TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaReport: Mind with Sean Tyas & Manuel Le Saux

16.03.2008

Přiznám se, že na páteční noc Mind v pražském klubu Retro Music Hall, která volně navazuje na lednovou Euphonic Night, jsem se velmi těšil, ačkoliv zároveň jsa na rozpacích, zda se mi dostane odpovídající satisfakce. Sean Tyas ani Manuel Le Saux nepatří mezi moje vyložené oblíbence co se týče vlastní produkce, nicméně jejich sety jsem nikdy neslyšel a tušení, že absence na této party by mě později mohla mrzet, vykonalo své. A tak jsem vyrazil směr Praha. Do Retra jsem dorazil cca ve 22,30, kdy už byl v plném proudu set pardubického dje Michaela C. Zpočátku mě příliš neoslovil, avšak zlom nastal poté, co zazněl track od Erica Prydze – Pjanoo. Následovaly další výtečné skladby jako Markus Schulz feat. Departure – Cause You Know (Nic Chagall Remix), Cressida – 6 AM (Kyau & Albert Remix), Cirez D – Teaser (Deadmau5 Remix), Anhken – Taste a hlavně moje srdeční záležitost Breakfast – The Horizon, která mě vyburcovala přesunout se do první řady. MC se rozloučil remixem Marcuse Schösoowa ke Genix – Phused a uvolnil místo u mixpultu první zahraniční hvězdě – Italovi s francouzským jménemManuelu Le Sauxovi.
Ten to nakopnul velmi slušně peckou Lange – Angel Falls (Signalrunners Remix), což je téměř kopie Electric Sheep, se kterou jsem si to původně spletl. Následovala bezvadná brnkačka Fragma – Toca Me (Inpetto 2008 Remix) a při Formentera What (Gareth Emery Remix) už jsem neměl nejmenší pochybnost, že tohle bude další neskutečně propařená noc. A byla to velká pravda. Manuelův set měl totiž logický vývoj a partypeople se postupně při hitovkách jako Breakfast – The Sunlight, Mungo – Summer Blush (Aly & Fila Remix) nebo Onova – Platitude dostávali do varu, který vyvrcholil při Big Sky kolektivním zpěvem a skákáním v kruhu většiny trance.cz osazenstva, což ve mně evokovalo zážitky z lednové E-Motion. Byl to právě Manuel Le Saux, koho považuji za hvězdu večera – jeho výkon byl na stejné úrovni jako set Stoneface & Terminal na lednovém Euphonicu.
Po něm nastoupivší Sean Tyas začal vokálními skladbami jako Diary Of Jane a převážně ID produkcí, což mi příliš nesedlo. Stále jsem čekal na něco, co mě dostane do extáze, ale nepřišlo to. Absence One More Night Out a Heart To Heart byla závažným nedostatkem. Oproti tomu highlights jeho setu bylo Aly & Fila – Lost Language, Bissen – Exhale a Lift, jímž se s námi poněkud narychlo a předčasně rozloučil. Z jeho vystoupení mám poněkud rozpačité dojmy. Vyloženě špatné to nebylo, ale asi jsem čekal víc. Postrádal jsem určitý vývoj a gradaci – jeho set jakoby plynul a vlastně se nic nedělo. České duo Rewalkers mělo za úkol vysát z partypeople poslední zbytky energie a jejich převážně techtrancovým setem se jim to podařilo. Začali Thrillem v John O’Callaghan Remixu a pokračovali Sebastian Brandt – Technology, Paul Webster – Engaged a nevynechali ani obligátní Fly Away (Cosmic Gate Remix) a King Of My Castle, během které jsem značně vyšťaven opouštěl prostory Retro Music Hall.
Negativem této party byla mlha, která způsobila, že na dje nebylo vidět ani z několika metrů. Také mi chyběla intermezza resp. intra mezi vystoupeními jednotlivých djs. Na plazmě se sice promítala projekce, ale přes mlhu nebylo poznat, zda už proběhlo střídání či nikoliv. Jako pozitivní oceňuji skutečnost, že parket byl zarovnán do úrovně schodu a djská stage snížena na úroveň podlahy. Zvuk byl až příliš hlasitý, ale čistý a nepřebasovaný, jen občas došlo k drobným výpadkům, které byly rychle napraveny. Největším pozitivem byla tradiční sestava pařmenů z trance.cz, bez nichž by nikdy nebylo možné nastolit tak vynikající atmosféru. Akci Mind hodnotím nadprůměrnou známkou – 8/10 a těším se na květnové pokračování s Alexem M.O.R.P.H.em a Woody van Eydenem.

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.