TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaREASON v ROXY jiľ v sobotu

04.12.2001

V sobotu 8. prosince se v klubu Roxy uskuteční daląí party klubové noci nazvané REASON. A protoľe je to poslední REASON v tomto roce, nikdo by si jej neměl nechat ujít! Kromě residentů, kterými jsou dj James Zabiela a dj Joel, vystoupí jako speciální host dj Jan Carbon. Chybět nebudou samozřejmě performance, laser od Overthere a videoanimac od Phase. No a protoľe na různých hudebních serverech probíhá velká soutěľ o 200 vstupů, vypadá to, ľe v Roxy bude tentokrát pěkně naąlápnuto!

DJ James Zabiela

DJ James Zabiela, který se předvedl jako předskokan Dje Sashy na červencovém trance festivalu ZEN zaujal natolik, ľe se stal residentem nové pravidelné noci Roxy s názvem REASON. Je dobrým příkladem toho, ľe věk není vąechno. 21letý James se seznámil s taneční hudbou v 15ti letech přes svého otce, který pracoval ve vinylshopu a nosil domů kvantitu house a techno desek. Byla to doba inovace a invence a Jamese mixování okamľitě zaujalo. Své první vystoupení absolvoval v 15ti letech na ąkolní diskotéce a záľitek, kdy před ním tančila celá ąkola na pecku “Jump Around!” od House of Pain se mu zaryla navľdy do paměti.
Brzy nastoupil do vinylshopu svého otce a dostal na starost nákup desek, a tudíľ měl přehled o celé hudební scéně. Jeho vinylová závislost vzrůstala kaľdým dnem a přes krám se seznámil s různými promotéry a tak se stalo, ľe jiľ brzy opakovaně předskakoval samotnému Paul Oakenfoldovi v klubech v Southamptonu. Jamese vąak zajímal jiný sound neľ Oakenfolda a nebavilo ho hrát své beaty okořeněné breakbetam místním posluchačům. Tudíľ zkusil daląí cestu, přihlásil se do prestiľní soutěľe renomovaného Muzik Magazine v kategorii “Best Bedroom Bedlam DJ” – a vyhrál.
Tento úspěch samozřejmě nakopl jeho kariéru a James začal na sobě tvrdě pracovat. Obcházel kluby, seznamoval se s vlivnými osobami a rozdával své mix-tape. V klubu Bedrock v Londýně potkal jednoho ze svých idolů, Lee Burridge, který si ochotně poslechl Jamesovu nahrávku a byl uneąen. ” Jeho styl je pestrý, zajímavý a technicky dokonalý. Má veąkeré vlastnosti, které by dobrý Dj měl mít a jako jeden z mála ruąí hranici mezi house music a breakbeatem. Lee Burridge ho okamľitě vyzval ke společnému hraní s ním a Craigem Richardsem v klubu Atlantis. Residence v tomto podniku mu zůstala a přiąel si ho poslechnout dokonce i Matthew Bushwacka B. Slovo se ąířilo. James se začal pravidelně objevovat v prestiľních londýnských klubech po boku hvězd jako Justin Robertson, Danny Tenaglia a John Digweed mu nabídl prime time na své noci v klubu Bedrock.
James také začal cestovat do zahraničí, mj. hrál na Daliparade v Istanbulu a na ZENu v Praze. Spojené státy jsou pro Jamese evidentně v brzkém dohledu. Není to pohádka? Samozřejmě se začal věnovat i studiové produkci a se svým partnerem Lee Mintramem vykouzlil nádherný breakbeatový track pro kompilaci Nu Skool Breakz LP. Rozjíľdí i vlastní projekty (Offworld Colony & Spidermite) a remixoval jiľ jeden track pro label Niche Recordings. V okamľiku, kdy myslel, ľe jeho kariéra se pozastaví, přiąla nabídka snů. Díky doporučení Lee Burridge se Jamesovi ozval jeho největąí idol, superstar DJ Sasha a pozval ho ke spolupráci u agentury Excession. Tak se stalo, ľe se James zařadil ve svých 21 letech po bok hvězd jako Sasha, Sander Kleinenberg či Nick Warren. Budoucnost pro tohoto mladíka vypadá víc neľ růľově a názor, ľe je jedním z mladé generace, která jiľ brzy nahradí na výsluní hvězdy typu Sashy, Digweeda apod., je stále roząířenějąí.

08.12.2001 so. Roxy promotion uvádí: REASON
Resident dj James Zabiela (excession – uk), Rai (roxy praha), Joel (roxy praha)
special guest Jan Carbon (excession – uk)
ambient chill out: Blue & guest
videodesign by Phase, laser by Overthere,performance

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.