TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaReport: Musica with Marcus Schössow

20.04.2008

19. duben byl dnem, kdy se konal warm-up k nadcházející party Electronic Connection. V pražském klubu Mecca se na akci s názvem Musica představili švédský dj a producent Marcus Schössow a slovenská djane Nifra. Byla to velmi zdařilá akce a ti, kdo zůstali doma, mohou jen litovat. Pojďme si shrnout, co se dělo v noci z 19. na 20. dubna v prostorách nejznámějšího holešovického klubu. Do téměř prázdné Meccy jsem dorazil krátce před 23. hodinou, kdy za mixpultem stál Jet Fever, který na rozjezd zvolil spíše oddechový progresivní set. Co mě vyburcovalo vstát ze sedačky a jít skákat na parket spolu s další hrstkou odvážlivců byl megahit od Deadmau5 – Not Exactly. Vzhledem k tomu, že se příliš neorientuji na poli proghousu, identifikovat další tracky z Jet Feverova setu se mi nepodařilo. S úderem půlnoci přišlo střídání a byl to právě rezident Meccy Bon Finix, na kom byla nyní řada. Více méně pokračoval ve stylu svého předchůdce, lehce zvýšil bpm a nechyběly ani tradiční hity jako Eric Prydz – Pjanoo nebo Sander van Doorn – The Bass (Wardt Remix). Během hodiny a půl Bonova setu se parket začal postupně zaplňovat, i když už bylo zřejmé, že příliš hojná účast nebude. Osobně to vnímám jako pozitivum, neboť bylo hodně místa k tanci i komornější atmosféra.
Blížila se půl druhá, a to už se zjevila všemi očekáváná hvězda večera – nejvýraznější talent na poli EDM ze severní Evropy – Marcus Schössow ze stáje labelu Spinnin’ Records. Tento rusovlasý sympaťák zahájil svůj set vskutku monstrózně – svým remixem k tracku Umbrella od Steve Angela a Sebastiana Ingrossa. A to už byl dav ve varu. Zahrál i několik dalších vlastních produkcí – např. remixy k Miko – Muzaik, Horny a nechyběly ani tracky jako Swedish Beatballs nebo Mr. White, což byl pomyslný vrchol Marcusova setu, kdy atmosféra v klubu vrcholila. Poté plynule přešel k upliftingu v podobě megahitu od Onova – Platitude a následně dokonce k techtrancu, když zahrál Pattersonův Smack. Čas je neúprosný, a tak krátce po půl čtvrté Marcus uvolnil místo vedle něj už nějakou dobu stojící Nifře. Neutekl hned poté na hotel, jak je u mnohých djs zvykem, ale zůstal až do konce party a ochotně podepisoval plakáty, fotil se a diskutoval se svými fans. Prostě profík se vším všudy, ze kterého navíc srší optimismus, pohoda a dobrá nálada. Stačilo mi pár minut hovoru, abych poznal, že je to osobnost a má můj velký obdiv a respekt.
Půvabná Nifra perfektně navázala na předchozí vystoupení a rozhodně neměla v záměru nechat partypeople odpočinout. Svůj převážně upliftingový set zahájila symbolicky monstrózním trackem z Marcusovy dílny – Progresia – Tears Behind Sunglasses a pokračovala libovkami jako Maor Levi – Lital (Daniel Kandi Remix), Gareth Emery – This Is That (zažil jsem nefalšovanou extázi), Mungo – Summer Blush (Aly & Fila Remix), Tyas vs. Talla – Heart To Heart a rozloučila se Anjuna smažbou od Nitrous Oxide – Waves. Dokonalý set, jenž byl na úrovni samotné hvězdy večera. Tato djane se stává mojí velkou oblíbenkyní a předpovídám jí velkou budoucnost. Jen je škoda, že většina lidí odešla po skončení Marcusova setu a na parketu tak zůstalo jen několik nezničitelných pařmenů převážně z trance.cz, kteří vydrželi až do konce.
Přesně v 5:00 party Musica skončila a mně nezbývá než konstatovat, že to byla za poslední dobu jedna z nejlepších akcí. Moje očekávání nebylo příliš velké – netušil jsem co očekávat od “Mr. White” – jeho žánrový rozsah je poměrně značný, ale nezklamal a žádné electro/house experimenty se nekonaly. Byl to převážně trancový set pestrý na různé odnože – od progressive až k techtrancu. Troufám si tvrdit, že tento warm-up možná předčí i samotnou Electronic Connection, ale nepředbíhejme a nechme se překvapit.

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.