TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaREASON, nová noc v ROXY

26.08.2001

V sobotu 1. září se v klubu ROXY uskuteční premiéra nové party noci nazvané REASON. Hlavním residentem bude DJ James Zabiela, který se předvedl jako předskokan Dje Sashy na červencovém trance festivalu ZEN a zaujal natolik, ľe se stal residentem právě nové pravidelné noci REASON. Doplní jej DJ Joel Einhorn a speciální host DJ Ian Ossia. Podle vąeho půjde o party podobnou Zenu, tedy o progresivní tech-house-trance hudbu s prvky breakbeatu v podání Jamese Zabiely. Ten je dobrým příkladem toho, ľe věk není vąechno. 21letý James se seznámil s taneční hudbou v 15ti letech přes svého otce, který pracoval ve vinylshopu a nosil domů kvantitu house a techno desek. Byla to doba inovace a invence a Jamese mixování okamľitě zaujalo. Své první vystoupení absolvoval v 15ti letech na ąkolní diskotéce a záľitek, kdy před ním tančila celá ąkola na pecku “Jump Around!” od House of Pain se mu zaryla navľdy do paměti. Brzy nastoupil do vinylshopu svého otce a dostal na starost nákup desek, a tudíľ měl přehled o celé hudební scéně.
Jeho vinylová závislost vzrůstala kaľdým dnem a přes krám se seznámil s různými promotéry a tak se stalo, ľe jiľ brzy opakovaně předskakoval samotnému Paul Oakenfoldovi v klubech v Southamptonu. Jamese vąak zajímal jiný sound neľ Oakenfolda a nebavilo ho hrát své beaty okořeněné breakbetam místním posluchačům. Tudíľ zkusil daląí cestu, přihlásil se do prestiľní soutěľe renomovaného Muzik Magazine v kategorii “Best Bedroom Bedlam DJ” – a vyhrál.
Tento úspěch samozřejmě nakopl jeho kariéru a James začal na sobě tvrdě pracovat. Obcházel kluby, seznamoval se s vlivnými osobami a rozdával své mix-tape. V klubu Bedrock v Londýně potkal jednoho ze svých idolů, Lee Burridge, který si ochotně poslechl Jamesovu nahrávku a byl uneąen. ” Jeho styl je pestrý, zajímavý a technicky dokonalý. Má veąkeré vlastnosti, které by dobrý Dj měl mít a jako jeden z mála ruąí hranici mezi house music a breakbeatem. Lee Burridge ho okamľitě vyzval ke společnému hraní s ním a Craigem Richardsem v klubu Atlantis. Residence v tomto podniku mu zůstala a přiąel si ho poslechnout dokonce i Matthew Bushwacka B. Slovo se ąířilo.
James se začal pravidelně objevovat v prestiľních londýnských klubech po boku hvězd jako Justin RobertsonDanny Tenaglia a John Digweed mu nabídl prime time na své noci v klubu Bedrock. James také začal cestovat do zahraničí, mj. hrál na Daliparade v Istanbulu a na ZENu v Praze. Spojené státy jsou pro Jamese evidentně v brzkém dohledu. Není to pohádka?
Samozřejmě se začal věnovat i studiové produkci a se svým partnerem Lee Mintramem vykouzlil nádherný breakbeatový track pro kompilaci Nu Skool Breakz LP. Rozjíľdí i vlastní projekty (Offworld Colony & Spidermite) a remixoval jiľ jeden track pro label Niche Recordings. V okamľiku, kdy myslel, ľe jeho kariéra se pozastaví, přiąla nabídka snů. Díky doporučení Lee Burridge se Jamesovi ozval jeho největąí idol, superstar DJ Sasha a pozval ho ke spolupráci u agentury Excession. Tak se stalo, ľe se James zařadil ve svých 21 letech po bok hvězd jako Sasha, Sander Kleinenberg či Nick Warren. Budoucnost pro tohoto mladíka vypadá víc neľ růľově a názor, ľe je jedním z mladé generace, která jiľ brzy nahradí na výsluní hvězdy typu Sashy, Digweeda apod., je stále roząířenějąí.
1.9.2001, so. 20:00
Roxy promotion uvádí premiéru nové noci REASON:
resident DJ JAMES ZABIELA (UK)DJ Joel Einhorn (Roxy Praha),
special guest IAN OSSIA (UK) 
chill out zone, visual effects, video attack by Phase

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.