaSaZu, připravuješ?
Bude to určitě nezapomenutelný – mohou se těšit na vážně dlouhou noc, zrušující show a opravdu hodně nové hudby.
Na co se v nejbližší době nejvíc těšíš Ty osobně?
Věř, že Ti opravdu nechci pochlebovat, ale vážně se moc těším právě do Prahy.
Kolem DJů se často točí krásné či dokonce perfektně vypadající ženy. Jakou část těla ty osobně považuješ u ženy za tu nejdůležitější?
Nerad bych vyzněl nějak kýčovitě, ale jako první se u ženy dívám na oči – pokud jí září a jejich výraz svědčí o její radosti ze života, jsem z toho vždycky pryč.
Ty s tím asi problémy nemáš, ale i v dnešní době je mnoho mužů stále hodně stydlivých. Máš pro ně nějaký stoprocentní tip, jakým způsobem si správně nabalit ženskou?
I když tak možná nevypadám, věř, že i já jsem pěkně stydlivý a balení tedy není nic pro mě. Já zastávám motto “Smart is the new sexy” z mého oblíbeného seriálu “Teorie velkého třesku” a ono to hodně často opravdu funguje.
… tím jsi mi vlastně vnuknul další otázku. Jaký je vlastně Paul van Dyk, tedy jak by ses popsal v pěti slovech?
Hmmmmmmmmm…To by ses měl asi raději zeptat mých přátel, ty by mě popsali líp :
Když tak pozoruji, kolik aktivit najednou zvládáš, tak na mě děláš dojem naprostého workoholika. Je to tak, nebo dokážeš i opravdu odpočívat? Jak vlastně vypadá Tvoje perfektní dovolená?
Jsem v jádru velmi skromný – stačí mi slunce, pláž a hlavně dobré jídlo.
Paule, děkujeme, že sis na nás ušetřil pár minut času a budeme se těšit 19. dubna v SaSaZu.
Já taky děkuju a brzy na viděnou…
Více info o akci Paul van Dyk – 19.4.2013 – SaSaZu Prague – najdete na www.paulvandyk.cz . Vstupenky v síti www.ticketportal.cz
Paul van Dyka zpovídal Jaromír Koc
————————————————
Paul Van Dyk v Sasazu – Rozhovor s Jean Luc
Mladý a talentovaný Jean Luc se již brzy představí v pražském klubu Sasazu na stejném pódiu jako legenda elektronické hudby Paul van Dyk. Díky následujícími rozhovoru se o něm, o jeho začátcích i budoucích plánech dozvíte víc. Představujeme Vám naději české taneční scény!


Ahoj, vezmeme to pěkně popořádku. Jak ses dostal k hraní a produkci? Začal jsi dřív chodit na mejdany nebo skládat?

Zdravím všechny! Jak se říká, život je o náhodách, stejně tak tomu bylo i v tomto směru. Naprosto prvotním bodem toho všeho bylo spuštění programu na tvorbu vlastní hudební produkce, v té doby jsem měl 12 let a mejdany v tomto věku zatím nepřicházeli v úvahu :-). Svůj první mejdan, teda spíše přesněji řečeno diskotéku, jsem navštívil později až tuším ve 14. Od uvedených 12 let jsem se věnoval produkci velice intenzivně. V té době byla tato záliba o něco složitější, než u lidí, kteří začínají dnes. Vše se blbě shánělo, hledalo a učilo. Nyní je vše dostupné a internet je doslova poset návody a instruktážními videi. Ovšem zpět k otázce. Své první tvorby jsem posléze začal prezentovat, díky tomu si mě několik lidí všimlo a tím se otevřela cesta dále – k djingu a k prvnímu hraní.
Jak vznikají tvé skladby? Používáš převážně softwarové nástroje? Lákají tě staré osvědčené hardware klasiky?
Jelikož se zdokonaluje jak hardware, software, tak i samply, větší procento toho všeho tvoří právě správně navolený software a kvalitní samply. Bohužel nebo možná bohudík se řadím mezi perfekcionalisty, kteří si rádi vše dělají sami – především v té zvukové časti. Neminula mě tedy ani řádná investice do hardwarového zařízení, už z důvodu, aby zvuk tracků byl co nejširší. Využívám ho především na hlavní syntetické nástroje, mixáž a mastering. Hardware je vždy znát – vše tedy vhodně kombinuji se softwarem. Hardware a o to více staré dobré klasiky mě samozřejmě lákají, není to ovšem levná záležitost. Co mám ve studiu využívám na maximum, kdybych si ale měl vybrat další přírůstek, lákal by mě Minimoog Voyager či pořádná analog komprese.
Jaké byly tvé první pocity, když jsi se dozvěděl, že budeš hrát na jednom pódiu společně s Paul van Dykem?
Jako malý jsem Paul van Dyka poslouchal a v té době by mě absolutně nenapadlo, že s ním budu jednou hrát na jedné stage. Ten pocit byl pro mě velmi radostný. Zkrátka “woooow” 🙂
V poslední době se dostáváš do podvědomí čím dál tím více lidí a to i díky spolupráci s Michaelem Burianem. Jak bys jej popsal v jedné větě? Je to pro tebe spíše kolega nebo guru?
Jsme spíše skvělí přátelé, než-li kolegové – velmi mi pomáhá a naprosto si rozumíme jak po lidské, tak i po té hudební stránce.
Jak vlastně vaše spolupráce vznikla?
Jak jsem psal již v úvodu, opět to byla naprostá náhoda. V minulosti jsem Michaelovi Burianovi zasílal své práce a poté měl možnost remixovat jeho aktuální track. Velmi ho oslovili mé nápady a zvuk. Mezitím jsem spolupracoval s vícero lidmi a umělci, ovšem ten pravý smysl spolupráce tomu dal track “Beautiful Love”.
Gramofony / CD playery nebo laptop?
Na toto téma má každý subjektivní názor. Podobně bude znít i má odpověď. Hraní z vinylů má své kouzlo, ovšem kdo by se s tím v dnešní době tahal, když stačí vzít do kapsy jednu flashku. Doba jde dopředu a tak se přizpůsobuje i dostupná technika na parties. Dnešní začínající DJs mají také vše jednodušší a pohodlnější. Může jím být naprosto každý, kdo nakoupí pár tracků a osahá základy. Já sám se držím prozatím CD playerů, jelikož je to univerzální způsob.
Co je tvým snem?
Těch snů mám hned několik. Hudba mě velice naplňuje a tak bych se jí rád věnoval tak dlouho, jak jen to bude možné. V budoucnu bych se určitě někdy rád usadil a žil šťastný a spokojený život. A na závěr, pro někoho možná divný sen, pro mě ovšem důležitý, a to, aby se lidé vzpamatovali a pochopili, že život není jen o penězích, vzájemnému podkopávání si nohou a soutěživosti o tom, kdo je nejlepší.
Komu posíláš své čerstvě složené tracky jako prvnímu? Kdo je pro tebe tím “hlasem lidu”, jehož názory jsou pro tebe směrodatné?
Pro mě jsou důležité názory obecně – jak lidí z branže, tak od lajků. Mám určitý okruh lidí, kterým věřím a jsou ke mně upřímní. Ovšem tím prvním “uchem” a “hlasem” zároveň je Michael Burian.
Je hudba zároveň tvou prací na plný úvazek, nebo se profesně věnuješ ještě něčemu jinému?
Věnovat se hudbě profesně byl můj sen již od dětství a tento sen se mi po úmorné dřině splnil až teprve nedávno. Předtím jsem si přivydělával jako zvukový mistr a grafik. Tyto posty jsem ovšem právě kvůli hudbě musel značně omezit.
Jak trávíš volný čas?
Pokud to není hudba, věnuji ho odpočinku a regeneraci. Velmi mě baví hra na klavír, i když to jsme zase u té hudby. Ovšem sem tam je třeba si pročistit hlavu… Svůj volný čas trávím tedy především s přítelkyní (když nějaká je) a nebo sportem, například během či vzděláváním se.
S rostoucí popularitou se bezesporu stáváš i častějším terčem pomluv a nevraživosti. Jak se s takovými situacemi vypořádáváš?
Teď budu znít jak nějaký šprt, ale zajímáte-li se o psychologii, vždy má pomluva nějakou příčinu, ať už jsou to komplexy, závist nebo soutěživost. Už z tohoto důvodu řeším tuto situaci ignorací. Má-li na mě někdo negativní názor, ať ho tedy má. Holt nikdo není dokonalý 🙂
Díky moc za rozhovor a budu se moc na všechny těšit. Doufám, že si to pořádně hudebně užijeme! 🙂
+ videozdravice : http://www.youtube.com/watch?v=Bsleo6bdjQk

———————————————————
Paul Van Dyk – soutěž o vstupenky
19. dubna se přesně po 4 letech vrátí Paul van Dyk do Prahy, aby předvedl svojí show roku 2013! SaSaZu se bude otřásat v základech, a my tu pro Vás máme 4 vstupenky, které můžete vyhrát pokud nám správně napíšete: Jak se jmenovala a kde se konala (místo konání) párty v České republice, kde naposledy vystoupil Paul van Dyk v rámci svého Evolution World tour?

Odpovědi posílejte na pr@praan.cz, soutěž bude uzavřena 1.3.2013!
Oficiální událost Paul van Dyk @ 19.4.2013, SaSaZu, Praha
http://www.facebook.com/events/334594869981160/?fref=ts
Videozdravice Paul van Dyk @ 19.4.2013, SaSaZu, Praha
http://www.youtube.com/watch?v=nWm9xm_Zajs
———————————————————
Paul Van Dyk se po čtyřech letech vrací do Prahy
Legendární DJ a producent Paul van Dyk se přesně po čtyřech letech vrací do pražského prostoru SaSaZu, které naposledy beznadějně vyprodal. V pátek, 19. dubna 2013, zde opět vystoupí se svojí exkluzivní audiovizuální show, kde mimo jiné představí své aktuální album Evolution a novou kompilaci Vonyc Session 2012. Paul van Dyk již více než 15 let patří k absolutní špičce na poli elektronické hudby. Na svém kontě má několik až neuvěřitelných úspěchů, prodal více než 3 miliony alb, získal mnoho významných ocenění a nominací na Grammy, dva roky po sobě byl vyhlášen nejpopulárnějším Djem planety, hrál pro 1 milion lidí na Silvestra v roce 2008 a 2009 v Brazílii, a během jediného roku 16x obletí svět, kdy vystupuje před vyprodanými arénami, nejlepšími světovými kluby a na nejvýznamnějších hudebních festivalech a světových hudebních událostech. Zremixoval řadu slavných jmen jako Depeche Mode, Britney Spears, Justina Timberlakea, spolupracoval s Pussycat Dolls a mnoha dalšími hvězdami, jeho hudbu můžeme slyšet ve filmech, reklamách, videohrách, ale hlavně na jeho nezapomenutelných vystoupeních, ke kterým se jistě to dubnové v SaSaZu opět zařadí.
Videozdravice Paula van Dyka – http://www.youtube.com/watch?v=nWm9xm_Zajs
Vedle Paul van Dyka se v SaSaZu představí domácí hudební špička pod vedením nejznámnějšího domácího Dje a producenta Michaela Buriana, majitele labelu Bohemian Recordings, který má na svém kontě za poslední dobu několik úspěšných singlů jako Beautiful Love, I am sorry, nebo Chainsawer, kde spolupracoval s mladým talentem Jeanem Lucem, který hudební večer bude otevírat. Závěr večera bude tradičně patřit Michalovi Poliakovi, který na svém labelu Republic Recordings vydává jeden úspěšný hit za druhým, a jehož hudební hvězda v posledních letech stoupá rychým tempem stále výš, kdy pravidelně vystupuje po boku největších světových jmen u nás i v zahraniční. Tento line-up tedy slibuje dokonalou hudební noc, a zcela unikátní hudební zážitek pro všechny fanoušky té nejlepší elektronické hudby.
Vstupenky na Paul van Dyk 2013, 19.4.2013 v SaSaZu Prague, jsou v prodeji exkluzivně v síti www.ticketportal.cz. od středy 19.12., za nejnižší cenu 590 CZK.
Více informací na www.paulvandyk.cz

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.