TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaRAM přichází na trh s novým albem Wanderlust

26.03.2023

Dlouhá doba uběhla od účinkování dvojice Bas & Ram na taneční scéně. Holandské duo bylo známé pro svůj energický hard trance sound. Na začátku tisíciletí hráli na velkých akcích jako Trance Energy, Qlimax či Defqon a byli i váženými producenty. Jejich asi nejznámějším počinem byla skladba Speed Of Light, jenž se před pár lety dočkala remasteru. Po desetiletém společném působení však pánové Bas Abels a Ram Boon od roku 2009 šli každý svou vlastní cestou. O Basovi už slyšet moc nebylo, zato RAM dal sbohem tvrdému trancu a nakopl svou sólovou kariéru melodickým hitem RAMsterdam. A o pár let později přidal další výrazný úspěch s emocionálním songem RAMelia, který věnoval své zemřelé ženě. Nutno podotknout, že za RAMovu slávu jsou zodpovědní pánové Geert Huinink a Dennis Schimonik. První z nich je znám především jako spoluautor několika Tiestovo starších skladeb a druze jmenovaný je pro změnu producentem jmen Alex M.O.R.P.H. či Jorn van Deynhoven.
 

 
Bylo tedy jen otázkou času, kdy RAM vydá první album. Stalo se tak v roce 2015 a jmenovalo se Forever Love. Tou dobou se již rodák z Amsterdamu prezentoval jako autor sladkého melodic trancu často s doprovodnými vokály. A tohoto stylu se drží dodnes, i když již párkrát vystrčil růžky s vedlejším tech trance projektem RAW. Na svém hudebním kontě má RAM téměř sto singlů a od roku 2019 také provozuje vlastní vydavatelství Nocturnal Knight Music. A právě v těchto dnech vychází nizozemskému producentovi dlouho očekávaná druhá dlouhohrající deska s titulem Wanderlust. Většinu obsahu alba ovšem není třeba dlouze představovat, neboť vyšel prostřednictví singlů v tomto a minulém roce.
 

 
Celkově se jedná převážně o vokálový výběr, který je koncipován jako cestovatelská hudební jízda v celém svém spektru. Některé skladby se zaměřují přímočaře a specificky na konkrétní města, např. Buenos Aires Angels a Medellin Madness, jiné songy Where I Want To Be a The Power Of Love oslavují New York a Sydney a činí tak implicitněji prostřednictvím vnitřních textů. Další vokálové tracky Echoes, What Matters a Forgive Me mají svou inspiraci pevně zakořeněnou v Asii a Dálném východě a z jižního směru pochází dravá pecka The Magic Of Mexico, zatímco nejvýřečnější je Turn Back The Time pro Kanadu.
 
Album Wanderlust vyšlo 17.3.2023 u vydavatelství Black Hole Recordings. Více informací a odkazů naleznete zde.
 

Dolvich
Author: Dolvich

Napsat komentář:

Please Login to comment
  Odebírat  
Upozornit