TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaRecenze Glenn Morrison – No Sudden Moves / Circles

23.11.2007

Se jménem Glenn Morrison jsem se prvně setkal teprve nedávno, avąak skladba Circles mě natolik zaujala, ľe jsem si o tomto pánovi musel vyhledat základní info a poohlédnout se i po jeho dřívějąí tvorbě. Tento kanadský progressive house producent byl elektronickou hudbou uchvácen jiľ během studií a jeho kariéru na poli tohoto ľánru nejvíce ovlivnila práce pro Release Records, díky níľ se dostal do kontaktu i s jinými labely, jako například Dekayovým DK Records. V roce 2006 si zaloľil vlastní stáj – Morrison Recordings, kde vyąly uľ tři digitální releasy. Glenn spolupracuje s mnoha svými kolegy – od 16 Bit Lolita’s přes Deadmau5 aľ k Way Out West. Svoje guestmixy prezentoval uľ v několika radio shows – Ministry Of Sound Radio, The Red Zone, Plattenleger ad. Co se týče jeho vlastní tvorby, tak je na první poslech evidentní, ľe nejvíce je ovlivněn soundem Joela Zimmermana aka Deadmau5. Jeho prvotina Contact / Hydrology z konce září letoąního roku, na které se Joel sám podílel a jenľ vyąla na jeho labelu Mau5trap, je toho nejlepąím důkazem. Úspěch tracku Contact dokládá i skutečnost, ľe jej Tiësto zařadil na svou kompilaci In Search Of Sunrise Volume 6. Novinka No Sudden Moves / Circles, kterou si představíme, je pod patronátem labelu Armada.
No Sudden Moves je ąestiminutový track zakládající se na repetitivní pseudomelodii, která je typická pro Deadmau5. Tudíľ ani zde se nezpaře fakt spolupráce Glenna s Joelem. Sviľnějąí proghouse na bázi vybrnkávaných samplů a opakovaných syrových soundů je patrně nejvýstiľnějąí definice této skladby. No Sudden Moves by mě v klubu bezesporu rozhýbala, ale na domácí poslech to aľ tak skvělé není. Skalní fandové Deadmau5 budou zajisté uspokojeni, já přílią nadąen nejsem. 6.5 bodů je tudíľ moje nejvyąąí moľné hodnocení.
Circles trvající něco málo přes osm minut začíná o dost tvrdąími beaty, k nimľ se záhy přidruľí houpavá basová linka s temným vysamplovaným soundem v  pozadí. Brnkání zjevivąí se po druhé minutě za doprovodu rezonující kakofonie a gradující melodie znamená vypjatou exaltaci, která se posléze rozvine do opětovného návratu twistující b-line. Po čtvrté minutě se objeví daląí break vyplněný melancholickými, ale notně drsnými a stále hlasitějąími strunami, jeľ znovu přeroste do oné masivní basovky, jsoucí nosným prvkem tohoto tracku. Hodně temná a zároveň energická skladba mající obrovský potenciál dostat partypeople do varu. Deadmau5 elementy zde nejsou tak výrazné jako v No Sudden Moves, coľ hodnotím kladně. Celkově mám dojem, ľe toto je snad nejlepąí progressive letoąního roku. ®ádná Coldharbour kliąé, kterých jsem notně přesycen, jen jednoduchý, ale přesto efektivní sound vyąperkovaný působivými efekty. ‚Kruhy‘ si zasluhují krásných 9.5 bodů a potlesk navrch.
Glenn Morrison je dozajista nadějným objevem progressivní scény z amerického kontinentu. Po mírně rozpačitém debutu v podobě Contact / Hydrology, se perfektně předvedl v tracku Circles a bude-li pokračovat v tomto trendu, má úspěch dozajista zaručený.

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.