TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaPerasma – Swing 2 Harmony

19.04.2005

Za projektem Perasma se schovávají tři muzikanti Y. Papakonstantinou, Sotiris Noukas, Nikos Galatsopoulos a vokalistka Diana Tsantekidou. Uskupení vzniklo podle mých informací na začátku minulého roku. Daląí informace o tomto uskupení nemám z důvodu rekonstrukce jejich webu. A zdalo se mi celkem nevhodné uvádět zde fakta, které nejsou oficiálně potvrzena. Tento projekt byl od začátku zaměřen na progressivni odnoľ trance, ale aľ ryze melodické a trancové zvuky toto uskupení proslavily. Skladba Swing 2 Harmony slaví v současné době úspěchy, které by si přál zaľít nejeden producent a tak originál mix je doprovázen jiľ řadou remixů a předělávek. My si představíme originál, Matthew Dekay remix, Gabriel and Dresden Remix, remix a podle mého názoru nejúspěąnějąí Deserves an Effort polyphony mix.
Original mix po zaznění nádherného a ozvěnou upraveného vokálu zpěvačky Diany Tsantekidou začíná jako standardně laděná skladba s typickou strukturou progressive tracku. Postupně je doplňována o samply, jenľ celou skladbu dotváří. Asi tak ve druhé minutě se vąe utiąí a za ąumů mořských zvuků se na povrch dostane ona melodie, která celou skladbu proslavila s předem zmíněnými ľenskými vokály. Poté opět na povrch zlehka vystupují basy a bíty, které se dostanou do normalizované polohy a track je v celé své kráse doslova a do písmene rozjetý. Do konce se jiľ nic převáľného ve struktuře songu neobjeví a skladba si plyne svou lehkostí k samému konci.
Matthew Dekay si opět udrľel renomé výborného progressive producenta a remixéra. Co dokázal provést se základními tóny je nad lidské chápáni. Pokud bychom si odmyslili ony ľenské vokály asi by málo koho napadlo, ľe se jedná o remix nějaké skladby. Jeví se totiľ, alespoň zezačátku, jako samostatná skladba mající svojí vizi a příběh. Hlavní zvuky byly zaměněny za jiné, ale melodie byla zachována. Opět se jedná o výborný progress kousek objevující se v mnoha playlistech dj´s.
JDK – je hutnou a podle mých přátel frustrující verzí Swing 2 harmony. Sama si asi mezi trancery těľko najde milovníka. Naproti tomu melancholicky laděný člověk si na tomto kousku pochutná. Podobně jako u Dekaye je se jedná o individuální výtvor téměř k nepoznání od originálu. Dle mého názoru nejslabąí remix, co jsem do současné doby měl moľnost slyąet.
Gabriel and Dresden odvedli hodně velký kus práce a s předělávkou si hodně pohrály. Tato věc určitě opět získá nějakého ocenění, nebo» standardní la»ka těchto dvou remixérů byla opět překonána. Nejvýraznějąím znakem je předělání hlasu Diany. Ve výsledku tvoří zcela jiná slova. Oproti dvěma předchozím remixům je vąak melodie zanechána.
A jako obvykle to nejlepąí nakonec: Deserves An Effort Polyphony / Symphony (vocal) mix je stoprocentntí trance lahůdkou. Jako první ji představil lidu Armin van Buuren a je jejím věrným zastáncem – takľe opět zdůrazňuji, ľe se máme v sobotu 7. dubna na co těąit. Jak je v mém zvyku to nejlepąí popisovat nebudu, nebo» bych se utápěl v hromadách superlativů a tomu se raději vyhýbám. Nejlepąí bude si tento vinyl někde na párty, či v djském setu poslechnout a udělat si obrázek sám. Věřte mi, ľe Vás nezklame a zanechá ve Vás na dlouhou dobu nádherné uklidňující pocity.

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.