TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaRecenze alba: Lasgo – Far Away

15.04.2005

Belgický vocaltrancový projekt Lasgo je na taneční scéně jiľ od roku 2000, kdy nastartovali svoji kariéru s debutovým singlem “Somethings” a také albem “Some Things”. Následovali větąí či menąí úspěchy a jiľ deląí dobu bylo očekáváno jejich druhé album. V Belgii dlouhohrající deska Far Away vyąla dne 25.1.2005, vąak v Německu je plánovaný release aľ 30.4.2005. Kaľdopádně si teď album prohlídneme pod lupou a dozvíte se tak, co by mohl posluchač očekávat od týmu producentů Peter Luts & Dave McCullen.
 
1. Surrender
První singl z alba je zároveň v pořadí první skladbou na tomto CD. Jeden z hitů roku 2004 se musí zamlouvat kaľdému vyznavači belgického soundu.
2. All Night Long
Druhý singl z alba je pro Lasgo v netypickém electro-rytmu, kterým se jiľ Peter Luts prezentoval v songu “Inspiration” od Ian Van Dahl, na němľ se podílel. Ve skladbě je mimo dvorní vokalistky Evy Goffin slyąat také Annemie Coenen právě z projektu Ian Van Dahl, která se tak jiľ po druhé vměąuje do Lasgo-produkcích. Celé je to raľené v trochu progresivním rytmu, který se stává postupem času i pro komerční projekty módní záleľitostí. Samotný singl v domácí Belgii ani v Německu. Samotný singl v domácí Belgii ani v Německu moc nepřesvědčil, ale třeba v USA pochopili, co tím chtěli básníci Luts a McCullen říci.
3. Deep In Your Heart
Vocaltrance track začíná povedenou ąarmantní melodií, coľ se vąak jiľ nedá říci o zbyzku tracku předevąím refrém zklamal i přes to, ľe zvuk je absolut Lasgo. Je to spíąe vycpávka alba.
4. Only You
Radostné syntézy, tvrdąí beaty a pártyatmosféra. Takto by se dal ve zkratce charakterizovat daląí track, který je vąak bez nápadu okopírovaný “Heaven”. Melodie je sice milá, ale to je asi tak vąechno.
5. Still
Opět čirý vocaltrance v Lasgo-stylu, kterého bylo na prvním albu Lasga více neľ dost. Melodie je průměrná a text by také snesl více kreativity.
6. True
První a jediná balada na albu. Něco mezi skladbami “Searching” (bonustrack: Some Things UK) a “Waiting 4 You” od Ian Van Dahl. Lehký electrosound a vzniklá atmosféra zní celkem dobře, ale text je zde opět jednoduchý, coľ nelze kladně ohodnotit.
7. Who’s That Girl
Zpočátku zní tento song jako rock, ale pak se mění v něco úplně jiného. Dominantní je zde nečekaný charakter. Vokály v krátkém refrénu jsou podobně jako v řadě tracků z prvního alba velmi hluboké, vąak tentokrát je jejich interpretem David Vervoort alias Dave McCullen. Celkem skladba není ąpatná, ale mohla by býti jeątě lepąí. Kaľdopádně plusové body si zaslouľí za nezvyklé zvuky.
8. Yesterday
Od experimentů se s tímto trackem opět vracíme ke kořenům, nebo» je tu jistá spojitost se skladbou “Pray”. Melodie zní výborně a jistě hned přesvědčí kaľdého vyznavače stylu vocaltrance. Refrén není chytlavý jako u “Pray” nebo jiných hitů z minulosti, ale ąpatný taky rozhodně není.
9. Far Away
Titulní track alba je překvapivě instrumentální skladbou se zajímavým kytarovým soundem a trancovými plochami, něco ve stylu ATB. Kdo si vzpomene na “Cloud Surfers” z prvního alba, tak ví o čem mluvím.
10. Lying
Lehká podobnost s “All Night Long” a více chytlavý rytmus dělají z tohoto tracku jeden z nejlepąích na albu. Syntetizovaná melodie, částečně změněné vokály i kreativnějąí text donutí k tanci nejednoho návątěvníka diskoték nebo komerčních klubů.
11. Tell Me
Čistý vocaldance, jak ho známe ze skladeb “Something” a “Alone” se vąemi pro a protiklady. Evy se svým hlasem vytváří určitou atmosféru a trancové beaty při refrénu nezní ohraně.
12. Tonight
Tento song zní temněji podobně jako “I Don’t Belong 2 U”, ale není to tak chytlavé jako titul z předeąlého alba. Electro-trance sound a mimořádná melodie připomýná experimenty belgických kolegů Ian Van Dahl – “State Of Mind” nebo Sylver – “Tomorrow” i kdyľ jenom lehce a v základech.
13. Hold Me Now
Říká se na konec to nejlepąí a zde to platí dvojnásobně. Tento track je totiľ absolutní pártyhymna, která sice není v typickém Lasgo stylu, ale okamľitě se zalíbí. Beaty jsou chytlavé a text je jednoduchý ale vkusný. Dobrý dojem částečně kazí fakt, ľe se jedná o cover stejnojmenného tracku od The Thomson Twins z roku 1984. Kaľdopádně pohoda tohoto songu se odliąuje od zbytku alba a je tak povedeným závěrem celého alba.
HODNOCENÍ: Z větąí části jsou na albu obsaľeny skladby v typickém vocaltrance tempu projektu Lasgo, vąak text zde není ve větąině případů přílią kreativní a stává se, ľe se některé fráze opakují. Vąak najdou se zde i skladby, které vybočují ze standartu a dělají tak longplayer rozmanitějąí oproti lineárnímu prvnímu albu. Vąak ale i “Far Away” zůstává volbou pro příznivce vokálové komerční taneční hudby, ale tentokrát nejen pro ně.
Stylové zaměření: vocaltrance, vocaldance, eurohouse, electro
Release date: 25.1.2005
Hodnocení: 3/5
Tracklist:
01. Surrender
02. All Night Long
03. Deep In Your Heart
04. Only You
05. Still
06. True
07. Who’s That Girl
08. Yesterday
09. Far Away
10. Lying
11. Tell Me
12. Tonight
13. Hold Me Now

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.