TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaRene Ablaze vydává novou verzi své klasiky

20.03.2023

Rene Bos alias Rene Ablaze je dnes již trance legendou, která se v tomto odvětví pohybuje úctyhodné tři dekády. Svou hudební cestu započal v polovině 90. let a už na přelomu tisíciletí byl regulérní součástí tehdejší trance a hard trance scény. Vydával nejen vlastní skladby pod jménem DJ Ablaze, ale také se podílel i na produkci jiných projektů. Častými spolupracovníky ve studiu mu v tomto období byli němečtí producenti Olaf Darmstadt či Samuel Skrbinsek. A na jeho debutovém singlu Based On Acid (1996) se podílel Tommaso De Donatis, jenž je znám zejména jako producent stojící za projektem DJ Quicksilver. Rene se narodil v Holandku a žije poblíž německých hranic, měl tedy blízko k Německu jak geograficky tak hlavně i zvukově. Není tudíž divu, že se jeho tvorba uchytila u Stuttgartského vydavatelství Upbeat Records.
 

 
V roce 2005 pak začal Rene formálně používat své plné umělecké jméno Rene Ablaze a založil i vlastní label Redux Recordings. Od té doby vydává vlastní skladby z valné většiny právě zde, ale občas i na dalších známých značkách jako třeba FSOE, Grotesque, Always Alive, Future Sequence či Nocturnal Knights. V roce 2020 pak holandský hudebník otevřel novou kapitolu své hudební cesty a založil brand Ablazing, který zahrnuje radioshow Ablazing Sessions, event Ablazing Nights a v neposlední řadě i nové vydavatelství Ablazing Recordings. Zde dostávají příležitost zejména nová neokoukaná jména. Sám Rene Ablaze během své bohaté kariéry publikoval stovky skladeb a mezi nimi i výrazné hity jako Stealin Love (2008), Curiosity (2012) či I ́ll Find My Way (2015). Takže se čas od času setkáme i s tím, že někdo přepracuje nějakou jeho klasickou skladbu a dá jí modernější kabát. A to je případ Ryana K z Newcastlu. Ten poskytl aktuální remix Reneho staršího songu Don’t Turn Away (2016).
 
RENE ABLAZE & DIANA LEAH – DON’T TURN AWAY
RYAN K REMIX

Release date: 3.3.2023

Label: Nocturnal Knights Reworked

Catalog: NKR063

Hudební služby: https://reworked.complete.me/dontturnawayryankremix

 

Tracklist:

01. Ryan K Remix (4:55) 140 bpm

02. Ryan K Extended Remix (7:25) 140 bpm

 
 
Britský DJ Ryan K se profiluje střídavě jako uplifting trance a tech trance producent a na scéně působí bezmála deset let. Jeho hudba je plná energie a lze ji slyšet zejména na labelech Alter Ego, Tangled Audio, Always Alive, Discover či Beyond Belief. Pro Don’t Turn Away vytvořil krásné emocionální pojetí skvěle ladící se sladkým ale silným pěveckým výkonem zkušené vokalistky Diany Leah. Takový povznášející pocit a blažené vibrace nabízí pouze uplifting trance. Oproti originální verzi z roku 2016 je Ryanův remix více nasycený. Avšak přímému srovnání obou verzí bych se spíše vyhnul, každá je odrazem své doby a každá má své kvality i nedokonalosti, záleží na úhlu pohledu.
 

Dolvich
Author: Dolvich

Napsat komentář:

Please Login to comment
  Odebírat  
Upozornit