TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

Reklama



Report z Crystalu z party s Niklasem Hardingem

20.03.2006

Jedním z nejlepąích způsobů jak strávit páteční noc v Ostravě, je návątěva renomovaného klubu Fabric, jeľ se nachází 2 zastávky tramvají od proslulé Stodolní ulice. A tak jsem neváhal a společně se svými přáteli jsem dne 17.3.2006 navątívil párty Crystal. Crystal je pravidelnou nocí ve Fabricu, odehrává se jednou za 2 měsíce a rezidentní DJkou není nikdo jiný neľ ©výcarská Tranceová princezna (Původem z Čech) LayDee Jane. Tato párty je orientovaná na Trance a Progressive, přičemľ LJ si na ně zve nejrůznějąí hosty nejen z ČR, ale i ze zahraničí. Hostem tohoto dílu měl být původně Randy Katana, ale z důvodů ąpatného spojení mezi Ostravou a jeho daląím vystoupením v Maroku, bel nucen vystoupení odříct. Nicméně náhradník za Randyho byl více neľ adekvátní, nebyl jím nikdo menąí, neľ Dánský mladíček Niklas Harding. Niklas i přes svůj mladý věk (21) patří mezi nejtalentovanějąí a nejuznávanějąí DJ’s a producenty starého kontinentu.
Je opravdu ohromné jaké jméno si tento mladík vybudoval po celém světě jiľ v tak útlém věku. Hodně velkou zásluhu na tom má vynikající produkce. Arcane, je název projektu, pod nímľ Niklas vydal zatím nejvíce svých tracků (Ice Beach , Blue Circles, Red Jewel). Tyto tracky patří do stylu melody progressive a kapku připomínají produkci Andyho Moora. Daląí jeho díla jsou Blackout – Shadows (troąku deep progressive skladba s výraznými melodickými prvky), Niklas Harding & Redshift – Pagoda (vynikající uplift skladba s nádherným piánem) , nebo třeba Niklas Harding & Tyu – Butterfly Effect. Niklas je také zdatným remixérem, remixoval skladby pro Blank and Jones , Leama and Moor a mnoho daląích. Neméně zdatný je za Dj’ským pultem, jeho styl hraní by se dal charakterizovat jako progressive trance s prvky house a electro, sem tam také přihodí i tu upliftovou desku. Ale teď uľ se vra»me k párty. Prostory klubu fabric se otevřely kolem 21. hodiny večerní, přičemľ vstupné koątovalo 150 kč pro brzké návątěvníky a 180 kč pro opozdilce. Já společně s kamarády dorazil před 22. hodinou, kdy uľ začal předvádět své umění domácí Ringo. Zahrál převáľně progressive, ale neodpustil si pár uplift kousků. Pozvolna zaplňující se parket ocenil zejména klasiku Paul van Dyk feat. Vega 4 – Time of our lives (PVD club mix) a samozřejmě moje oblíbená skladba Deep Dish – Say hello (PVD remix). Ringo patří také mezi výborné Showmany, jeho předností nejsou jen skvělé sety, ale i výborná komunikace s lidmi. Celkově zahrál výborně, měl sice pár kiksů, kdyľ mu CD přehrávač odmítal posluąnost, ale to nic nemění na mém hodnocení. Během jeho vystoupení sem si nemohl nevąimnout P@lčiho, coľ slibuje vynikající fotky, se kterými se v brzké době nepochybně pochlubí.
Kolem půlnoci jiľ celé návątěvnictvo Fabricu očekávalo dneąního speciálního hosta ( a pro mě největąí hvězdu večera) Niklase Hardinga Pro něj to bylo v pořadí druhé vystoupení u nás , naposledy zde vystupoval před 4 lety v jednom praľském klubu. Před 2 lety měl být jednou z hvězd na vystoupení DJe Tiesta v T-Mobile aréně, ale z jeho vystoupení tenkrát seąlo. Niklas nenechal nikoho na pochybách a od začátku mezi tančící odpálil několik progressive electro kousků. Od první minuty si svým vystoupením získal celý Fabric (cca 400 lidí). Jeho set byl plný naąlapaných skladeb, které nikoho z návątěvníků nenechal ani na chvíli vydechnout. Ačkoliv si s odstupem času, který uplynul mezi párty a psaním reportu, jiľ málokterý z tracků pamatuji, vím jistě, ľe zahrál (u mě velice oblíbený) svůj track Blue Circles nebo třeba výborný track od Erika Prydze Pryda – Aftermatch. Na vąech lidech bylo vidět, jakou energii v nich tento mladík svým setem probouzí a celý klub se otřásal nejen pod vydatnou porcí beatů, ale i pod nohama tančících, kteří pařili jako o ľivot. Niklas samozřejmě propařil celý svůj set s námi a jeho komunikace s publikem byla také výborná (návątěvníci si zajisté vzpomenou na Niklasovy “křídla”). Niklas hrál z CD a k jeho technice nemám ľádnou výtku (byl jediným vystupujícím, jehoľ set se obeąel bez brambůrek či jiných kiksů, jako přeskakující CD či Vinyl).
Pár minut po 2 hodině ranní jiľ nastoupila rezidentka celé párty LayDee Jane. Nebudu rozebírat, ľe tato slečna patří mezi ty nejpřitaľlivějąí DJ’ky, pohybující se po Evropě, ale tentokrát to princeznička troąku přehnala s make-upem. Nevím jestli to bylo účel či ne, ale kaľdopádně mi troąku připomínala Marfuąu z ruské pohádky Mrazík (ale jen troąku o:). Nicméně DJ se spíąe hodnotí podle charismatu, produkce, techniky mixu a selekce tracků. Jak uľ to u LayDee Jane bývá, sem tam je její vystoupení vynikající, sem tam slabąí. Ve Fabricu vąak začala tou druhou moľností. Nehrála ąpatné tracky, ale způsob jakým je prezentovala (zvláątě nezvykle nízké BPM) mi vůbec nesedlo. V podstatě celý večer hrála Techtrance a sem tam nahodila skladbu s upliftovým nádechem. A jelikoľ první hodinka jejího vystoupení mi vůbec nesedla (jak sem jiľ psal, bylo to takové mdlé, bez ľivota), tak sem spíąe z povzdálí za barem sledoval její typické vystupování. Nebudu se zmiňovat o detailech, ale musím přiznat, ľe občas to vypadalo velice komicky, zvláą» v případech, kdy si aľ tak úplně nerozuměla s technikou. Ovąem fanouąci LJ se nenechali jejími občasnými přehmaty zmást a vytrvale svoji princeznu povzbuzovaly potleskem a hlasitými výkřiky. V Druhé polovině svého setu přidala LJ na tempu a to se rázem podepsalo na proměně atmosféry v celém klubu. Vąechny návątěvníky jakoby nakopla nová porce energie a prakticky celý klub se začal opět otřásat pod nohama tančících jako při Niklasově setu. Na parketu sem v té době nechyběl ani já a mohl jsem si konečně vychutnat to, na co jsem u LJ zvyklý. Zejména mě překvapila skladbou Martin Roth – Shockwaves (Technopunk remix)
Kolem čtvrt na 5 předala LJ své místo za DJ’ským pultem daląímu zástupci mladé generace českých DJ¨s Peteru van Zeldenovi. “Zelda” jak se mu také přezdívá přesvědčil vąechny pařící o svém talentu a od začátku svého setu se mu dařilo vybíjet z lidí poslední zbytky sil. Jeho set byl velice energický i kdyľ by se někomu mohla zdát selekce prvních několika desek poněkud monotónní. Kromě nepřeberného mnoľství techtrance skladeb, zahrál i několik nejen uplift hitovek. Jmenujme třeba Giuseppe Ottaviani – Linking People (Original Mix), Purple Haze – Eden, Kuffdam and Plant – Summer dream (PVD remix), Yellow Blackbird – Superfly (Andy Moor remix) a mnoho daląích. Celý set hraný z gramofonů byl výborně technicky zvládnutý (aľ na pár drobností, nicméně oproti LJ to byly opravdu jen muąky).
Celý večer byl vynikající a vąichni účinkující si zaslouľí uznání za svůj výkon. Jak uľ jsem říkal, hlavní hvězdou večera pro mě byl Niklas Harding. Titul smolař párty, teda vlastně smolařka, uděluji LayDee Jane, jejíľ boj s technikou byl pro ni jistě psychicky náročný (místy sem si říkal, jestli to nezabalí). K celkové atmosféře klubu napomáhalo výborné ozvučení i světla a hlavně skvělý laser, který prosvětloval klub takřka po celou párty. Určitě bych rád pozval vąechny na daląí párty, která se bude konat ve Fabricu (program naleznete ne www.fabric.cz). Dále nesmí chybět fotky, které pro vás nafotili P@lči (www.trance-foto.com) a DJ Hind (www.djhind.ic.cz).

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.