TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaRank 1 vydávají výroční deluxe edici ikonického alba Symsonic

03.11.2022

Rank 1 je dvoučlenný projekt, který založili nizozemští průkopníci elektronické taneční hudby Benno de Goeij a Piet Bervoets na konci 90. let. Dvojice si rychle vydobyla pozici talentovaných producentů především ikonickou trancovou hymnou Airwave ale i dalšími hity jako Such Is Life či Awakening. Není divu, že po této úspěšné tvorbě následovalo studiové album nazvané Symsonic. To vyšlo před 20 lety a upevnilo pozici trancových velikánů.
 
Album začalo být uznáváno jako základní kámen pro uctívaný Rank 1 sound. Benno & Piet při jeho produkci použili řadu převratných produkčních technik, včetně komprese sidechain, která jejich hudbě přinesla proslulý stadionový zvuk. Vycházeli ze svého klasického klavírního pozadí a také propagovali použití symfonických a orchestrálních prvků v trance hudbě, což se odráží jak v názvu alba, tak v titulní skladbě.
 
Téměř dokonalé album, které se nepodobá žádnému jinému, reputace Symsonic rostla a rostla, jak si fanoušci stále více uvědomovali, že to bude jediné album skupiny. Pro větší bezprostřednost dynamiky nahrávání se po vydání Symsonic věnovali holandští mistři výhradně kratším formám prezentace, jako jsou singly, EP a spolupráce s dalšími producenty. Touha fanoušků po albech Rank 1 však znamenala, že Symsonic se stal jejich hromosvodem a byl stále objevován i deset let po svém vydání.
 

 
A dnes po dvou dekádách od vydání jediného alba Rank 1 se holandské duo rozhodlo k sentimentálnímu kroku. U příležitosti výročí totiž přinášejí svým fanouškům definitivní verzi Symsonic. Minulý týden konkrétně 27.10.2022 vyšla remasterovaná Deluxe edice a to jak v digitální formě, tak poprvé i na vinylu. Obsaženy jsou zde všechny osvědčené tracky z původního LP v albových i singlových verzích a navíc dobové remixy od Cosmic Gate, Ferry Corsten, Push, ATB, Marco V a Dumonde. Jak jsme již poznamenali, Symsonic byla zatraceně dobrá deska, ale dvacet let je v hudbě dlouhá doba. Takže pro Deluxe edici alba se Benno & Piet vrátili k albu a remasterovali každou ze svých skladeb, čímž je aktualizovali o 20 let. Není pochyb o tom, že jsou připraveny potěšit fanoušky Rank 1. Symsonic (Deluxe) můžete poslechnout či zakoupit zde.
 

 
A pokud by to ještě nestačilo, Symsonic (Deluxe) bude také obsahovat legendární Rank 1 live set z Trance Energy 2002. Mini album nabízí šanci znovu zachytit neskutečný okamžik v historii žánru a obsahuje 30minutovou pasáž ze slavné výstavní síně Jaarbeurs v Utrechtu. Tato dvojice se rychle stala součástí legendárního eventu a před velkým publikem předvedla skladby Cosmomatic, Airwave, Awakening, Such Is Life a další. Každé dupnutí do bubnu, harmonie vyvolávající husí kůži, zvedající synthy, otočení knoflíkem, překlopení faderem a výsledný davový jásot bylo remasterováno, připraveno k opětovnému vychutnání.
 

 

Dolvich
Author: Dolvich

Napsat komentář:

Please Login to comment
  Odebírat  
Upozornit