TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaRecenze singlu Anhken presents Manssé – Unexpected / Say When

08.08.2008

Po deląí pauze jsem zpět s novou recenzí a tentokrát se budeme věnovat opět ąikovnému mladému producentovi z Rumunska, o kterém jsem pojednával uľ v jedné ze starąích recenzí. Tenkrát jsem prezentoval jeho prvotinu Taste / Follow Up. Od té doby Dima Petrisor zřejmě nevyąel ze studia, nebo» chrlil jeden remix za druhým, stačil vydat i daląí tracky (za zmínku stojí nedávný release na Anjunabeats Transport / Offset) a zaloľit dva nové projekty. Jedním z nich je A&A, kde spolupracuje s Alinem Crihanem aka Allanem O’Marshallem a druhým je Manssé, který si zevrubněji představíme v tomto článku. Anhken se ani pod tímto nickem nevzdal svého charakteristického soundu, jenľ kombinuje mnohdy drsné electro soundy s melodickými pasáľemi. Pro mnohé trancery není jeho sound stravitelný, ale já se domnívám, ľe svým stylem přinesl osvěľení na pole EDM. Koneckonců trance / progressive obohacený o výrazné electro prvky povaľuji za nejvíce atraktivní styl současnosti. Anhkenova tvorba zachází více k electru a s trancem nemívá mnohdy přílią společného, nicméně alias Manssé patří spíąe do sféry progressivu.
Unexpected (ukázka) trvající přes devět minut se nese zpočátku v pomalejąím rytmu a jiľ v úvodu je patrný Anhkenův rukopis ve znamení ąustících perkusí a electro spodku. Ostré monotónní řezání se objeví kolem druhé minuty a aľ po deląí době jej vystřídá melodičtějąí pasáľ, jeľ je ovąem zanedlouho přeruąena opět oním nekompromisním řezáním, tentokrát na melodičtějąím spodku. Kdo má rád styl podobný Wippenbergovi, určitě si přijde na své. Tento track řadím spíąe k těm tvrdąím v porovnání s jeho předchozí produkcí. Kaľdopádně kvalitní počin!
Hodnocení: 8/10
Say When (ukázka) se rozjíľdí opět za různých roztodivných industriálních zvuků a s tradiční electro basovkou. Zlom přijde zanedlouho v podobě velice brutálního vrzání a skřípání, které je doplněno samply připomínajícími válcování plechů. Po třetí minutě vąak nastane melodický breakdown s lehce posmutnělou melodií, basa na chvíli utichne a posléze se navrátí ona electro řeľba v plné síle. Popravdě nevím, co bych této skladbě vytknul. Opravdu nádhera. Na rozjezd progressivního setu jak dělané. Rozhodně jeden z nejlepąích tracků z dílny tohoto rumunského talenta, ne-li ten nejlepąí. Hodnocení: 10/10
Doufejme, ľe si Anhken i nadále udrľí vysoký standard svých produkcí a zůstane věrný osobitému stylu, kterým zahájil svou kariéru.

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.