Report: Kick Da Night Special
Velikonoční párty Kick Da Night je za námi a mohu říci, že splnila nejen moje očekávání, ale také většiny dorazivších partypeople. Do poloprázdné Retro Music Hall jsem se dostavil kolem půl jedenácté, kdy za mixpultem střídal Bon Finix Djane Petru. Jeho set byl na rozjezd nedělní noci velmi pohodový a žánrově pestrý, s převahou progressive rytmů. Bon mě nejvíce potěšil nádhernou skladbou od Glenna Morrisona – Blue Skies With Linda, která v současnosti patří mezi mé top tracky. Zazněla i hitovka od Erica Prydze – Pjanoo, Deadmau5 – Arguru nebo Rank 1 & Jochen Miller – And Then. To už se blížila půlnoc a parket se začal postupně zaplňovat, neboť krátce po dvanácté Bona vystřídal první zahraniční host – polovina německého projektu Cosmic Gate – Nic Chagall. Z Nicova výběru tracků jsem byl zpočátku poměrně rozpačitý, očekávaje techtrance ve stylu High Contrast Recordings, kde vydává své desky, popřípadě něco z dílny Cosmic Gate. Jeho set sestával většinou z vokálních tracků, nepříliš lahodících mému sluchu. Nicméně dočkali jsme se i několika hitů jako např. What You Need, Back To San Fran nebo Veracocha – Carte Blanche (Cosmic Gate Remix). Kdo čekal na Monday Bar, Borderline nebo Body Of Conflict, byl zklamaný. Nicův set byl spíše průměrný a místy mě i dost nudil. Jeho vystoupení v rámci Cosmic Gate na Smíchoff Summer bylo o mnoho lepší. Blížila se druhá hodina ranní, a to už většina partypeople dychtivě očekávala nástup holandského extravaganta s kontroverzní emo image – Ronalda van Gelderena.
Tento sympaťák s netradiční vizáží nikoho nenechal na pochybách, že je to on, kdo bude hvězdou večera. Začal nekompromisní techtrancovou smrští v podobě několika ID, aby následně přešel k osvědčeným hitovkám jako Off The World (Gareth Emery Remix), Lemon & Einar K – Anticipation nebo Oceanlab – Clear Blue Water. Kdo je fandou Ronaldova osobitého stylu a líbí se mu jeho produkce, ten určitě nebyl zklamaný, protože zazněly tracky jako Dirty Rocker, This Way a F!lth. Live zpěv se sice nekonal, ale i tak se Ronovi podařilo dostat lidi do varu a vysát z nich nemálo energie. Sáhl i k prověřeným partykillerům jako Bulldozer, Riff ,Cherry Blossom nebo Durandovo Ledged Up. Krátce po čtvrté hodině se s námi rozloučil klasikou od Tiësta – Suburban Train, jíž sám koprodukoval. Byl to velmi smyslný energický set a musím potvrdit, že Ronald je vážně třída.
Sympatická blondýnka a česká trance královna Laydee Jane pokračovala v techtrancovém rytmu a koho nezničil svým nášupem Ron, toho spolehlivě odstavila tato milá dáma. Už zahájení v podobě Tranquility Base – Buzz nenechalo nikoho v klidu a dalšími highlights jejího setu byly tracky Ben Gold – 10-4 (Onova Remix), Carl B presents Khensu – Chasing Leaves, 4 Strings – Catch A Fall, i obligátní Falling od First State nebo Seal – Killer (Mac & Mac Remix). Nicméně únava vykonala své a parket se postupně začal vylidňovat. V 5,30 jsem odpadnul i já a za ranního rozbřesku zamířil směr Hlavní nádraží.
Kick Da Night hodnotím jako vydařenou party a určitě nelituji toho, že jsem ji navštívil. Nejvíce mě oslovili Ronald van Gelderen a Laydee Jane; po hudební stránce to byla lehce nadprůměrná akce. Trance.cz sestava opět nezklamala, ačkoliv část tvrdého jádra absentovala. Po technické stránce nemám žádné výtky, snad jen, že v průběhu setu Laydee Jane se docela zhoršila kvalita zvuku. Zdá se, že už bylo upuštěno i od mlhy, protože jsem ji v průběhu večera zaznamenal jen jednou. Každopádně poděkování patří jak organizátorům, tak všem, kteří přemohli lenost a v neděli večer do Retra přišli.