TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaProgresivní trance na celý večer to je Secret Dreams

12.04.2005

Transparent Agency v rámci narozenin Majklhauskeho přináší 16.4. 2005 večer nabitý pohodovou taneční hudbou, v neokoukaném (trochu undergroundovém) prostoru na Pražském Proseku. Na akci se sice představí dj známí spíše jako trance djs ale celá tato akce je strikně omezena progressivem. Představme si tedy ty co nás napumpují a hudebně provedou nocí. Mladou scénu zastoupí pražský Paul Andrews, který už má na kontě hraní i mimo Prahu s pozitivními ohlasy. Pardubický Michael C (www.djmichaelc.com), oceněný anketou Dance Awards 2004 jako druhý v kategorii objev roku, tvůrce prvního trance magazínu Sunshine na českých rádiích a pravidelné trance/progressive noci re:fresh live, který raketově na podzim nastoupil a nasadil laťku pro české trance progressive djs hodně vysoko. Dalším kdo se představí je český trance progressive matador Petr Holman (www.petrholman.cz), jeho jméno asi pražským (a nejen jim) představovat netřeba. K ránu na odchodnou vám zahraje majklhauske b day progressive set. Pokud se vám nebude chtít domů bude tu připraven i menší after kde vám případě vašeho zajmu zahraje Athro + další After už ovšem bude o volné ruce učinkujících a tak určite dojde na trance.
Tomas Haverlík
Tomáš Haverlík je predstavitelem a exportérem slovenského progressivu,a zárukou kvality. Tomáš dal v roce 1999 základ projektu Haverlik & Tkac. Od roku 1999 společne produkovali hudbu. Jejich společný hudební vkus udal smer společne tvorby, která doteď prošla logickým vývojem. V začátcích je dost ovlivňoval rozmach euro-trance v Německu a německy mluvících krajinách. Po zkomerčnení západoevropské trance scény se obrátili ješte dál na západ a objevili pro sebe přijatelnou ostrovní anglickou scénu, která sebou prinášela a dodnes prináší netradiční a hlavne inovatívní postupy při tvorbě hudby. Pode právě těchto prvků se dnes velmi populárně označuje tento styl “progressive”. Mezi pre nich najvlivnejší osobnosti patřili John Digweed, Sasha, Satoshi Tomiie, Sister Bliss a mnoho dalších.
Jejich produkce se podle toho dá zařadit mezi progresívní elektronické styly. Jejich současnou tvorbu však není možné presně lokalizovat mezi styly house a trance. Ve všech jejich skladbách se míší vlivy jak trance tak i house. Jejich formou progresivity je hlavne štylizáce skladeb.
Na tento “recept” zareagovali v roce 2002 anglické vydavatelství. První z nich, “Tomas Haverlik – HANNAH” byla pro ně prvním úspěchem a proto ješte do dnes zůstáva jejich favoritem. “HANNAH” svým hlubokým zvukem přesně vystihuje podstatu jejich hudebního chápání. Tomášův naefektovaný motiv vnáší do skladby atmosféru příběhu a tím definuje celkový charakter skladby. Druhou v pořadí vydanou skladbou je “TYRA”. Ta se ďíky svojí univerzální povaze dostala (už jako promo) do kufrů mnohých známych dj-jů, např Deep Dish, Deepsky, Hernan Cattaneo, John ‘oo’ Flemming, Sander Kleinenberg, Sasha, Satoshi Tomiie. Podobný úspech má i další skladba “SYNTHIA” a vydané remixy. Ihned následoval singl “NOEL”, kde svoje vokály propůjčila slovenská zpevačka Misha. Všechny skladby sou súčasťí různých CD kompilácí a setů v podaní světové progresívní elity. V nejbližší době spatří světlo světa remix pro Deepsky či remix pro Fila a Periho. Po mnohých hostovaních po radiích, získava Tomáš vlastní prostor na top prog-trance radiu “ETN.fm”. Na svoji rezidentní noc ComUNIQUEation v Bratislavě si měsíčně zve nejlepší prog-trance djje a producenty ze světove scény. Zvyšujíci se rating mu zabezpečil, že se stal současťí portfólia anglického major labelu Baroque Records. Momentálně pracuje na dalších skladbách a remixech, které už v součastnosti sou všechny exkluzívně “upsané”. Přitom je permanentně zaměstnaný přípravou setů pro vysílání v známych tanečních rádiích ve světe jako například Eccentric Beats, Proton, anebo Global DJ Broadcast.
Lineup
21:00 – 23:00 Paul Andrews
23:00 – 0:30 Petr Holman
0:30 – 2:00 Michael C
2:00 – 4 00 Tomas Haverlík
4:00 – 6:00 Majklhauske

Budeme se na vás tešit a doufat že si párty užijete. Vstup je do 23 za 80,- po 23 hodině za 100,-. Klub se nachazí na periferii ale jednoduše se tam dostanete městskou hromadnou dopravou. Do okolí klubu jezdí tyto linky. 136, 151, 156, 177, 181, 186, 187, 210, a noční 509 a 513. Klub se nachazí na adrese Lovosická 36/442 v objektu za parkovištěm aut.. Pokud stále tápete doporučujeme použít www.mapy.cz pro bližší info můžete psát i na odpadlis@seznam.cz

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.