TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaPort Of Trance: Old School Edition v klubu Atelier

23.11.2015

Čím starší tím lepší, toto rčení platí jak v hudební produkci, tak i v jakékoliv jiné umělecké tvorbě. A v duchu tohoto motta se ponese i speciální oldschoolová edice eventu Port Of Trance v klubu Atelier. Přichystali jsme pro Vás výlet zpět do minulosti do dob, kdy byly nápady originální, tracky stylové, remixy poctivé a trance měl šťávu. V sobotu 12.12.2015 od 22:00 do 5:00 hodin si budete moci v klubu Atelier vychutnat večer plný epického oldschool trance soundu. Uslyšíte nejen staré známé fláky ale i melodie, které již zavály písky času. Headlinerem akce je zkušený DJ Fire, který patří mezi pionýry Belgické trancové scény. Dále zahraje Para X, trancový nadšenec z Německa, jenž má neobyčejné hudební cítění. Tuto mezinárodní dvojku doplní čtveřice DJs z tuzemska, jmenovitě DJ Beck, DJ Eswl, Dolvich a Maicuss. Můžete se tedy těšit na nejnabitější letošní oldschool trance akci plnou největších skvostů zlatého fondu trancové historie, klasického soundu a čiré nostalgie.

DJ Fire

Jurgen Leyers alias DJ Fire patří společně s Laurent Véronnez, Mike Dierickx či Yves Deruyter mezi pionýry Belgické trancové scény a zástupce kultovní značky Bonzai. Má za sebou více než 20 let zkušeností s profesionálním DJingem. Hudební produkci se věnuje od přelomového roku 1997 a své největší úspěchy slavil s projektem Fire & Ice, který tvořil s již zmiňovaným Laurentem Véronnezem (Airwave). Jejich desetiletá spolupráce byla velmi plodná a přinesla hned několik trancových klasik, za všechny jmenujme Lost Emotions, Neverending Melody, Souvenir De Chine či Silent Cry. Ale i pod svým projektem DJ Fire vydával zajímavé kousky, např. skladby Jetlag, Midnight In Bejing, Himalaya, Summermorning nebo The Closest Thing To Heaven. Po roce 2010 se DJ Fire se změnou trendů pozvolna přestal věnovat trance music a zamířil směrem k progressive a deep house. Avšak ke starým dobrým zlatým trancovým časům má stále co říct, neboť on byl jeden z těch, co tu dnes již klasickou scénu formovali.
Para X
Alex Roezel alias Para X je německý DJ a producent s holandskými předky. Z počátku své hudební kariéry se věnoval pouze vlastní tvorbě a v roce 2001 vydal debutový singl Tears. Ale jeho nejznámější track Lost In Memories vyšel až čtyři roky poté a právem si zasloužil své místo v širším výběru těch nejlepších trancových klasik všech dob. V této době se již věnoval i hraní a minulý rok oslavil 10 let profesionálního DJingu. A ani v produkci nepolevil. Každý rok vydává několik tracků a remixů. Jeho tvorba je charakteristická tím, že ač je složena ze současného soundu, tak nepostrádá ducha klasické trance music. A nejen pro toto hudební cítění je Para X ideálním DJem pro oldschool trance párty.
DJ ESWL
Pavel Růžička alias DJ ESWL byl na začátku tisíciletí jedním z předních českých trance a progressive DJs. Hrál na akcích jako Citadela, Fusion nebo Tracepotting, v klubech v Česku, Slovensku, Polsku a Rakousku. Byl provozovatelem stránek Djmix.cz, které byly určeny pro začínající DJs. Po tom, co hraní ukončil v roce 2006, se k němu v roce 2012 opět vrátil a sem tam si ještě zahraje na menších klubových akcích a akcích pro přátele.
DJ Beck
Zdeněk Beck alias DJ Beck začal intenzivně poslouchat elektronickou hudbu v roce 2001, kdy navštěvoval pravidelně Zen party v klubu Roxy. V roce 2002 se začal pomalu ale jistě pouštět do hraní. Start nebyl nijak snadný, čtyři roky hrál pouze z Traktoru 1 od Native Instruments. V roce 2006 si konečně koupil svůj vysněný nástroj gramofony Technics SL-1200MK5. Od té doby na tomto nástroji nalítal dost kilometrů a začal hrát převážně Trance a Techno. V roce 2008 se odhodlal poprvé vystoupit před publikem a začal hrát v klubu Bažina, který byl pro něj odrazovým můstkem na cestu výše. Od roku 2008 si zahrál v mnoha pražských klubech, ale největší vrchol jeho kariéry nastal v roce 2013, kdy si zahrál po boku Michaela C v klubu Roxy. Byl to jeho splněný sen a cíl, kvůli kterému vůbec začal hrát. V roce 2013 mu vyšel i první oficiální track The Night Landing u labelu Club G Records. V roce 2014 byl v anketě Trance.cz Awards oceněn jako 2. nejlepší trancový DJ v ČR. Dále stojí za zmínku, že hrál na afterparty Transmission, několika warmupech Trancefusion či na poslední Trancefusion: Time To Say Goodbye v Průmyslovém paláci. Jeho nejoblíbenějším labelem je Vandit Records a jeho vzory jsou DJs Paul van Dyk a Giuseppe Ottaviani. Momentálně ke svému hraní využívá techniku Ableton Live, Evolution UC33, Sony Vaio a M-Audio Axiom 25. V roce 2015 se chce více věnovat vlastní produkci a hře na klavír.
Maicuss
Michal Sáraz alias Maicuss je DJ a producent pocházející z Prahy. Na české klubové scéně působí teprve od roku 2011, ale muzice se věnuje již od malička. Jako posluchač si v muzice prošel celou řadou odlišných stylů. Až v roce 2009 ho oslovily taneční žánry jako House a Trance. Od té doby se začal projevovat i jeho zájem o mixování hudby. Po několika soukromých akcích přišla v únoru 2011 jeho klubová premiéra v pražském Styx Smart clubu. Od té doby si zahrál na různých eventech po celé České republice. Za zmínku stojí například Eargasmic, Alt+Trance, Sun Festival či Trance Department. Maicuss ve svých Tech-Trancových setech občas zabrousí i do Electro / Progressive Housu či Complextra. V elektronické hudbě si ale postupně oblíbil i další žánry a tak se od roku 2013 začíná věnovat i hardstylu. Vzhledem k tomu, že již za tu krátkou dobu dostal šanci vystoupit na předních hard dance akcích v ČR (Rezonance, Svojšice, Imagination festival), začíná se čím dál více zaměřovat na tento hudební styl. Již 2 roky se věnuje také vlastní produkci. Některé jeho tracky a mashupy se již dočkaly spoustu kladných reakcí a supportu od některých českých DJs a byly vydány pod labely Vectiva Evolutions a Vortek Records.
Dolvich
Petr Gruber alias Dolvich obdivoval trance již v polovině 90. let a na přelomu tisíciletí se připojil k nově vzniklému projektu Trance.cz, kde v následujících letech publikoval několik set článků, recenzí a rozhovorů. Vytvořil též udílení hudebních cen Trance.cz Awards, které jsou v současnosti jedinou anketou mapující trancovou potažmo taneční scénu v ČR a od roku 2010 se stará o vlastní radioshow zaměřenou na českou scénu. Tento rok začal Dolvich vystupovat živě na trancových akcích v Pražských klubech Magnum, Tropicana, Granatina a Atelier.

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.