TRANCE.CZ - Elektronická taneční hudba v ČR i ze světa.

ReklamaReport z Future Sound Of Egypt od Freezera

02.09.2013

Uplynulý víkend byl pro trancery hodně speciální, protože se nesl v duchu Egypta. V pražském SaSaZu totiž propukla výroční show k radio pořadu Future Sound of Egypt s pořadovým číslem 300. Tato show měla po celém světa pouhých 5 zastávek a jedno z nich byla právě Praha, ve které se celé toto turné vlastně zakončovalo. Aly & Fila mají u nás ohromnou fanouškovskou základnu a vždy se do České Republiky velmi rádi vracejí, také proto byla pro ně Praha asi jasnou volbou! Prostory ke konání této akce poskytl již zmiňovaný klub SaSaZu, který se může pochlubit luxusem, velkým prostorem, ale zároveň také vyššími cenami a trochu horším zvukem. Hned na úvod si dovolím lehce zkritizovat špatnou práci zvukařů, protože to byla jediná věc, která kazila dojem z jinak perfektní akce. Zvuk byl přebasovaný, utlumený a přišlo mi, že chyběly výšky. Melodie tak byly často v tomto zvuku utopené a osobně jsem měl kolikrát problém určitě tracky rozpoznat. Dost ale kritiky a pojďme se spíše podívat na pozitiva, která jednoznačně převažovala.
Největším lákadlem pro tuto akci byl pro mne line-up. Tolik zvučných jmen na jedné klubové akci tu snad ještě nebylo. Z převážně většiny se navíc jednalo o uplifting trance producenty, kteří jsou k nám zváni spíše sporadicky nebo doplňkově. Tato akce však byla převážně jen o upliftu. V podstatě dopředu jsem tušil, že tato akce bude vyjímečná, že bude v něčem speciální a atmosféra bude neskutečná. To vše se opravdu splnilo a musím říci, že to byl pro mne jeden z nejlepších klubových zážitků. Nacvičený a předem domluvený podřep a následný výskok při We Control The Sunlight, transparenty, balonky, vlaječky a tématické oblečky skvěle dotvořili celkovou atmosféru v klubu. DJs hráli z vytvoření pyramidy, která na mě působila zpočátku trochu kýčovitě, nicméně když byla nasvícena projekcemi, tak to již vypadalo docela cool. Konečně se mi splnil můj sen a potkal jsem se i s obživlou mumií. Mumie, Kleopatry, Faraoni a další egyptské fraky a hábity totiž patřili do šatníku místních tanečníků. Trošku slabší byl světelný park, stroboskopy byly sice docela výkonné, ale chyběly třeba lasery, na které jsem se marně těšil. Dokonce jsem se málem rozbrečel, když jsem zjistil, že zde žádné nebudou.
Na místo jsem dorazil v době, kdy už docela slušně zaplněný klub rozehříval progressivnějším setem Thomas Coastline. Potěšil mojí oblíbenou Beat Service – Reach The Sun. Po těm už nastoupila jedna z hvězd večera Mohamed Ragab, který zahrál spíše pomalejší progressivnější set na pohodu. Na parket mě tento egypťan nedostal, jelikož hudba tohoto typu mě nedostane příliš do varu.
Povedlo se to až Sied Van Rielovi, který se zřejmě přizpůsobil večeru a zahrál opravdu hodně svižný set, dokonce celou druhou půlku sázel jen uplifting trance. Sied Van Riel se tedy trošku postaral o překvápko večera!

Po něm už veškeré otěže převzal Fila, hlavní hvězda večera. Čekal jsem, že začne trochu pomaleji a postupně bude zrychlovat, ale Fila nasadil vysoké tempo hned od začátku. Krom úplných novinek zahrál Fila i některé starší tracky a klasiky jako třeba Good For Me nebo Aly & Fila remix pro Nothing Else Matters. Hodně mně ale potěšily i nové tracky jako Mysteries Unfold, Fireisland nebo Brilliant People. Celkově to byl set bez slabších míst, pořád jsem se bavil a po celou dobu jsem zcela odmítal opustit parket. Na Filu výborně navázal polský skřítek Arctic Moon, který také nezklamal a předvedl velmi svižnou jízdu. Nádherné melodie, dlouhé gradace a beaty tepající kolem hranice 140 BPM. Největším zážitekm z jeho setu byla Hole In The Sky. Při tomto tracku jsem se málem propařil až do sklepa. Kolem 4.hodiny ráno se postavil do pyramidy Bryan Kearney a byl to právě on na koho jsem se nejvíce těšil a myslím, že jsem nebyl zdaleka sám. Má totiž pověst trance řezníka a s BPM se moc nemazlí. Hned úvodní track a první drop rozpoutal na parketě peklo, které trvalo po celou hodinu jeho setu. Rychlost rozhodně přetékala přes 140 BPM a prvních několik tracků bylo ve stylu psytrance, později ale Kearney přešel k upliftu. Dočkali jsme se i světové premiéry v podobě jeho remixu k novému Active Sight. Nechyběla ani samozřejmost jako Now Or Never nebo Napalm Poet. Miluji jeho gestikulace při hraní, navíc je to skromný, usměvavý sympaťák. Musel jsem ho jít okamžitě pochválit po skončení jeho setu. Přišel jsem tak o velkou část setu posledních vystupujích.
Závěreční Fady & Mina také předvedli velmi slušný energetický set, ale už mi nezbylo mnoho sil a tak už jsem se na parket nevracel.
Tato dvojice tedy udělala tečku za parádní nocí plnou magických melodií, svižných beatů a neskutečné atmosféry. Velký dík patří pořadatelům s BTL Agency a teamu Trancefusion. Něco podobného už tu jentak nezažijeme! Takže vy, kteří jste tuto noc propásli jste udělali velkou chybu. Dokonce bych vás za trest poslal na hodinu klečet do kouta!

Monika
Author: Monika

Komentáře nejsou povoleny.