TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaRecenze Global Experience – Madras / Malaysia

31.07.2007

Projekt Global Experience mají na svědomí Brian Laruso a Roger Pierre Shah, který je ostříleným matadorem v oblasti taneční hudby. Tento německý producent vlastnící label Shah-Music rovněľ pravidelně servíruje porci kvalitní dance/trance music ve své rozhlasové show Mellomania, na níľ se podílí i Pedro Del Mar, druhá polovina dua Mellomaniacs. Tento pořad patří mezi nejúspěąnějąí radioshow u naąich západních sousedů. Shahův nejkvalitnějąí producentský boom vąak nastal v minulém roce, kdy zaloľil spoustu projektů, které spojuje více či méně podobný sound. Jeho nejznámějąími aliasy jsou Sunlounger, Savannah, Magic Wave či Endless Blue. S daląími kolegy se pak podílí na projektech jako Black Pearl, Mellomaniacs, Purple Mood, North Dakota, Epos ad. S Brianem Larusem spolupracuje od roku 2005, kdy vyąel na labelu Black Hole Recordings jejich první společný počin pod značkou Global Experience – famózní vinyl Tennessee / Dakar. Na ten úspěąně navázali vloni neméně kvalitním follow-upem Zanzibar / San Salvador. Shahův sound je ojedinělý a kombinuje v sobě variace kytarových melodií na upliftingové bázi. Jeho tracky nejsou dancefloor killery, ale spíąe pomalejąí poslechovky vhodné na relaxaci a k zamyąlení. Větąinou tendují k navození letní atmosféry, a tak není divu, ľe daląí novinku ze své dílny nám pánové servírují uprostřed prázdnin. Jak je tradicí Global Experience, tak i letoąní hitovky nesou zeměpisná označení, která nás zavedou do Asie – indického Madrásu a dálněvýchodní Malajsie. Jak jinak neľ v letním podání.
Osmiminutový Madras začíná poměrně rázně v upliftingovém rytmu a na perkusivním pozadí se ozývají male vocal samply, které nemůľou připomínat nic jiného, neľ indický Orient. Obligatorní kytara není nosným pilířem skladby a spíąe má za úkol ji jemně dokreslit. Breakdown po čtvrté minutě překvapivě vyplní nedlouhé ąvitoření indické dívenky a kytara vystupuje do popředí, aby nechala vyniknout ústřední melodii. Beaty se přidají vzápětí, stejně jako navrátivąí se muľský vokálový sample. Jedná se rozhodně o nevąední a originální záleľitost, na první poslech poznatelnou a liąící se od ostatních trance produkcí. Kdo je milovníkem Shahova soundu, ten dozajista nebude zklamán. Hodnocení: 9/10

O minutu deląí Malaysia je postavená rovněľ na bázi orientálních muľských vocal samplů, které mi matně připomínají Boba Marleyho, a zastřených strunových synthů ve spojení s repetitivní melodií a houpavou basovkou. Breakdown se hlásí o slovo po páté minutě a je plně v kompetenci onoho orientálního vokalisty, kterého vzápětí vystřídají razantní beaty. Za zmínku stojí i bicí oddělující od sebe jednotlivé pasáľe skladby. Ačkoliv je to poměrně jemný track, nelze mu upřít i notnou dávku energie. Podobně je tomu i v případě Madrasu.
Hodnocení: 9/10

Obě skladby jsou zahrnuty na kompilaci Mr Sama – Opus a zároveň oficiálně vyjdou v dohledné době na labelu Black Hole Recordings. A pro ty, kdoľ se nemohou dočkat daląích novinek německého umělce, mám dobré zprávy. Na 20. srpna je ohláąeno album projektu Sunlounger sestávající ze dvou CD (chill-out verze a trance verze) a ze setů je známá i novinka DJ Shah feat. Adriana Thorpe – Who Will Find Me, jenľ se dočkala pozitivních reakcí od předních djs. Máme se tedy nač těąit!

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.